Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. ratownictwo

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce ratownictwo ułożone według popularności.

PC
PC Windows44
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 45
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X1 Microsoft XBOX ONE4
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android4 Apple iOS4
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch6 Nintendo Wii3 Nintendo DS2
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji3 Zręcznościowe3
Bijatyki
RPG
Strategiczne19 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje24
Logiczne
Towarzyskie
Emergency Services Simulator 2014
Emergency Services Simulator 2014

Symulacje 2 października 2013

Gra strategiczna, w której zadaniem gracza jest koordynacja działań służb ratowniczych spieszących z pomocą ofiarom wypadków oraz katastrof. Produkcja oferuje kilkanaście misji w trybie kampanii oraz moduł wolnej rozgrywki.

PC

Emergency 2013
Emergency 2013

Strategiczne 2 listopada 2012

Nowa edycja strategicznej serii Emergency. Składa się na nią zawartość Emergency 2012 w wersji Deluxe oraz dodatek, w którym naszym zadaniem jest radzenie sobie ze skutkami wybuchu wielkiego wulkanu w Europie.

PC

Symulator ambulansu 2012
Symulator ambulansu 2012

Symulacje 25 sierpnia 2011

Symulator pracy kierowcy karetki. Naszym zadaniem jest dojeżdżanie na miejsca wypadków i pomaganie poszkodowanym. Autorzy postawili na realizm, co zaowocowało rozbudowanym silnikiem fizycznym jazdy. Akcja gry toczy się w dużym wirtualnym mieście, więc dotarcie do potrzebujących naszej pomocy utrudnia duży ruch na ulicach.

PC

Helicopter: Natural Disasters
Helicopter: Natural Disasters

Symulacje 16 kwietnia 2015

Przygotowany przez rodzime studio PlayWay symulator śmigłowca ratunkowego. Gra Helicopter: Natural Disasters pozbawiona jest spójnej warstwy fabularnej, a podczas zabawy wcielamy się w rolę pilota helikoptera biorącego udział w serii niepowiązanych ze sobą akcji ratunkowych. Rozgrywka toczy się na otwartej mapie o wielkości ok. 100 km kwadratowych, gdzie czeka na nas ponad trzydzieści zróżnicowanych misji.

PC

HERO: Flood Rescue
HERO: Flood Rescue

Symulacje 2022

HERO: Flood Rescue to zręcznościowy symulator, w którym kierujemy jednostką ratunkową mającą pomagać ofiarom powodzi. Podczas zabawy gracz może pokierować różnorodnymi klasami postaci i wykorzystuje bogaty wybór specjalistycznego sprzętu, w tym helikopter oraz wóz strażacki.

PCPS4XONESwitch

Symulator Straży Pożarnej: Lotnisko
Symulator Straży Pożarnej: Lotnisko

Symulacje 13 maja 2015

Trzecia odsłona serii Airport Firefighters od niemieckiego studia Visual Imagination Software GbR. W Symulatorze Straży Pożarnej: Lotnisko gracz wciela się w członka elitarnej jednostki strażackiej, który wraz ze swoją drużyną walczy z pożarami na lotnisku. Rozgrywka obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Podczas zabawy kontrolujemy jedną postać, którą najpierw musimy dotrzeć na miejsce pożaru, np. za kierownicą wozu strażackiego.

PC

Symulator służb ratunkowych 2012
Symulator służb ratunkowych 2012

Symulacje 24 kwietnia 2012

Symulator służb ratunkowych 2012 to gra symulacyjna wyprodukowana przez studio deweloperskie Crenetic. Gracz ma okazję zarządzać zespołem jednostki ratowniczej oraz wykorzystywanymi przez nią specjalistycznymi pojazdami (m.in. dźwigiem, buldożerem i łodzią motorową). Produkcja wzbogacona została o elementy edukacyjne w postaci materiałów poświęconych historii i wyposażenia służb ratowniczych THW (Technisches Hilfswerk).

PC

911: Fire & Rescue
911: Fire & Rescue

Strategiczne 13 czerwca 2001

Zmagania straży pożarnej wyposażonej w nowoczesny sprzęt gaśniczy i ratunkowy z nieprzewidywalnym żywiołem, jakim jest ogień trawiący łąki, lasy i domy.

PC

Symulator misji ratunkowych: Emergency 2014
Symulator misji ratunkowych: Emergency 2014

Strategiczne 15 listopada 2013

Emergency 2014 to pakiet, w którym otrzymujemy zawartość gier Emergency 2012 i Emergency 2013, a także nowy pakiet misji, pozwalający wziąć udział w akcjach ratunkowych w rejonach dotkniętych przez niszczycielskie deszcze meteorytów. Otrzymujemy również kilka nowych jednostek porządkowych, w tym śmigłowiec gaśniczy oraz konną straż pożarną.

PC

Airport Firefighter Simulator 2013
Airport Firefighter Simulator 2013

Symulacje 22 października 2013

Symulator lotniskowej straży pożarnej stworzony przez specjalizującą się w tego rodzaju produkcjach niemiecką firmę astragon. Gra pozwala zapobiec różnorodnym wypadkom zagrażającym zdrowiu i życiu pasażerów przebywających w porcie lotniczym oraz na pokładach samolotów znajdujących się na jego terenie.

PC

Firefighters: The Simulation
Firefighters: The Simulation

Symulacje 18 września 2012

Gra symulacyjna, w której gracz wciela się w strażaka biorącego udział w zróżnicowanych operacjach ratowniczych. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a w trakcie zabawy mamy okazję gasić pożary, usuwać toksyczne substancje czy choćby zabezpieczać transport niebezpiecznych ładunków. Wszystko to rozgrywa się w otwartym świecie.

PCPS4XONESwitch

Symulator służb ratunkowych
Symulator służb ratunkowych

Symulacje 28 sierpnia 2013

Symulator ambulansu, w którym stajemy przed zadaniem udzielenia pomocy osobom w stanie zagrożenia życia lub zdrowia w kilkudziesięciu zróżnicowanych misjach. Gra oferuje rozgrywkę zarówno podczas dnia, jak i nocy za kierownicą czterech pojazdów charakteryzujących się różnymi osiągami i przeznaczeniem.

PC

Animal Rescue
Animal Rescue

Symulacje 2022

Animal Rescue to przygodowa gra akcji symulująca pracę weterynarza-ratownika. Podczas zabawy podróżujemy przez różne środowiska, ratując zwierzęta zagrożone przez katastrofy naturalne lub działalność ludzi. Musimy je także leczyć, przeprowadzając zabiegi oraz podając leki.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

911 Operator: Every Life Matters
911 Operator: Every Life Matters

Symulacje 7 grudnia 2017

Drugi dodatek do opracowanej przez niezależne warszawskie studio Jutsu Games gry Operator numeru alarmowego (911 Operator), skupiający się na zarządzaniu dużymi kryzysami. Wprowadza on do podstawowej wersji m.in. dwa nowa miasta (Boston i Miami), trzynaście wariantów rozmów i dwa fabularyzowane scenariusze.

PCSwitchANDiOS

Emergency Services Manager
Emergency Services Manager

Strategiczne 5 stycznia 2004

Strategia czasu rzeczywistego, w której zadaniem gracza jest objęcie posady burmistrza jednego z wielkich miast i pokierowanie oddziałami policji, straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego.

PC

Emergency Mobile
Emergency Mobile

Strategiczne 10 lipca 2012

Mobilna odsłona popularnej pecetowej serii strategicznej Emergency, w której przejmujemy pieczę nad lokalnym centrum zarządzania kryzysowego, walcząc ze skutkami rozmaitych wypadków, katastrof oraz klęsk żywiołowych. W trakcie 13 zróżnicowanych scenariuszy, których akcja rozwija się dynamicznie w zależności od poczynań gracza, czynimy użytek z 18 wyspecjalizowanych jednostek ratownictwa.

ANDiOS

Combat Medic: Special Operations
Combat Medic: Special Operations

Akcji 30 kwietnia 2002

Combat Medic: Special Operations studia Legacy Interactive to tytuł będący specyficzną mieszanką gry akcji i elementów wymagających logicznego myślenia.

PC

NBC Firefighter Simulator
NBC Firefighter Simulator

Symulacje 13 grudnia 2013

Symulator straży pożarnej. Gra pozwala nam na wzięcie udziału w szeregu misji ratowniczych – oprócz standardowych pożarów zajmiemy się także gaszeniem materiałów łatwopalnych czy też oczyszczaniem terenu z substancji silnie trujących.

PC

Emergency: Disaster Rescue Squad
Emergency: Disaster Rescue Squad

Strategiczne 7 kwietnia 2009

Gra strategiczna, w której musimy poradzić sobie z katastrofami i kataklizmami. Otrzymujemy pełną kontrolę nas siłami ratowniczymi, by zapanować nad różnymi sytuacjami i uratować zagrożonych ludzi.

NDS

Firefighter F.D. 18
Firefighter F.D. 18

Akcji 9 marca 2004

Firefighter F.D. 18 to gra, w której wcielamy się w postać Deana McGregora – strażaka, zawikłanego w skomplikowaną tajemnicę, pociągającą za sobą przypadkowe pożary największych budowli na terenie miasta. Główny bohater pracuje ramię w ramię z Emilie Arvin z telewizji. Duet ten poszukuje sprawców tragedii wśród płomieni oraz wśród śladów, na które natrafia.

PS2

Emergency Mayhem
Emergency Mayhem

Zręcznościowe 15 kwietnia 2008

Emergency Mayhem to zręcznościówka, w której jeździmy samochodami po szalonych ulicach miasta Crysis City, wykonując różnorakie misje.

Wii

Embr
Embr

Zręcznościowe 2021 (wczesny dostęp od 21 maja 2020)

Humorystyczna, nastawiona na kooperację zręcznościówka FPP. Maks. 4 graczy wciela się w strażaków, pracujących dla tytułowej organizacji obywatelskiej, zajmującej się przeprowadzaniem akcji ratunkowych. Za powstanie Embr odpowiada Muse Games.

PC

Emergency Heroes
Emergency Heroes

Zręcznościowe 27 maja 2008

Emergency Heroes to gra samochodowa, będąca tytułem ekskluzywnym dla konsoli Wii. Ratujemy tu ludzkie życie - wcielamy się w policjantów, strażaków bądź pracowników pogotowia.

Wii

Coast Guard
Coast Guard

Symulacje 21 października 2015

Gra symulująca pracę oficera straży przybrzeżnej, opracowana przez studio Reality Twist, twórców Symulatora Ratownictwa Morskiego. Główny bohater Coast Guard, Finn Asdair, musi stawić czoła serii niebezpiecznych zadań u boku przyjaciół z drużyny – inżynierki Fatimy Morgane, głównego śledczego Colmana Bauersa i specjalisty od medycyny sądowej Larry'ego La Bouche.

PC