Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

16. eksperymentalne/artystyczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Najpopularniejsze gry o tematyce eksperymentalne/artystyczne.

PC
PC Windows347 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 521 Sony PlayStation 4153 Sony PlayStation 320 Sony PlayStation 24 Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita20
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S18 Microsoft XBOX ONE106 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android95 Apple iOS131 Windows Phone6
Nintendo
Nintendo Switch127 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U4 Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

eksperymentalne/artystyczne
Storm Boy: The Game
Storm Boy: The Game

Przygodowe 20 listopada 2018

Gra przygodowa stanowiąca adaptację powieści australijskiego pisarza Colina Thielego. Storm Boy: The Game opowiada historię chłopca i uratowanego przez niego pelikana. Gracze towarzyszą temu nietypowemu duetowi nie tylko podczas zabaw nad brzegiem morza, lecz także w trakcie najważniejszych momentów ich życia.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Evo Explores
Evo Explores

Logiczne 20 stycznia 2016

Gra logiczna, zainspirowana przez słynne Monument Valley. W Evo Explores wcielamy się w tytułowego robota, którego musimy przeprowadzić przez szereg poziomów-łamigłówek opartych na manipulacji perspektywą.

PCANDiOSWP

Beyond Eyes
Beyond Eyes

Przygodowe 4 sierpnia 2015

Nietypowa gra przygodowa autorstwa niezależnego, holenderskiego studia tiger & squid. Bohaterką Beyond Eyes jest dziesięcioletnia dziewczynka imieniem Rae, która w dzieciństwie utraciła wzrok w wyniku wypadku przy odpalaniu fajerwerków. Od tego momentu spędza ona większość czasu w przydomowym ogrodzie, gdzie towarzyszy jej nieodłączna kotka Nani. Kiedy pewnego dnia zwierzę znika, Rae postanawia po raz pierwszy od dłuższego czasu opuścić dom, by odnaleźć swoją pupilkę.

PCPS4XONE

Fracter
Fracter

Logiczne 13 lipca 2018

Fracter to nietypowa gra logiczna z elementami action-adventure, w której wędrujemy po dziwnym labiryncie i rozwiązujemy zagadki związane z lustrzanymi odbiciami i działaniem światła. Tytuł stworzyło niezależne studio 4L Games.

PCANDiOS

Wheels of Aurelia
Wheels of Aurelia

Przygodowe 20 września 2016

Produkcja kładąca nacisk na opowiedzianą historię. Akcja rozgrywa się we Włoszech z lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Gracze wcielają się w Lellę podróżującą samochodem po tytułowej drodze Via Aurelia. W trakcie swoich wojaży protagonistka napotyka rozmaite postacie, które poznaje bliżej podczas długich, często burzliwych dyskusji. Przebieg przygody determinują poczynania gracza oraz podejmowane przez niego decyzje.

PCPS4XONESwitchiOS

Unmemory
Unmemory

Przygodowe 13 października 2020

Oryginalna przygodówka noir zrealizowana w formie powieści tekstowo-wizualnej. W Unmemory wcielamy się w bohatera próbującego odnaleźć zabójcę swojej dziewczyny. By tego dokonać, musimy przewertować obszerny dziennik i rozwiązać szereg znajdujących się w nim łamigłówek.

PCANDiOS

Meadow
Meadow

Przygodowe 26 października 2016

Przygodowa gra sieciowa, w której gracz wciela się w zwierzę – mieszkańca lasu. Jest to spin-off serii Shelter, opowiadającej o zwierzynie opiekującej się swoim potomstwem. Głównym celem gry jest interakcja między grającymi, którzy jednak nie porozumiewają się za pomocą słów, a jedynie specjalnie przygotowanych emotikonów, symboli i dźwięków.

PC

Repressed
Repressed

Przygodowe 26 września 2019

Niecodzienna polska gra przygodowa, w której gracze wcielają się w cień. W tej postaci eksplorują oni zakamarki umysłu, by odzyskać utracone wspomnienia. Za powstanie Repressed odpowiada Sigur Studio.

PCSwitch

Burly Men at Sea
Burly Men at Sea

Przygodowe 29 września 2016

Burly Men at Sea to niecodzienna przygodówka z elementami visual novel. Gracze poznają losy trzech rybaków, którzy wyruszyli w świat na poszukiwanie przygód. Produkcja składa się z wielu krótkich historyjek osadzonych w skandynawskim folklorze.

PCPS4SwitchANDiOSPSV

Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator
Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator

Zręcznościowe 4 grudnia 2017

Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator to kolejna odsłona stworzonego przez Scotta Cawthona cyklu survival horrorów Five Nights at Freddy’s. Produkcja łączy w sobie mechaniki znane z poprzednich odsłon cyklu z elementami strategii ekonomicznej.

PCXSXPS4XONESwitch

Framed
Framed

Logiczne 13 listopada 2014

Niezależna gra logiczna utrzymana w miłej dla oka komiksowej oprawie. Zadaniem gracza jest odpowiednie przestawianie poszczególnych elementów interaktywnego komiksu, w sposób, który pozwoli bezpiecznie uciec ściganemu bohaterowi.

ANDiOS

All the Delicate Duplicates
All the Delicate Duplicates

Przygodowe 17 lutego 2017

Eksperymentalna gra przygodowo-eksploracyjna, opracowana przez parę niezależnych deweloperów: Mez Breeze i Andy’ego Campbella. Głównym bohaterem All the Delicate Duplicates jest informatyk John, samotnie wychowujący córkę Charlotte. Pewnego dnia mężczyzna otrzymuje tajemnicze przedmioty, dzienniki oraz szkice, stanowiące spadek po enigmatycznej krewnej Mo.

PC

Elegy for a Dead World
Elegy for a Dead World

Przygodowe 10 grudnia 2014

Oryginalna gra przygodowa, w której eksplorujemy trzy unikalne światy i spisujemy na bieżąco swoje obserwacje w pamiętniku. Elegy for a Dead World jest dziełem niezależnego studia Dejobaan Games, znanego z takich produkcji jak AaaaaA!!! A Reckless Disregard for Gravity czy Drunken Robot Pornography. Główny bohater przemierza powierzchnię trzech oryginalnych planet w poszukiwaniu pozostałości po zamieszkujących je niegdyś cywilizacjach.

PC

The Black Glove
The Black Glove

Przygodowe prace wstrzymane

The Black Glove to nietuzinkowe połączenie przygodówki FPP ze zręcznościowymi grami w stylu retro. Akcja toczy się w surrealistycznym teatrze z lat 20. XX wieku, w którym czas i przestrzeń ulegają zakrzywieniu. Bohater wykorzystuje te zjawiska do zmiany rzeczywistości poprzez granie na automatach w produkcje rodem z lat 80. Jest to dzieło niezależnego studia Day For Night Games, założonego przez byłych pracowników zespołu Irrational Games (odpowiedzialnego za serię BioShock).

PCPS4

Allumette
Allumette

Przygodowe 13 października 2016

Interaktywny film opracowany z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Gracz śledzi losy osieroconej dziewczynki, która rozpala kolejne zapałki i w ten sposób przywołuje następujące po sobie wspomnienia ze swojego życia. Źródłem inspiracji dla Allumette była „Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena.

PCPS4

Jazzpunk
Jazzpunk

Przygodowe 7 lutego 2014

Oryginalna gra przygodowa osadzona w stylistyce retro-cyberpunk i wypełniona mnóstwem komediowych żartów rodem z najlepszych slapstickowych komedii filmowych. Wcielamy się w rolę Agenta Polyblanka, który w alternatywnej, zimnowojennej rzeczywistości podejmie się szeregu absurdalnych misji z wykorzystaniem rozmaitych, przezabawnych gadżetów.

PCPS4

The Last Show of Mr. Chardish
The Last Show of Mr. Chardish

Przygodowe 5 listopada 2020

The Last Show of Mr. Chardish jest przygodową grą FPP/TPP, w której wcielamy się w aktorkę starającą się zrozumieć pozostawioną dla niej przez przyjaciela wiadomość w formie różnorodnych teatralnych spektakli. Tytuł został opracowany przez polskie studio Punk Notion.

PCXONE

Down the Rabbit Hole
Down the Rabbit Hole

Przygodowe 26 marca 2020

Gra przygodowa, której akcja rozgrywa się w świecie znanym z powieści Alicja w Krainie Czarów. Down the Rabbit Hole zostało stworzone z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Za opracowanie tytułu odpowiada firma Cortopia Studios.

PCPS4

Proun+
Proun+

Zręcznościowe 27 listopada 2014

Ulepszona wersja gry zręcznościowej, łączącej futurystyczne wyścigi z inspiracjami współczesną sztuką abstrakcyjną. W grze przejmujemy kontrolę nad kulką, toczącą się wzdłuż zawieszonej w przestrzeni rurki, a zabawa sprowadza się do umiejętnego unikania przeszkód, jakimi usiane są poszczególne trasy.

ANDiOS3DS

A Place for the Unwilling
A Place for the Unwilling

Przygodowe 25 lipca 2019

Gra przygodowa z widokiem izometrycznym i otwartym światem, zainspirowana przez Sunless Sea oraz The Legend of Zelda: Majora's Mask. W A Place for the Unwilling trafiamy do industrialnego miasteczka pełnego rozmaitych sekretów i zagadek.

PC

Alt-Frequencies
Alt-Frequencies

Przygodowe 15 maja 2019

Unikalna przygodowa gra tekstowa, w której wysłuchujemy fragmentów audycji radiowych, starając się wyłowić z nich informacje na temat przeprowadzanych przez rząd eksperymentów z pętlami czasowymi. Alt-Frequencies powstało we współpracy niezależnego studia Accidental Queens z ARTE France.

PCANDiOS

Off-Peak
Off-Peak

Przygodowe 15 lutego 2015

Darmowa przygodówka FPP, w której przemierzamy stację kolejową w poszukiwaniu biletu na pociąg i poznajemy losy przebywających tam postaci. Off-Peak cechuje się surrealistyczną atmosferą tworzoną zarówno przez oszczędną grafikę, jak i muzykę zespołu Archie Pelago.

PC

Ode
Ode

Przygodowe 27 listopada 2017

Ode to eksperymentalna trzecioosobowa gra platformowa. Wcielamy się w niej w Joy – wszędobylską gwiazdkę, która podczas zwiedzania kolejnych bajkowych lokacji tworzy jednocześnie muzykę. Eksplorując widoki i dźwięki dziwacznej planety, Joy poznaje też kolejnych jej muzykalnych mieszkańców.

PC

My Lovely Daughter
My Lovely Daughter

Strategiczne 8 marca 2018

Gra symulacyjno-strategiczna w konwencji horroru, stworzona przez niezależne studio Game Changer. Gracz wciela się w rolę alchemika, który dopuszcza się bluźnierczych czynów, chcąc za wszelką cenę ożywić swoją córkę.

PCSwitch