Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2013, 12:27

autor: luckie

Emergency 2014 i Emergency 5 zapowiedziane

Firma Deep Silver zapowiedziała Emergency 2014 – tegoroczny dodatek do ostatniej odsłony serii gier strategicznych ze służbami ratowniczymi w roli głównej. W przyszłym roku pojawi się kolejna część cyklu – Emergency 5.

Ekipa Emergency 2014 gotowa do akcji - Emergency 2014 i Emergency 5 zapowiedziane - wiadomość - 2013-10-03
Ekipa Emergency 2014 gotowa do akcji

Zapowiedziano Emergency 2014 – kolejną edycję katastroficznej serii gier RTS. Podobnie jak Emergency 2013, tegoroczne wydanie jest raczej paczką nowych misji, niż pełnoprawną grą. Posiadacze Emergency 2012 będą mogli kupić Emergency 2014 w „rozsądnej cenie” jako rozszerzenie. Płacąc pełną cenę otrzymamy zawartość wszystkich trzech tytułów w jednym. Dodatek tworzy niemieckie studio Quadriga Games, a jego premiera odbędzie się 15 listopada 2013 roku.

Wydawca serii, firma Deep Silver, zdradził również, że w przyszłym roku wydane zostanie pełnoprawne Emergency 5. Grą zajmują się ojcowie cyklu – studio Sixteen Tons Entertainment – przy współudziale Quadriga Games. Twórcy obiecują wsparcie dla modderów, którzy chcieliby projektować własne misje i jednostki. Na potrzeby „piątki” główny motyw muzyczny serii został nagrany ponownie przy udziale Brandenburskiej Orkiestry Państwowej.

Emergency 2014

Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, gracz stanie na czele fikcyjnej organizacji, mającej pod sobą jednostki ratownicze i służby porządkowe. Tym razem ludzie staną w obliczu zagrożenia pozaziemskiego. Nie, mowa nie o kosmitach, a o asteroidzie Caligula zbliżającej się w kierunku Ziemi z niebezpieczną prędkością. Gracz będzie musiał zapobiegać skutkom niszczycielskiego deszczu meteorytów, który spadnie na powierzchnię naszej planety jeszcze przed ostateczną katastrofą. Rozszerzenie zaoferuje trzy misje, których celem będzie niesienie pomocy poszkodowanym i opanowanie pożarów. Pomoże w tym nowy śmigłowiec gaśniczy.

Dodatkowa misja ma się rozgrywać w przeszłości, a konkretnie w 1890 roku, kiedy to spadające meteoryty powodują dewastujące pożary na farmach Nadrenii w Cesarstwie Niemieckim. Główną atrakcją są tu historyczne jednostki konnej straży pożarnej, które pomogą opanować szalejące płomienie zanim rozprzestrzenią się na pobliskie miasteczko. Pierwsze screeny z produkcji znajdziecie poniżej:

W tym roku gracze będą zmagać się ze skutkami deszczu meteorytów - Emergency 2014 i Emergency 5 zapowiedziane - wiadomość - 2013-10-03
W tym roku gracze będą zmagać się ze skutkami deszczu meteorytów
Emergency 2014 i Emergency 5 zapowiedziane - ilustracja #3
Emergency 2014 i Emergency 5 zapowiedziane - ilustracja #4
Emergency 2014 i Emergency 5 zapowiedziane - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.