Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPS5PS4XSX
Okładka Unicorn Overlord (PS5)
OkładkaUnicorn Overlord (PS5)

Unicorn Overlord

Taktyczna gra jRPG, inspirowana klasycznymi przedstawicielami gatunku. W Unicorn Overlord wcielamy się w postać, która przemierza fantastyczny świat i zyskuje sojuszników, próbując odzyskać prawa do tronu.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | jRPG

Unicorn Overlord Premiera

8mar2024za 9dni

PS4 Switch PS5 XSX

producent: Vanillaware wydawca: Atlus Strona oficjalna

Unicorn Overlord jest taktyczną grą jRPG, zrealizowaną w stylu klasycznych przedstawicieli tego gatunku. Produkcja stanowi owoc współpracy firmy Atlus oraz studia Vanillaware, mającego w swoim portfolio między innymi takie projekty, jak 13 Sentinels: Aegis Rim, Odin Sphere czy Dragon’s Crown.

Fabuła

Unicorn Overlord zabiera nas w podróż do fantastycznego świata. W trakcie rozgrywki wcielamy się w postać, która została pozbawiona prawa do tronu. Chcąc odzyskać utracone dziedzictwo, będzie ona musiała przemierzyć całą krainę i zebrać godnych zaufania sojuszników, którzy wesprą ją w walce.

Mechanika

Rozgrywka w Unicorn Overlord opiera się na schemacie charakterystycznym dla gatunku. Oglądając akcję z lotu ptaka, podczas zabawy przemierzamy fantastyczny świat i poznajemy jego mieszkańców, a także realizujemy różnorodne zadania. Po drodze zyskujemy sojuszników gotowych stanąć u naszego boku w walce o odzyskanie tronu. Mowa o ludziach, elfach, a także innych istotach, jak ogromne bestie czy niebiańskie anioły.

Ich rola jest o tyle ważna, że często przychodzi nam toczyć starcia z przeciwnikami. Potyczki rozgrywają się w trybie turowym, a w ich trakcie kluczem do sukcesu jest wykazywanie się zmysłem taktycznym i umiejętne żonglowanie zdolnościami poszczególnych postaci.

Kwestie techniczne

Unicorn Overlord może pochwalić się przyjemną dla oka grafiką. Całość utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce, co jest cechą charakterystyczną gier studia Vanillaware.

Ostatnia modyfikacja 19 września 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Unicorn Overlord: 12+

PS4
PS5
Switch
XSX