Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Emergency 2013 (PC)

Emergency 2013 PC

Nowa edycja strategicznej serii Emergency. Składa się na nią zawartość Emergency 2012 w wersji Deluxe oraz dodatek, w którym naszym zadaniem jest radzenie sobie ze skutkami wybuchu wielkiego wulkanu w Europie.

Strategiczne | RTS | katastroficzne | ratownictwo

PC Windows
Okładka Emergency 2013 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Emergency 2013 to szósta część uznanej serii gier strategicznych. Nie jest to jednak pełnoprawny, nowy tytuł, tylko gra Emergency 2012 w wersji Deluxe poszerzona o dodatkową zwartość, w tym cztery nowe misje, nowy scenariusz, mapę, dron strażacki, a także szereg innych ulepszeń.

Nowy scenariusz opowiada o wybuchu wielkiego wulkanu na terenie Europy, którego skutki odczuwalne są na całym kontynencie. Akcja rozgrywa się w czterech nowych lokacjach: na wyspie Sylt, górach Eifel, w Watykanie i Wiedniu. Kierujemy grupą ratunkową, która musi ocalić ludzi znajdujących się w niebezpieczeństwie, a także zniwelować skutki katastrofy naturalnej.

Do naszych zadań należy m.in. gaszenie pożarów, walka z wyziewami trującego gazu, porządkowanie terenu zniszczonego przez wstrząsy sejsmiczne i panowanie nad tłumem spanikowanych cywilów. Pomagają nam w tym różne jednostki ratownicze i techniczne - kierujemy poczynaniami straży pożarnej, policji pogotowia ratunkowego oraz innych służb porządkowych. Zniszczone budynki, drzewa tarasujące drogę, itd., możemy usuwać przy pomocy dźwigów, spycharek i podobnego ciężkiego sprzętu. Rozgrywka opiera się na zasadach znanych z gier strategicznych, chociaż naszym celem nie jest budowanie baz i walczenie z przeciwnikiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Emergency 2013

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Emergency 2013

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows XP SP2/Vista/7
Zapowiedziano Emergency 2013. Gra ukaże się w formie dodatku do edycji 2012
Zapowiedziano Emergency 2013. Gra ukaże się w formie dodatku do edycji 2012

wiadomość16 października 2012

Deep Silver, wydawca gry Emergency 2012, zapowiedział kolejną odsłonę popularnej serii gier katastroficznych. Emergency 2013 ukaże się w cyfrowej dystrybucji w formie dodatku do poprzedniej części. Dostępna będzie także specjalna pudełkowa edycja, zawierająca „podstawkę” w postaci Emergency 2012 Deluxe wraz z nowymi misjami.