Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Eksperymentalne/artystyczne - Gry przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry przed premierą o tematyce eksperymentalne/artystyczne.

Przed premierą 58
PC
PC Windows53
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 511 Sony PlayStation 416
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S10 Microsoft XBOX ONE11
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android9 Apple iOS14
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch21
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

eksperymentalne/artystyczne
Immortality
Immortality

Przygodowe 30 sierpnia 2022

Trzecia narracyjna przygodówka w dorobku Sama Barlowa – autora popularnych gier Her Story i Telling Lies. Utrzymane w klimatach horroru Immortality opowiada o młodej aktorce, która zaginęła, nim filmy z jej udziałem ujrzały światło dzienne.

PCXSX

Gerda: A Flame in Winter
Gerda: A Flame in Winter

Przygodowe 1 września 2022

Gerda: A Flame in Winter to gra przygodowa oparta na prawdziwej historii z kronik duńskiego ruchu oporu z czasów drugowojennej okupacji przez Niemców. Tytułowa Gerda musi wykorzystać cały swój spryt i mądrość rodzinnej wioski, by uratować męża.

PCSwitch

Storyteller
Storyteller

Logiczne listopad 2022

Gra logiczna, która pozwala nam wcielić się w autorów obrazkowych opowiadań. W Storyteller otrzymujemy do dyspozycji szereg postaci oraz obiektów i umieszczamy je na komiksowych polach w taki sposób, by przy ich pomocy tworzyć opowieści różnych gatunków.

PCSwitch

MewGenics
MewGenics

Symulacje 2023

Mew Genics to gra symulująca życie starej samotnej kobiety, dla której całym światem jest jej hodowla kotów. Musimy dbać o zwierzaki, karmić je i rozmnażać oraz brać udział w wystawach, cały czas jednocześnie pilnując odpowiedniego zbilansowania naszego budżetu.

PC

Tormentum II
Tormentum II

Przygodowe grudzień 2022

Polska przygodówka typu point & click, której akcja rozgrywa się w mrocznym, surrealistycznym świecie wypełnionym potworami rodem z koszmarów. Inspiracją dla Tormentum II była twórczość H.R. Gigera oraz Zdzisława Beksińskiego. Za grę odpowiada deweloper OhNoo Studio.

PC

Terra Nil
Terra Nil

Strategiczne grudzień 2022

Oryginalna hybryda gry strategicznej i logicznej, w której przywracamy życie na pustkowiach. W Terra Nil nawadniamy glebę, przywracamy bioróżnorodność i sprowadzamy dzikie zwierzęta na odświeżane tereny, tworząc w ten sposób samodzielne, tętniące życiem ekosystemy.

PC

Season: A Letter to the Future
Season: A Letter to the Future

Przygodowe 2023

Season: A letter to the future to nastrojowa przygodówka opowiadająca o spokojnym końcu świata. Gracz wciela się w kobietę udającą się na wyprawę rowerową, podczas której spróbuje udokumentować historię kultur i miejsc, które wkrótce przestaną istnieć.

PCPS5PS4

Legacy
Legacy

Strategiczne grudzień 2022

Legacy to strategia ekonomiczna od Petera Molyneux, koncentrująca się na tworzeniu i dystrybucji wynalazków. Gracz tworzy nowe przedmioty z gotowych podzespołów, a potem musi zorganizować ich produkcję na dużą skalę, budując fabryki, pozyskując surowce i zatrudniając pracowników. Na końcu trzeba to wszystko skutecznie sprzedać.

PC

Identity
Identity

RPG listopad 2022 (wczesny dostęp od 30 listopada 2018)

Nietypowa gra MMORPG, która zrywa ze schematami charakterystycznymi dla tego gatunku. Twórcy Identity oferują olbrzymi świat, działający na zasadach podobnych do naszej współczesnej rzeczywistości.

PC

Open Roads
Open Roads

Przygodowe grudzień 2022

Open Roads to narracyjna gra przygodowa opowiadająca o podróży samochodowej młodej dziewczyny próbującej odkryć prawdę o przeszłości zmarłej babci. W wyprawie towarzyszy jej matka i większość rozgrywki opiera się na dialogach między tymi postaciami.

PCPS4XONE

Stray (Robot Gentleman)
Stray (Robot Gentleman)

Akcji listopad 2022

Przygotowana przez ekipę polskiego Robot Gentleman Studios oryginalna gra platformowa, zrealizowana w oparciu o sceny przygotowane z udziałem aktorów oraz zwierząt. W grze Stray przychodzi nam wcielić się w rolę zabłąkanego psa, który utknął w leśnej dziczy i stara się za wszelką cenę wrócić do domu. Aby tego dokonać, musi on jednak stawić czoła licznym zagrożeniom, takim jak drapieżniki czy polujący na niego myśliwi.

PCPS4XONE

Forever Ago
Forever Ago

Przygodowe grudzień 2022

Forever Ago jest grą przygodową od niezależnego studia Third Shift, w której wcielamy się w postać starszego mężczyzny imieniem Alfred. Protagonista wybiera się w podróż celem odpokutowania swoich błędów i pogodzenia się z losem.

PC

Phonopolis
Phonopolis

Przygodowe 2023

Phonopolis to kolejna przygodówka point-and-click w dorobku czeskiego studia Amanita Design. Tym razem deweloper zdecydował się pójść w kierunku oryginalnej trójwymiarowej grafiki oraz tematyki indywidualizmu i manipulacji.

PC

Bloom: Memories
Bloom: Memories

RPG październik 2022

Oryginalne RPG akcji z silnie zarysowaną warstwą narracyjną, za którego powstanie odpowiada niezależne Studio Fawn. Akcja Bloom: Memories osadzona została w fantastycznym świecie, wykreowanym przez Dani Landers - scenarzystkę i autorkę szaty graficznej gry. W uniwersum opanowanym przez tajemnicze, bezduszne mechaniczne abominacje, ludzie szybko zostali zepchnięci na margines.

PC

SUPERHOT JP
SUPERHOT JP

Akcji jeszcze nie ogłoszona

SUPERHOT JP to opracowana z myślą o pecetach pierwszoosobowa gra akcji, stanowiąca japońskiego spin-offa popularnej polskiej marki. Tradycyjnie całość obraca się wokół nietypowej mechaniki, w ramach której czas biegnie tylko wtedy, gdy znajdujemy się w ruchu. Tym razem walczymy jednak w lokacjach typowych dla Kraju Kwitnącej Wiśni i korzystamy z nowego uzbrojenia.

PCPS4

Project: Mara
Project: Mara

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Kolejny projekt studia Ninja Theory - twórców Hellblade: Senua’s Sacrifice. Produkcja jest nietypowym horrorem poświęconym tematowi mentalnej grozy i cechuje się wysokim poziomem realizmu oraz przywiązania do szczegółów.

PCXSX

Everwild
Everwild

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Nowa marka utytułowanego studia Rare, mającego na swoim koncie m.in. Sea of Thieves, Banjo-Kazooie oraz Perfect Dark. Everwild przenosi graczy do urokliwego, magicznego lasu pełnego baśniowych stworzeń.

PCXSX

Aida
Aida

Przygodowe grudzień 2022

Interaktywny film autorstwa polskiego studia Punch Punk Games, zabierający nas do brutalnego afrykańskiego getta. W trakcie zabawy wcielamy się w tytułową Aidę, zdeterminowaną by uciec i odnaleźć lepsze życie.

PC

Militsioner
Militsioner

Przygodowe grudzień 2022

Surrealistyczny immersive sim, w którym wcielamy się w bohatera próbującego uciec z miasta strzeżonego przez gigantycznego policjanta. Interesującym elementem gry Militsioner jest fakt, że z obserwującym nas stróżem prawa komunikujemy się przy pomocy mikrofonu.

PC

How to Say Goodbye
How to Say Goodbye

Logiczne grudzień 2022

How to Say Goodbye to niezależna gra logiczna opracowana przez Floriana Veltmana i Baptiste’a Portefaixa. W tytule tym kierujemy grupą duszków, które chcą bezpiecznie przejść na „drugą stronę”. Obserwujące je z ukrycia złe duchy zrobią jednak wszystko, by im w tym przeszkodzić.

PC

Monument Valley 3
Monument Valley 3

Logiczne jeszcze nie ogłoszona

Monument Valley 3 to trzecia odsłona popularnego cyklu mobilnych gier logicznych opartych na zabawach z perspektywą. Za produkcję i wydanie tytułu odpowiada studio ustwo. Gra oferuje minimalistyczny styl graficzny i interesujące projekty plansz.

ANDiOS

Seed
Seed

Strategiczne 2023

Sieciowa gra strategiczna umożliwiająca zbudowanie kolonii na obcej, ale przypominającej Ziemię planecie – a następnie zarządzanie nią i dbanie o dobrobyt jej mieszkańców. Koncepcja gry narodziła się dzięki eksperymentowi naukowemu znanemu jako Bioshpere 2.

PC

Mythastasis
Mythastasis

Logiczne 2023

Neuro Skazka to oryginalna mobilna gra logiczna w klimacie grozy, w której zabawa polega na kształtowaniu surrealistycznych, animowanych obrazów, reprezentujących neurony w umyśle śpiącego boga. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Ice-Pick Lodge.

ANDiOS

SCHiM
SCHiM

Zręcznościowe 2023

SCHiM to nietuzinkowa platformówka, w której poruszamy się zagubionym duchem, skacząc z cienia w cień. Gra jest dziełem niezależnego dewelopera Ewouda van der Werfa, współpracującego ze studiem Extra Nice.

PCPS5PS4XONESwitch