Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Lucky Luke: Transcontinental Railroad (PC)

Lucky Luke: Transcontinental Railroad

Casualowa gra strategiczna z gatunku time management, w której wcielamy się w popularnego bohatera komiksów i filmów, kowboja Lucky Luke’a.

Strategiczne | ekonomiczne | western | time management

Okładka Lucky Luke: Transcontinental Railroad (PC)

data premiery gry:

23paź2014

iOS

25lis2014

AND

19lut2015

PC

Lucky Luke: Transcontinental Railroad to casualowa gra strategiczna z gatunku time management, stworzona głównie z myślą o platformach mobilnych, jednak udostępniona także użytkownikom popularnych pecetów.

Zgodnie z tytułem gry, towarzyszymy w niej jednemu z najsłynniejszych komiksowych bohaterów wszechczasów. Stworzona w 1946 roku seria o Lucky Luke’u została przetłumaczona na ponad trzydzieści języków i sprzedana w ilości przewyższającej 200 milionów egzemplarzy. Postać sympatycznego kowboja, którego w grach komputerowych oglądaliśmy jak dotąd dość rzadko, postanowili przypomnieć Francuzi z Anuman Interactive, twórcy wielu popularnych serii przygodowych, takich jak Dracula, Still Life czy Syberia.

W grze zajmujemy się budową linii kolejowej, mającej połączyć ze sobą wschodnie i zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Nadzorując całość prac, nasz bohater musi zadbać o zatrudnienie wykwalifikowanego personelu, pozyskanie źródeł finansowania i surowców koniecznych do ukończenia prac. Ponieważ akcja toczy się na Dzikim Zachodzie, niezbędne jest też oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa robotnikom, nieustannie nękanym przez bandytów, ze znanymi z komiksów i filmów braćmi Dalton na czele.

W kolejnych zmaganiach z przeciwnościami losu, naszemu dzielnemu kowbojowi towarzyszy nieodłączny kompan – koń Jolly Jumper. Z jego pomocą udaremnimy przygotowane przez złoczyńców ataki bombowe, poprowadzimy negocjacje z Indianami i zapobiegniemy potencjalnym katastrofom, wywoływanym przez naszego niewydarzonego psa, Rantanplana.

Lucky Luke: Transcontinental Railroad cechuje się kolorową, komiksową grafiką, która w połączeniu z prostym, lecz absorbującym gameplayem może zapewnić rozrywkę graczom w praktycznie każdym wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Lucky Luke: Transcontinental Railroad

Wymagania wiekowe Lucky Luke: Transcontinental Railroad

odpowiednia dla każdego wieku

PC
iOS
AND