Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

20. Gry Logiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 20. Najpopularniejsze gry z gatunku logiczne na platformę PC.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry logiczne
Quantum Conundrum
Quantum Conundrum

Logiczne 21 czerwca 2012

Gra logiczna wykorzystująca mechanikę manipulacji wymiarami. Głównym projektantem podczas produkcji była Kim Swift, czyli twórczyni, która pełniła tę samą rolę w trakcie powstawanie kultowego Portala. W trakcie rozgrywki, oprócz umiejętności logicznego myślenia, gracz musi czasami wykazać się refleksem.

Zabawy z językiem angielskim: Przygody koguta
Zabawy z językiem angielskim: Przygody koguta

Logiczne 3 września 2008

Przygody Koguta to drugi program z serii gier edukacyjnych o wspólnym tytule Zabawy z językiem angielskim, przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Tak jak w pierwszej odsłonie, tak i tutaj maluchy bawiąc się poznają otaczający je świat w języku angielskim.

Brain Exercise with Dr. Kawashima
Brain Exercise with Dr. Kawashima

Logiczne 29 maja 2009

Komputerowa wersja znanej gry, poprawiającej sprawność umysłu dzięki licznym minigierkom, odpowiedzialnym za poszczególne części mózgu.

Adibu: Uczę się angielskiego
Adibu: Uczę się angielskiego

Logiczne 28 sierpnia 2008

Kolejna gra edukacyjna z Adibu w roli głównej, przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Program zawiera zestaw 20 ćwiczeń, dzięki którym pierwsze lekcje języka angielskiego są przyjemne i zabawne.

Fritz 12
Fritz 12

Logiczne 1 października 2009

Dwunasta odsłona uznanego programu szachowego, opracowana przez niemieckie studio Chessbase. Gra posiada rozbudowany silnik o różnych stopniach trudności, dzięki czemu nadaje się jako partner treningowy zarówno dla żółtodziobów, jak i mistrzów szachowych. Autorzy nie zapomnieli też o wirtualnych poradnikach dla początkujących oraz trybie multiplayer.

Escape Rosecliff Island
Escape Rosecliff Island

Logiczne 15 kwietnia 2009

Gra typu "hidden object games" przeznaczona głownie dla casualowych graczy. Wcielamy się w rolę rozbitka, który wylądował na tytułowej wyspie po katastrofie statku.

Pusher
Pusher

Logiczne 18 października 2003

Gra logiczna polegająca na przesuwaniu różnokolorowych kulek. Oferuje ponad 100 poziomów gwarantujących wiele godzin dobrej zabawy.

Clones: Planeta Klonów
Clones: Planeta Klonów

Logiczne 18 listopada 2010

Clones to tytuł koncepcyjnie zbliżony do kultowego Lemmings. Rozgrywka polega na bezpiecznym przeprowadzaniu jak najliczniejszej grupy podopiecznych przez serię niebezpiecznych poziomów.

Brain College: Call of Atlantis
Brain College: Call of Atlantis

Logiczne 21 maja 2008

Gra logiczna, w której staramy się uratować tytułową Atlantydę. W tym celu odwiedzamy siedem zróżnicowanych lokacji, rozwiązując liczne łamigłówki.

Australia Zoo Animal Links
Australia Zoo Animal Links

Logiczne 25 marca 2008

Austalia Zoo Quest to prosta gra logiczna, skierowana do najmłodszych odbiorców. Tytuł udostępnia dwadzieścia łamigłówek, a także oferuje wiele ciekawych informacji o dzikich zwierzęciach.

The Sims Carnival: BumperBlast
The Sims Carnival: BumperBlast

Logiczne 8 stycznia 2008

The Sims Carnival: BumperBlast jest połączeniem gry logicznej oraz wymagającej podejmowania szybkich decyzji zręcznościówki. Całość osadzona została w świecie słynnych Simsów, aczkolwiek produkcję tę przygotowano w głównej mierze z myślą o graczach casualowych.

Miś: Wycieczka za miasto
Miś: Wycieczka za miasto

Logiczne 14 grudnia 2009

Gra edukacyjna dla najmłodszych dzieci, w której odwiedzamy wiele ciekawych miejsc i przeżywamy wspólne przygody z misiem, świnką i małpką.

Mistrz Origami
Mistrz Origami

Logiczne 26 sierpnia 2002

Gra logiczna dla najmłodszych, w której Papierzaczek i Wielkodzioby pokazują dzieciom jakie niesamowite rzeczy można zrobić ze zwykłej kartki papieru.

Józefinka: Podróż do wnętrza ciała
Józefinka: Podróż do wnętrza ciała

Logiczne 17 sierpnia 2012

Józefinka: Podróż do wnętrza ciała to skierowana do odbiorców w wieku 6-10 lat gra edukacyjna z sympatyczną zajęczycą w roli tytułowej. Tym razem Józefinka oraz jej nowi przyjaciele – kosmici badają tajemnice ludzkiego ciała. Tytuł wyprodukowany został przez firmę KREA Medie i stanowi kolejną odsłonę serii Józefinka: Pomoce Szkolne.

Scriptarians: The Tournament
Scriptarians: The Tournament

Logiczne 17 października 2007

Scriptarians: The Tournament to gra logiczna z elementami edukacyjnymi (nauka programowania), stworzona przez studio Artifex Mundi. Gracze mają okazję spróbować swoich sił w roli programistów i stworzyć programy kontrolujące poczynania grupki herosów ze świata fantasy. Rozgrywka opiera się na wprowadzaniu instrukcji w kodzie i weryfikowaniu ich działania w akcji.

Vampires!
Vampires!

Logiczne 26 października 2012

Vampires! to gra logiczna wyprodukowana przez niezależne studio deweloperskie CBE Software. Gracz wciela się w rolę opiekuna tytułowych krwiopijców, w których legowisku bezwzględni łowcy wampirów ustawili rozmaite pułapki. Zabawa polega bezpiecznym doprowadzaniu upiorów do krypt poprzez manipulowanie elementami otoczenia i wykorzystywanie specjalnych mocy.

Spirit of Wandering
Spirit of Wandering

Logiczne 23 stycznia 2008

Spirit of Wandering to wyprodukowana przez studio Artogon Games gra logiczno-przygodowa z rodzaju „ukryte obiekty”. Fabuła wzorowana jest na romantycznych powieściach. Główna bohaterka przemierza morza i oceany na pokładzie żaglowca „Duch tułaczki”, szukając swojej zaginionej miłości – kapitana Jacka. Gracz ma za zadanie pomóc heroinie w odnajdywaniu przedmiotów i rozwiązywaniu prostych zagadek, przybliżających ją do ukochanego.

Józefinka: Londyńska Zagadka
Józefinka: Londyńska Zagadka

Logiczne 25 maja 2012

Gra edukacyjna skierowana do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Józefinka: Londyńska Zagadka przenosi dzieci do wirtualnego Londynu w celu przybliżenia im podstaw języka angielskiego. Wszystko to w formie śledztwa, mającego na celu wytropienie zuchwałych złodziei.

Jewel Master: Cradle of Rome 2
Jewel Master: Cradle of Rome 2

Logiczne 24 listopada 2010

Cradle of Rome 2 jest kontynuacją popularnej gry logicznej, autorstwa studia deweloperskiego Awem. Zadanie gracza polega na pokonywaniu kolejnych plansz z układankami w rodzaju „dopasuj trzy symbole” i gromadzeniu środków umożliwiających budowę stolicy starożytnego świata. Rozgrywkę urozmaicają dodatkowe wyzwania, testujące pamięć i spostrzegawczość.

Puddle
Puddle

Logiczne 9 listopada 2012

Gra logiczna studia Neko Entertainment. Zadaniem graczy jest przeprowadzenie niewielkiej ilości cieczy z jednego końca mapy na drugi. Dokonują tego przekrzywiając cały poziom i w ten sposób pozwalając cieczy spływać w dół w wybranym kierunku. Wszystko to odbywa się pod kontrolą zaawansowanego silnika fizycznego symulującego .

Tiny Brains
Tiny Brains

Logiczne 11 grudnia 2013

Tiny Brains to gra logiczna autorstwa zespołu Spearhead Games. Opowiada ona o przygodach czterech gryzoni doświadczalnych, które w wyniku eksperymentu zyskały moce parapsychiczne. Teraz wykorzystują je do rozwiązywania testów przygotowanych przez szalonego naukowca.

Calineczka
Calineczka

Logiczne 17 października 2011

Adresowana do najmłodszych odbiorców gra edukacyjna w formie interaktywnej książki. Gracze poznają bajkę o Calineczce, a przy okazji mogą poćwiczyć czytanie i liczenie, sprawdzić swoją pamięć oraz wykazać się zdolnościami plastycznymi. Tytuł wyprodukowany został przez studio deweloperskie firmy Aidem Media.

Evolver
Evolver

Logiczne 16 kwietnia 2012

Casualowa gra logiczna z rodzaju „połącz trzy elementy” (match-3), wyprodukowana przez studio deweloperskie 3DDuo. Zadaniem gracza jest pokierowanie ewolucją mikroorganizmów żyjących w wodzie, na lądzie lub w powietrzu w taki sposób, by stworzyć nowe gatunki.

Przyjęcie urodzinowe (Wiek 1-3 poziom zaawansowany)
Przyjęcie urodzinowe (Wiek 1-3 poziom zaawansowany)

Logiczne 8 listopada 2011

Gra edukacyjna adresowana dla najmłodszych. Bohaterowie z Comfylandu spotykają się na urodzinach słonicy Feely. Każdy z gości opowiada o jednej ze swoich przygód. Stworzony przez firmę Comfyware program pozwala maluchom ćwiczyć zdolności komunikacji interpersonalnej oraz wpaja właściwe wzorce zachowań społecznych.