Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

4. jRPG - Gry Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Gry o tematyce jRPG na platformę Nintendo 3DS ułożone według popularności.

3DS
jRPG
Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG80
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Etrian Odyssey V: Beyond the Myth
Etrian Odyssey V: Beyond the Myth

RPG 17 października 2017

Piąta pełnoprawna odsłona klasycznej, turowej gry jRPG firmy Atlus, znanej z przenośnych konsolek firmy Nintendo. Akcja Etrian Odyssey V osadzona została w tajemniczej kranie Arcadii, zamieszkiwanej przez cztery rasy.

Atelier Rorona Plus: The Alchemist Of Arland
Atelier Rorona Plus: The Alchemist Of Arland

RPG 26 marca 2015

Ulepszona i rozszerzona o nowe opcje wersja gry Atelier Rorona: The Alchemist of Arland, która ukazała się na PlayStation 3 w 2010 roku. Tytuł posiada zupełnie nowe scenariusze, system walki i alchemii znany z najnowszych odsłon cyklu, a także poprawioną oprawę graficzną.

Return to PoPoLoCrois: A Story of Seasons Fairytale
Return to PoPoLoCrois: A Story of Seasons Fairytale

RPG 30 czerwca 2015

Przygotowane przez studio Marvelous nietypowe RPG w konwencji fantasy, stanowiące połączenie założeń cyklu Harvest Moon z elementami taktycznej, turowej gry fabularnej, osadzonej w uniwersum mangi PoPoLoCrois. Fabuła gry opowiada o losach 13-letniego księcia Pietro Pakapuki, który wyrusza na pomoc mieszkańcom nawiedzonego przez mroczne siły świata Galariland.

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked
Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked

RPG 23 sierpnia 2011

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked to wyprodukowana przez firmę Atlus gra jRPG. Akcja osadzona została we współczesnym Tokio, które zaatakowane zostaje przez demony.

HomeTown Story
HomeTown Story

RPG 22 października 2013

HomeTown Story to wyprodukowana przez japońskie studio Toybox Games gra łącząca elementy RPG i strategii w celu stworzenia symulacji prowadzenia sklepiku w niewielkim mieście. Poza zarządzaniem biznesem gracz udaje się również na przygody i pomaga sąsiadom.

Etrian Mystery Dungeon 2
Etrian Mystery Dungeon 2

RPG 31 sierpnia 2017

Kolejny spin-off popularnego cyklu dungeon crawlerów Etrian Odyssey, opracowany przez studio Spike Chunsoft. Gracz wciela się w poszukiwacza przygód, który pomaga tajemniczej nieznajomej w dostaniu się do korzeni drzewa Yggdrasil, mających skrywać bramę do świata bogów. Akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a lwia część rozgrywki polega na eksploracji generowanych losowo podziemi oraz na toczeniu turowych potyczek z przeciwnikami.

Dragon Sinker: Descendants of Legend
Dragon Sinker: Descendants of Legend

RPG 6 kwietnia 2017

Dragon Sinker to osadzona w świecie fantasy gra RPG, klimatem i formą nawiązująca do takich klasyków jak np. Chrono Trigger, Dragon Quest czy pierwsze części serii Final Fantasy. Produkcja ta wyróżnia się 8-bitową grafiką w stylu retro i rozbudowanym, turowym systemem walki.

Gurumin: A Monstrous Adventure
Gurumin: A Monstrous Adventure

RPG 13 października 2016

Gurumin: A Monstrous Adventure należy do gatunku japońskiego action-RPG. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna Parin, która mieszka z babcią, podczas gdy jej rodzice pracują na odległych wykopaliskach archeologicznych. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka atakowaną przez psa dziewczynkę. Przepędza zwierzę i ratuje nieznajomą.

Dragon Fantasy: The Volumes of Westeria
Dragon Fantasy: The Volumes of Westeria

RPG 23 lipca 2015

Pakiet odświeżonych wersji dwóch oldskulowych gier RPG: Dragon Fantasy Book I oraz Book II. Produkcje z zestawu Dragon Fantasy: The Volumes of Westeria przenoszą nas na tytułowy kontynent o nazwie Westeria, gdzie szerzy się zło, a walkę o dominację toczą ze sobą zwaśnione kraje. Historia podzielona jest na epizody, a w każdym z nich wcielamy się w innego bohatera – ich poczynania mają spory wpływ na losy świata.