Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 czerwca 2021, 11:10

autor: Karol Laska

Reżyser Jurassic World 3: Dominion próbuje wytłumaczyć fabułę filmu

Jurassic World 3: Dominion będzie blockbusterem o dość dużych ambicjach i zaskakująco złożonej fabule. To przynajmniej ze słów reżysera filmu, Colina Trevorrowa.

Jurassic World 3: Dominion nie będzie zwykłym filmem z serii Park Jurajski. To przynajmniej wynika ze słów reżysera filmu, Colina Trevorrowa. Ten udzielił bowiem wywiadu na łamach serwisu Screen Rant, z którego można się dowiedzieć, że fabuła dzieła skupi się nie tylko na dostarczaniu czystej rozrywki, ale i wytłumaczeniu zasad rządzących światem przedstawionym, a przy okazji nakreśleniu warstwy symbolicznej w kontekście roli dinozaurów dla całego uniwersum. Brzmi niezrozumiale? Zapoznajcie się więc koniecznie z wypowiedzią Trevorrowa:

Po pierwsze, chcieliśmy w końcu pozbyć się dinozaurów z wyspy, na której znajdowaliśmy się przez cztery ostatnie filmy. Uwielbiam to, co J.A. Bayona [reżyser Jurassic World: Upadłe królestwo – dop. red.] zrobił z tym dziełem i naprawdę spodobał mi się pomysł ich wysiedlenia i wyrzucenia w świat, którego nie rozumieją. Zafascynowały mi możliwości przedstawione w tym filmie, a także fakt, że był on o wiele bliżej thrillera naukowego. Jak dotąd nie byliśmy tak naprawdę w stanie mówić o mocy genetycznej i niebezpieczeństwach z nią związanych; co naprawdę reprezentują te dinozaury żyjące na naszej planecie i jak to wszystko powiązane jest z problemami współczesnego świata. Musieliśmy więc to w końcu zrobić wraz z Laurą Dern, Samem Neillem i Jeffem Goldblumem, aby historia lepiej wybrzmiała. To wszystko było trochę snem, nadal nie mogę uwierzyć, że to się stało.

Jeżeli przypomnimy sobie wcześniejsze doniesienia reżysera o tym, że Dominion ma być filmem o potrzebie odnalezienia sposobu na pokojową egzystencję z pogłębionymi portretami psychologicznymi głównych bohaterów, to kto wie, czy nie będziemy mieli do czynieni z jednym z najdziwniejszych i najbardziej artystycznych blockbusterów ostatnich lat. Na wyniki tychże formalno-narracyjnych eksperymentów trochę jednak poczekamy. Co prawda zdjęcia do Jurassic World 3 zostały zakończone kilka miesięcy temu, ale ze względu na pandemię koronawirusa premiera filmu została zaplanowana dopiero na lato 2022 roku.

  1. Jurassic World 3: Dominion na nowym, prehistorycznym plakacie