Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Scribblenauts Remix (iOS)

Scribblenauts Remix

Mobilna edycja przebojowej gry logicznej z konsolki Nintendo DS. W grze rozwiązujemy szereg zróżnicowanych zagadek, używając do tego celu specjalnego, magicznego notatnika.

Logiczne | 2D | elementy przygodowe | słowne

Okładka Scribblenauts Remix (iOS)

data premiery gry:

12paź2011

iOS

19cze2013

AND

Scribblenauts Remix to przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem AND i iOS, specjalna edycja niezwykle oryginalnej, przebojowej gry logicznej z konsolki Nintendo DS. Opracowany przez studio 5th Cell tytuł łączy w sobie zawartość pierwowzoru z 2009 roku oraz wydanego rok później sequela Super Scribblenauts.

W grze naszym zadaniem jest pomóc głównemu bohaterowi, Maxwellowi, w zdobywaniu gwiazdek, stanowiących przepustkę do kolejnego etapu. Problem w tym, że znajdują się one zwykle w pozornie niedostępnych miejscach, do których dotarcie wymaga wysilenia szarych komórek. Protagonista nie dysponuje jednak żadnymi wymyślnymi gadżetami ani specjalnymi zdolnościami, a jedynie prostym z pozoru notatnikiem o niezwykłych właściwościach. Po wpisaniu w nim nazwy dowolnego przedmiotu, materializuje się on w świecie gry i od tej pory może być przez nas użyty do rozwiązania danej zagadki.

Oryginalna mechanika gry daje ogromne pole do popisu dla kreatywności graczy, a każdy z kolejnych etapów przejść możemy na wiele różnych sposobów, używając do tego celu różnych metod i przedmiotów. Oczywiście można iść na łatwiznę i wybrać najprostsze możliwe rozwiązanie, ale wbudowany w grę słownik bez problemu radzi sobie nawet z bardziej wymyślnymi, a nierzadko całkowicie abstrakcyjnymi wytworami naszej wyobraźni. Tym bardziej, że w porównaniu do oryginalnego Scribblenauts do materializacji przedmiotów możemy używać nie tylko rzeczowników, ale także jednego lub kilku przymiotników (mechanizm wprowadzony w Super Scribblenauts).

Dostępny na tabletach i smartfonach z systemem AND i iOS Scribblenauts Remix w swej podstawowej wersji zawiera w sumie 50 zróżnicowanych poziomów, na które składa się 40 pochodzących z obu wydanych wcześniej na Nintendo DS odsłon serii oraz 10 całkiem nowych, przygotowanych na potrzeby tej edycji. Możliwe jest także wykupienie specjalnej przepustki, dającej dostęp do przyszłych rozszerzeń z kolejnymi poziomami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Scribblenauts Remix

Wymagania wiekowe Scribblenauts Remix

12+

iOS
AND