Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Emergency 2014 (PC)

Symulator misji ratunkowych: Emergency 2014 PC

Emergency 2014

Emergency 2014 to pakiet, w którym otrzymujemy zawartość gier Emergency 2012 i Emergency 2013, a także nowy pakiet misji, pozwalający wziąć udział w akcjach ratunkowych w rejonach dotkniętych przez niszczycielskie deszcze meteorytów.

Strategiczne | RTS | katastroficzne | ratownictwo

PC Windows
Okładka Emergency 2014 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15listopada2013

29listopada2013

pudełko PL

Emergency 2014 to kolejny przedstawiciel nietypowej serii strategii czasu rzeczywistego, w której zamiast posyłać armie do bitwy, walczymy z klęskami żywiołowymi. Edycja ta zawiera wszystkie misje, tryby gry (w tym multiplayer) i mapy obecne w dwóch poprzednich, czyli Emergency 2012 i Emergency 2013, a ponadto dodatkowy scenariusz, cztery kolejne misje, nową jednostkę gaśniczą – śmigłowiec, a także liczne poprawki i ulepszenia.

Tematyka nowej zawartości Emergency 2014 dotyczy zbliżającej się w kierunku Ziemi asteroidy Caligula. Zwiastunem tragedii jest seria mniejszych meteorytów, które spadając na powierzchnię naszej planety, wyrządzają spore szkody – jeden z nich niszczy nawet słynną Krzywą Wieżę w Pizie.

Zadaniem gracza jest przeciwdziałanie skutkom deszczu meteorytów. Jako dowódca specjalnej organizacji posyła on do akcji jednostki ratownicze i służby porządkowe, w tym straż pożarną, pogotowie ratunkowe oraz policję. W zwalczaniu szalejących pożarów pomocą służy wspomniany na wstępie śmigłowiec gaśniczy. Ponadto gracz ma do dyspozycji ciężki sprzęt w postaci dźwigów i spycharek, dzięki którym może usuwać gruzy zawalonych budynków. Pomoc poszkodowanym niesiemy w trakcie trzech misji osadzonych we współczesności.

Akcja czwartej, bonusowej misji, rozgrywa się w przeszłości. W 1890 roku Ziemię dotyka podobne zagrożenie – bliskość asteroidy i związane z tym deszcze meteorytów. Polem działania gracza jest region Nadrenii, położony w Cesarstwie Niemieckim, a głównym celem powstrzymanie pożaru, pustoszącego okoliczne farmy, zanim płomienie dotrą do pobliskiego miasteczka. Do dyspozycji grającego oddane zostały zgodne z realiami historycznymi jednostki specjalne, m.in. konna straż pożarna.

Od strony wizualnej Emergency 2014 prezentuje się podobnie, jak poprzednie edycje gry. Trójwymiarowa grafika jest starannie wykonana i przyjemna dla oka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.8 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Symulator misji ratunkowych: Emergency 2014

Klasyfikacja PEGI Symulator misji ratunkowych: Emergency 2014

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Symulator misji ratunkowych: Emergency 2014

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 2.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Emergency 2014 i Emergency 5 zapowiedziane
Emergency 2014 i Emergency 5 zapowiedziane

wiadomość3 października 2013

Firma Deep Silver zapowiedziała Emergency 2014 – tegoroczny dodatek do ostatniej odsłony serii gier strategicznych ze służbami ratowniczymi w roli głównej. W przyszłym roku pojawi się kolejna część cyklu – Emergency 5.