Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOS
Okładka Lemmings (AND)
OkładkaLemmings (AND)

Lemmings

Mobilna odsłona kultowej serii gier logicznych zapoczątkowanej w latach 90. XX wieku. W trakcie zabawy w Lemmings przejmujemy kontrolę nad tytułowymi stworkami, które przeprowadzamy przez pełne niebezpieczeństw plansze ulokowane na zróżnicowanych planetach.

Logiczne | zagraj za darmo | 2D | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lemmings Premiera

20gru2018

AND iOS

Gry podobne do Lemmings

Worms 3

Flockers

Scribblenauts Remix

Lemmings jest grą logiczną opracowaną przez studio Sad Puppy, we współpracy z firmą Sony Interactive Entertainment. Tytuł, będacy reprezentantem kultowej serii, której korzenie sięgają 1991 roku, jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach cyklu, w grze Lemmings przejmujemy kontrolę nad tytułowymi stworkami. Jako że ich ojczysta planeta padła ofiarą tragicznego w skutkach kataklizmu, nasi podopieczni zostali zmuszeni do podróży w kosmos i poszukiwań nowego domu pośród niezliczonych ciał niebieskich.

Mechanika

W grze Lemmings akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy przeprowadzamy Lemingi przez generowane proceduralnie lokacje mieszczące się na zróżnicowanych planetach. Wśród tych ostatnich znajdziemy zarówno globy przypominające Ziemię, jak i miejsca wypełnione ogniem, piłami tarczowymi i innymi zagrożeniami; podobnie jak miało to miejsce w oryginale, ocalenie wszystkich podopiecznych graniczy z cudem. Chcąc uczynić poszczególne planety zdatnymi do życia, Lemingi muszą ciężko pracować, kopiąc, wspinając się i wznosząc rozmaite konstrukcje. Warto odnotować, że stworki zostały tym razem podzielone na plemiona, z których każde wyróżnia się unikalnym wyglądem.

Chcąc dostosować rozgrywkę do specyfiki urządzeń mobilnych, deweloperzy zadbali o proste sterowanie; poza tym gramy, trzymając urządzenie w pozycji wertykalnej.

Tryby gry

Pomimo że grę Lemmings stworzono z myślą o zabawie w pojedynkę, namiastkę trybu multiplayer stanowią specjalne turnieje, w których na zdobycie czekają cenne nagrody.

Kwestie techniczne

Gra Lemmings może się pochwalić przyjemną dla oka, barwną oprawą graficzną, utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Lemmings: Odpowiednia dla każdego wieku.

Lemmings Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
AND
iOS