Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2021, 11:50

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Tails of Iron to nowe czarujące RPG, w którym powalczymy jak w Soulsach

Tails of Iron zapowiada się na śliczne RPG. Twórcy właśnie zademonstrowali klimatyczny trailer, w którym zapoznajemy się zarówno z ręcznie rysowaną grafiką, jak i intrygującą historią.

CO WIEMY O TAILS OF IRON?
  • Gra indie RPG o przygodach szczurzego króla Redgiego, który ma za zadanie przepędzić ze swego Królestwa okrutny Klan Żab.
  • Przygodę obejrzymy w ręcznie rysowanym świecie, inspirowanym średniowieczem, w dwóch wymiarach.
  • Walka ma być wymagająca, brutalna, z systemem trudnych bossów i różnymi stylami, zależnymi od wyekwipowanego oręża, a także przywdzianego pancerza.
  • Produkcja ukaże się jeszcze w tym roku na wszystkich najważniejszych platformach: PS4 i PS5, Xbox Series i One, Nintendo Switch oraz PC.

Tails of Iron to nadchodząca gra RPG, za którą odpowiada Ogg Bug Studio. Wydaniem tytułu zajmie się United Label, platforma wydawnicza gier indie, która należy do polskiej grupy CI Games. W produkcji wcielimy się w Redgiego, spadkobiercę Szczurzego Tronu, a naszym zadaniem będzie przywrócenie porządku w Królestwie nękanym przez Klan Żab pod wodzą bezlitosnego Greenwarta. Rysowany ręcznie, nawiązujący do stylistyki średniowiecza świat przedstawiony będziemy podziwiać w dwóch wymiarach.

Twórcy obiecują m.in. styl walki inspirowany serią Souls oraz system craftingu, pozwalający na tworzenie nowego wyposażenia ze znalezionych schematów. Prócz tego nie będziemy skazani na samotną wędrówkę – do Redgiego będą mogli dołączać różnoracy kompani, którzy wspomogą go w walce i uraczą anegdotą, gdy zajdzie potrzeba.

Na pierwsze wrażenia z gameplayu przyjdzie nam jednak prawdopodobnie trochę poczekać. Wypuszczony dzisiaj do sieci trailer pozwala zapoznać się z zalążkiem opowieści oraz stylem graficznym produkcji.

Jeśli podczas oglądania powyższego zwiastuna mieliście poczucie obcowania z czymś znajomym, mieliście rację. Tym, którzy grali w Wiedźmina 3 w angielskiej lokalizacji, głos Douga Cockle’a z pewnością na długo wrył się w pamięć. To właśnie aktor dubbingowy znany z roli Geralta z Rivii będzie narratorem w perypetiach Redgiego.

Tails of Iron będzie projektem o największym budżecie produkcyjnym w ofercie United Label. Gra ma mieć dopasowane do skali wsparcie marketingowe, któremu – jak obiecują wydawcy – bliżej będzie tytułom z półki AA niż indie.

Redgiego zobaczymy na wszystkich najważniejszych platformach: PlayStation 4 i 5, Xbox Series i One, Nintendo Switch oraz na komputerach osobistych. Premiera zaplanowana jest na bieżący rok.

  1. Towarzysze z gier RPG, o których nigdy nie zapomnimy
  2. Oficjalna strona Tails of Iron
E3 2021