Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCXONEPS5XSXPS4
Okładka Tails of Iron (Switch)
OkładkaTails of Iron (Switch)

Tails of Iron

Przygodowa gra akcji z elementami RPG i rozwiązaniami charakterystycznymi dla soulslike’ów. W Tails of Iron wcielamy się w następcę tronu szczurzego królestwa, który musi stawić czoła inwazji złowrogich żab.

Akcji | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | indie | side-scroll | przygodowe gry akcji | RPG akcji | soulslike | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tails of Iron Premiera

17wrz2021za 48dni

PC PS4 XONE Switch PS5 XSX

Gry podobne do Tails of Iron

Hollow Knight

Dead Cells

Vigil: The Longest Night

E3 2021

Tails of Iron jest przygodową grą akcji, wzbogaconą o elementy RPG i rozwiązania zaczerpnięte z gatunku soulslike. Tytuł został opracowany przez niezależny zespół Odd Bug Studio, a jego wydaniem zajęła się firma United Label.

Fabuła

Tails of Iron zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, w którym krwawe wojny od lat toczą między sobą królestwa szczurów i żab. Głównym bohaterem jest gryzoń Redgi, będący następcą tronu pierwszego z wymienionych mocarstw. Kiedy jego kraj padł ofiarą najazdu ze strony złowrogich płazów, protagoniście nie pozostaje nic innego, jak chwycić za miecz i spróbować dotrzeć do przywódcy najeźdźców – Zielonej Brodawki.

Mechanika

W Tails of Iron akcję ukazano z boku. Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległą krainę, na którą składa się sześć zróżnicowanych biomów. Przemierzając ją, realizujemy zadania popychające fabułę do przodu, wykonujemy rozmaite misje poboczne, a także realizujemy zlecenia dla różnorodnych frakcji.

Ważną rolę odgrywa tu walka z przeciwnikami. Na naszej drodze stają między innymi krwiożercze owady, przerośnięte czerwie czy wreszcie żaby. Podczas dynamicznych starć przydaje się nie tylko refleks i zręczność (do szybkiego wykonywania uników i parowania ciosów), lecz również spostrzegawczość. Każdy wróg posiada bowiem określony schemat zachowań, a także potencjalne słabe punkty, których odkrycie może przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Dotyczy to zwłaszcza potyczek z bossami – żabimi generałami, którzy potrafią napsuć nam sporo krwi. Nieprzyjaciół eliminujemy, robiąc użytek z rozbudowanego arsenału broni białej i dystansowej; choć miecz może wydawać się najbardziej uniwersalnym orężem, nie brakuje tu wyzwań, w których lepiej sprawdzi się ciężki topór czy wręcz przeciwnie – lekka włócznia.

Po drodze zbieramy rozmaite smakołyki i schematy, z których możemy zrobić użytek w twierdzy Redgiego. Forteca stanowi nie tylko bazę wypadową, lecz również miejsce, w którym możemy porozmawiać z braćmi bohatera. Dug stanowi cenne źródło informacji na temat czekających na nas misji, Rem-Rem potrafi przyrządzić ucztę w oparciu o dostarczone mu składniki (każdy taki posiłek zwiększa pulę punktów życia protagonisty), z kolei Bam-Bam chętnie wykuje dla naszego podopiecznego nowy oręż i pancerze, korzystając z przekazanych mu schematów.

Kwestie techniczne

Tails of Iron posiada przyjemną dla oka, ręcznie rysowaną grafikę. W rolę narratora opowieści wcielił się Doug Cockle – Geralt z angielskiej wersji językowej gier z serii Wiedźmin.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tails of Iron: 16+

PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX