Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCPS4
Okładka The Eternal Castle [Remastered] (Switch)
OkładkaThe Eternal Castle [Remastered] (Switch)

The Eternal Castle [Remastered]

Przygodowa gra akcji w konwencji platformówki, wzorowana na takich tuzach gatunku z przelomu lat 80. i 90. XX wieku jak Another World czy Flashback. Co ciekawe, tytułowy "remaster" to fikcja - nigdy nie powstała taka gra jak The Eternal Castle.

Akcji | science fiction | platformówki | postapokalipsa | 2D | indie | eksperymentalne/artystyczne | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Eternal Castle [Remastered] Premiera

5sty2019

PC

15maj2020

Switch

24cze2021

PS4

Gry podobne do The Eternal Castle [Remastered]

Wonder Boy: The Dragon's Trap

Flashback: 25th Anniversary

Another World

The Eternal Castle [REMASTERED] to przygodowa gra akcji, za której opracowaniem stoją niezależni deweloperzy – Leonard Menchiari, Daniele Vicinanzo oraz Giulio Perrone. Tytuł jest stylizowany na zremasterowaną wersję nieistniejącej produkcji pod tytułem The Eternal Castle, której premiera miała się odbyć w 1987 roku.

Fabuła

Akcja gry The Eternal Castle [REMASTERED] toczy się w odległej o setki lat przyszłości. Ludzkość weszła w posiadanie technologii umożliwiającej tworzenie samowystarczalnych ekosystemów w przestrzeni kosmicznej, co z kolei otworzyło jej drogę do kolonizacji innych planet. Liczne ataki terrorystyczne sprawiły jednak, że owa inicjatywa ostatecznie została zaniechana, a w kosmosie pozostała jedna nadająca się do użytku instalacja tego typu. Kiedy w wyniku globalnych wojen Ziemia stała się niezdatna do życia, na tę kosmiczną placówkę wysłano ekipę badaczy, których zadaniem było pozyskanie materiałów potrzebnych do kontynuacji poszukiwań nowego domu w przestrzeni międzygwiezdnej. Ów zespół nigdy jednak nie wrócił, a w ślad za nim w końcu wyrusza Adam lub Eve (gracz wybiera jedną z tych postaci przed rozpoczęciem zabawy), podejmując się samobójczej misji.

Mechanika

W The Eternal Castle [REMASTERED] akcję ukazano z boku. Na odwiedzenie czeka tu dwadzieścia postapokaliptycznych lokacji mieszczących się w pięciu różnych światach; wśród nich znajdziemy Starożytne Ruiny, Zapomniane Miasto, Bezbożne Laboratorium oraz tytułowy Wieczny Zamek. Co ciekawe, są one częściowo generowane proceduralnie.

Przemierzając owe miejsca, rozwiązujemy zagadki środowiskowe oraz walczymy z różnorodnymi przeciwnikami – mowa zarówno o ludziach, jak i o wszelkiej maści potworach, wśród których prym wiodą potężni bossowie. Eliminujemy ich w otwartej walce lub po cichu, korzystając z szerokiego wachlarza broni palnej oraz białej. Nie brakuje tu również elementów platformowych – Adam lub Eve muszą skakać nad przepaściami oraz wspinać się na elementy otoczenia. W miarę postępów zdobywamy nowy arsenał i znajdujemy przydatne przedmioty zapewniające naszym podopiecznym dodatkowe umiejętności.

Kwestie techniczne

The Eternal Castle [REMASTERED] posiada prostą dwuwymiarową grafikę rodem z lat osiemdziesiątych XX wieku. W opozycji do niej stoi bogata warstwa dźwiękowa, na którą składa się zarówno klimatyczna muzyka, jak i realistyczne dźwięki otoczenia czy odgłosy towarzyszące wymianie ognia.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Eternal Castle [Remastered]: 12+

The Eternal Castle [Remastered] Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium D 830 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 4000+ 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 280 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
PC
Switch
PS4