Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. soulslike

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry o tematyce soulslike.

PC
PC Windows56
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 59 Sony PlayStation 442 Sony PlayStation 36
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE36 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android3 Apple iOS2
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch13
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

soulslike
Immortal Planet
Immortal Planet

RPG 28 lipca 2017

Kolejna produkcja niezależnego polskiego twórcy Tomasza Wacławka, który zasłynął wydaną w 2015 roku dwuwymiarową platformówką Ronin. Gra Immortal Planet zabiera graczy na mroźną planetę, gdzie we wnętrzu starożytnego grobowca spoczywają nieśmiertelni wojownicy. Podczas zabawy wcielamy się zaś w jednego z nich, który z niewyjaśnionej przyczyny budzi się z kriogenicznego snu.

PCPS4XONESwitch

Little Witch Nobeta
Little Witch Nobeta

Akcji 2022 (wczesny dostęp od 24 czerwca 2020)

Little Witch Nobeta jest grą akcji od niezależnego studia Pupuya Games. Produkcja stylem rozgrywki nawiązuje do tytułów z serii Souls, z tą różnicą, że kładzie dużo większy nacisk na strzelanie. Wcielamy się w rolę czarownicy Nobety, która odkrywa tajemnice nawiedzonego zamku.

PC

Shurado
Shurado

Akcji 24 grudnia 2017

Gra akcji, w której wcielamy się w samuraja próbującego uciec z tytułowego piekła. Źródłem inspiracji dla studia Ganbarion były produkcje pokroju Infinity Blade i Dark Souls, toteż głównym elementem rozgrywki w Shurado jest toczenie kolejnych pojedynków i zdobywanie coraz potężniejszego oręża.

ANDiOS

Necropolis
Necropolis

Akcji 12 lipca 2016

Trzecioosobowa gra akcji z elementami roguelike, będąca drugą po serii Shadowrun dużą produkcją niezależnego amerykańskiego studia Harebrained Schemes. Miejscem akcji Necropolis jest generowany proceduralnie, przepastny magiczny kompleks o nieustannie zmieniających się kształtach.

PCPS4XONE

Dolmen
Dolmen

RPG 2022

Gra akcji w klimacie science fiction z elementami RPG i horroru, stworzona przez brazylijskie Massive Work Studio. Fabuła Dolmen czerpie inspiracje ze stylu H.P. Lovecrafta i skupia się na odkrywaniu najmroczniejszych tajemnic kosmosu.

PCPS4XONE

Lords of the Fallen: Ancient Labyrinth
Lords of the Fallen: Ancient Labyrinth

RPG 3 marca 2015

Pierwszy duży dodatek DLC do trzecioosobowego RPG akcji Lords of the Fallen, powstałego we współpracy rodzimego CI Games z niemieckim studiem Deck 13. Rozszerzenie wprowadza zupełnie nową lokację – tytułowy starożytny labirynt, zawieszony pomiędzy światami ludzi i demonów. Główny bohater gry – Harkyn, natrafia tu na nieśmiertelnych przedstawicieli tej drugiej „rasy” i postanawia ostatecznie się z nimi rozprawić.

PCPS4XONE

The Surge 2: The Kraken
The Surge 2: The Kraken

RPG 16 stycznia 2020

The Surge 2: The Kraken to pierwsze fabularne DLC do gry RPG akcji od niemieckiego studia Deck13 Interactive. Dodatek oferuje nową historię, lokację, przeciwników i ekwipunek. Za jego stworzenie odpowiadają autorzy podstawki.

PCPS4XONE

Dark Souls II: Crown of the Sunken King
Dark Souls II: Crown of the Sunken King

RPG 22 lipca 2014

Pierwszy z planowanych dodatków DLC do drugiej odsłony bestsellerowej gry RPG akcji, stworzonej przez japońskie studio From Software. Wraz z dwoma kolejnymi łączy się on w zupełnie nową historię fabularną, której osią jest poszukiwanie trzech legendarnych koron. Tym razem zajmiemy się zdobyciem pierwszej z nich, a akcja przeniesie nas do ukrytych pod ziemią starożytnych ruin, niedostępnych w podstawowej wersji gry.

PCX360PS3

Dark Souls II: Crown of the Ivory King
Dark Souls II: Crown of the Ivory King

RPG 30 września 2014

Trzeci z planowanych dodatków DLC do drugiej odsłony bestsellerowej gry RPG akcji, stworzonej przez japońskie studio From Software. Wraz z dwoma poprzednimi łączy się on w zupełnie nową historię fabularną, której osią jest poszukiwanie trzech legendarnych koron. Tym razem zajmiemy się zdobyciem ostatniej z nich, a akcja przeniesie nas do niedostępnej wcześniej, antycznej świątyni.

PCX360PS3

Egress
Egress

RPG 24 października 2019

Gra RPG oparta na rozgrywkach multiplayer spod znaku battle royale. W Egress trafiamy do posępnego miasteczka, w którym toczymy krwawe starcia na śmierć i życie, robiąc użytek z narzędzi mordu znalezionych po drodze.

PCPS4XONE

DarkMaus
DarkMaus

Akcji 26 stycznia 2016

Opracowane przez niezależnego twórcę Daniela Wrighta RPG akcji w klimatach fantasy, zrealizowane w klasycznym, dwuwymiarowym widoku z góry. Akcja DarkMaus toczy się w krainie zamieszkanej przez uczłowieczone gryzonie i inne inteligentne zwierzęta. Gracze przejmują zaś kontrolę nad samotnym mysim wojownikiem, który przemierza skorumpowany przez siły ciemności świat w poszukiwaniu czegokolwiek, co warte byłoby ocalenia.

PC

Chrono Sword
Chrono Sword

Akcji 2021

Przygodowa gra akcji z elementami RPG i rozwiązaniami rodem z soulslike’ów. W Chrono Sword wcielamy się w podróżniczkę w czasie imieniem Aenor, która przemierza posępną krainę, starając się odmienić własne losy i wpłynąć na dzieje całego upadłego świata.

PCPS4XONESwitch

The Surge: The Good, the Bad and the Augmented
The Surge: The Good, the Bad and the Augmented

RPG 2 października 2018

Dodatek do gry The Surge, w którym trafiamy do starego, opuszczonego laboratorium kontroli jakości CREO i mierzymy się z wieloma wyjątkowo trudnymi wyzwaniami. Co ciekawe, motywem przewodnim spinającym lokacje udostępnione w dodatku jest Dziki Zachód.

PCPS4XONE

Malebolgia
Malebolgia

Przygodowe 6 maja 2015

Przygodowa gra akcji utrzymana w stylistyce horroru. Tytuł jest dziełem Jochena Mistiaena – niezależnego belgijskiego dewelopera. W Malebolgia wcielamy się w Leopolda, który w niejasnych okolicznościach trafia do posiadłości umiejscowionej w samym sercu piekła. Jego zadaniem jest znalezienie drogi ucieczki z tego upiornego miejsca, co wymaga nie tylko eksploracji mrocznego pałacu, lecz także rozwiązywania rozmaitych zagadek oraz walki z czyhającymi na jego życie demonami.

PC

Dark Souls II: Crown of the Old Iron King
Dark Souls II: Crown of the Old Iron King

RPG 26 sierpnia 2014

Drugi z dodatków DLC do drugiej odsłony bestsellerowej gry RPG akcji, stworzonej przez japońskie studio From Software. Wraz z dwoma pozostałymi łączy się on w zupełnie nową historię fabularną, której osią jest poszukiwanie trzech legendarnych koron. Tym razem zajmiemy się zdobyciem drugiej z nich, a akcja przeniesie nas do niedostępnej w podstawowej wersji gry wieży, otoczonej tajemniczą czarną mgłą.

PCX360PS3

The Surge: A Walk in the Park
The Surge: A Walk in the Park

RPG 5 grudnia 2017

Dodatek do gry The Surge, w którym trafiamy do CREO World – parku rozrywki stworzonego dla pracowników korporacji CREO. Oprócz nowej lokacji, add-on wprowadza kolejne rodzaje broni, pancerze i implanty zwiększające nasze szanse na polu bitwy. Dopełnieniem całości są niewidziani dotąd adwersarze, na czele z potężnym bossem.

PCPS4XONE