Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

2. Gry RPG Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę DS.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Kingdom Hearts: 358/2 Days
Kingdom Hearts: 358/2 Days

RPG 30 maja 2009

Kolejna odsłona popularnej serii japońskich gier RPG łączących światy z produkcji studia Square Enix z postaciami oraz krainami z animowanych filmów wytwórni Disney. Autorom udało się przenieść do gry większość elementów znanych z pierwszej i drugiej części, wydanych na PlayStation 2. Zabawa polega na eksploracji bajkowych terenów, prowadzeniu dramatycznych rozmów z innymi postaciami, a także uczestniczeniu w zręcznościowych walkach.

Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl
Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl

RPG 30 października 2006

Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl to kolejna gra z serii, traktującej o tych ultra popularnych stworzeniach, jakimi są Pokemony. Akcja gry toczy się w Poke-świecie, jednak tym razem rządzi się zupełnie innymi zasadami.

Mario & Luigi: Partners in Time
Mario & Luigi: Partners in Time

RPG 28 listopada 2005

Pierwsza odsłona gry cRPG, opowiadającej o braciach hydraulikach, nosiła tytuł Mario & Luigi: Superstar Saga i została wydana na konsolę Game Boy Advance w 2003 roku. Firma Nintendo postanowiła dalej eksploatować pomysł i wyprodukowała sequel pod tytułem Mario & Luigi: Partners in Time, leczy tym razem na dwuekranową konsolę NDS.

Bleach: The 3rd Phantom
Bleach: The 3rd Phantom

RPG 26 czerwca 2008

Taktyczna jRPG stworzona w oparciu o kultową markę Bleach. Nad pracami czuwał m.in. autor oryginału, Tite Kubo. Produkcja prezentuję historię sprzed wydarzeń mających miejsce w mandze i anime.

Shin Megami Tensei: Devil Survivor
Shin Megami Tensei: Devil Survivor

RPG 19 stycznia 2009

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked to wyprodukowana przez firmę Atlus gra jRPG. Akcja osadzona została we współczesnym Tokio, które zaatakowane zostaje przez demony.

Rune Factory 3: A Fantasy Harvest Moon
Rune Factory 3: A Fantasy Harvest Moon

RPG 22 października 2009

Rune Factory 3: A Fantasy Harvest Moon to gra z gatunku jRPG, wyprodukowana przez studio Neverland z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo DS. Gracz kieruje poczynaniami młodzieńca imieniem Micah, będącego w połowie potworem. Próbuje on poznać przyczyny, dlaczego drzewo, na którym mieszka, przestało zakwitać. Gra łączy elementy RPG z symulacją hodowli roślin.

Pokemon White 2
Pokemon White 2

RPG 23 czerwca 2012

Bezpośrednia kontynuacja odsłony Pokemon White, która odniosła dużą popularność wśród graczy i była jednym z bardziej popularnych tytułów na DS-a. Mimo urzędującego na rynku 3DS-a, twórcy zdecydowali się stworzyć sequel jeszcze raz z myślą o starszej konsolce, która w momencie premiery gry posiadała większą bazę użytkowników.

Radiant Historia
Radiant Historia

RPG 3 listopada 2010

Radiant Historia to produkcja z gatunku jRPG, za którą odpowiada studio Atlus oraz ekipa deweloperska pracująca nad wydaną w 2005 roku grą Radiata Stories. Fabuła tytułu przedstawia losy trójki bohaterów - Stocka, Rainey i Marco, którzy starają się ustalić przyczyny tajemniczej zarazy, jaka nawiedziła kontynent Vainqueur. Muzykę na potrzeby gry skomponowała Yoko Shimomura.

Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time
Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time

RPG 13 września 2007

Kolejna gra osadzona w świecie pełnym uroczych Pokemonów, należąca ponadto do podserii o nazwie Mystery Dungeon. Wcielamy się w człowieka tajemniczo przemienionego w Pokemona i obarczonego amnezją.

Final Fantasy III
Final Fantasy III

RPG 14 listopada 2006

Odświeżona wersja gry Final Fantasy III, opowiadającej o czwórce sierot, które otrzymały od tajemniczego kryształu magiczną moc i polecenie przywrócenia porządku na świecie.

Luminous Arc 2
Luminous Arc 2

RPG 18 listopada 2008

Gra stanowiąca połączenie RPG-a oraz strategii turowej. Wcielamy się w postać dzielnego rycerza, ruszając na ratunek baśniowej krainie. Bawimy się w pojedynkę lub w multiplayerze.

Princess and Knight
Princess and Knight

RPG prace wstrzymane

Princess and Knight to gra z gatunku actionRPG przeznaczona wyłącznie na Nintendo DS. Za prace nad nią odpowiedzialne jest studio Blueside, które wcześniej przygotowało przede wszystkim trzy części serii Kingdom Under Fire.

Harvest Moon DS Cute
Harvest Moon DS Cute

RPG 25 marca 2008

Harvest Moon DS Cute to kolejna odsłona słynnej serii. Tytuł ten jest jednocześnie wyjątkowym wydaniem Harvest Moon DS, przeznaczonym dla dziewcząt.

Orcs & Elves
Orcs & Elves

RPG 13 listopada 2007

Klasycznie zrealizowana gra role-playing, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Przemierzamy lochy, walcząc z potworami i rozwijając sterowaną przez siebie postać.

Solatorobo: Red The Hunter
Solatorobo: Red The Hunter

RPG 28 października 2010

Solatorobo: Red The Hunter jest grą z gatunku jRPG, stworzoną przez zespół deweloperski studia Cyberconnect2. Tytułowy Red to poszukiwacz skarbów, który przypadkowo wikła się w intrygę zagrażającą istnieniu latających wysp republiki Shepherd oraz całemu uniwersum. Gracze muszą pomóc głównemu bohaterowi oraz jego kompanom wyplatać się z kłopotów i zażegnać niebezpieczeństwo.

The Legend of Zelda: Spirit Tracks
The Legend of Zelda: Spirit Tracks

RPG 7 grudnia 2009

Kolejna odsłona serii Legend of Zelda wydana na przenośną konsolę Nintendo. Tym razem Link i jego przyjaciel Phantom otrzymują do dyspozycji lokomotywę parową, którą mogą podróżować po świecie.

Dragon Ball Z: Attack of the Sayians
Dragon Ball Z: Attack of the Sayians

RPG 28 kwietnia 2009

Klasyczna gra RPG stworzona przez zespół Monolith Software pod skrzydłami firmy Bandai Namco. Produkcja została oparta na licencji kultowej mangi japońskiego rysownika — Akiry Toriyamy. Akcja Dragon Ball Z: Attack of The Sayians rozgrywa się w przedziale czasowym od sławnego turnieju sztuk walki, gdzie do finałowego pojedynku stanęli Goku i Piccolo, do ataku Sayian na Ziemię. Historia została podzielona na piętnaście rozdziałów, w których na wykonanie czeka ponad 80 zróżnicowanych zadań.

Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky
Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky

RPG 18 kwietnia 2009

Kolejna odsłona jednej z pobocznych serii opowiadających o przygodach Pokemonów. W grze wcielamy się w człowieka przemienionego w przedstawiciela jednego z nich.

Shin Megami Tensei: Strange Journey
Shin Megami Tensei: Strange Journey

RPG 8 października 2009

Shin Megami Tensei: Strange Journey to kolejna część serii jRPGów od firmy Atlus. Tytuł, będący drugą odsłoną przygotowaną z myślą o Nintendo DS, mocno odwołuje się do korzeni serii. Tym razem rozgrywka polega na zwiedzaniu lochów i łapaniu zamieszkujących je stworów.

Shining Legend
Shining Legend

RPG 10 grudnia 2010

Shining Legend to wyprodukowana przez studio Blueside z myślą o użytkownikach kieszonkowej konsoli Nintendo DS gra z gatunku cRPG. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie, a gracz kieruje postacią ubogiego księcia, który podejmuje się dobrze płatnej misji odszukania siedmiu zaginionych córek króla Junon. Twórcy przewidzieli ponad 400 zadań do wykonania w 40 regionach, na jakie podzielona jest mapa gry.

Kingdom Hearts: Re:Coded
Kingdom Hearts: Re:Coded

RPG 7 października 2010

Kingdom Hearts: Re:Coded to remake gry, która w 2009 trafiła na telefony komórkowe Japończyków. Studio Square-Enix odpowiedzialne za tego oryginalnego cRPG-a, w którym pojawili się bohaterowie Final Fantasy oraz Disneya, postanowili odtworzyć historię na przenośnej konsoli Nintendo.

Inazuma Eleven 3
Inazuma Eleven 3

RPG 1 lipca 2010

Gra jRPG z elementami piłki nożnej wyprodukowana przez studio Level 5 (twórcy m.in. serii Ni no Kuni). Akcja rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w poprzednich odsłonach. Tym razem znani piłkarze zostają wybrani do reprezentacji narodowej Japonii, by wziąć udział w turnieju Football Frontier International.

Dragon Quest Monsters: Joker
Dragon Quest Monsters: Joker

RPG 6 listopada 2007

Kolejna odsłona popularnej serii, skupiająca uwagę gracza na konieczności wyłapywania napotykanych w trakcie zabawy potworów. Istoty te można następnie wystawiać do pojedynków z przeciwnikami lub innymi graczami.

Black Sigil: Blade of the Exiled
Black Sigil: Blade of the Exiled

RPG 9 czerwca 2009

Gra stanowiąca połączenie RPG-a oraz strategii turowej. Wcielamy się w postać młodego chłopca, wyruszając w niebezpieczną podróż mającą na celu odkrycie szczegółów z jego przeszłości.