Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PSV
Okładka 13 Sentinels: Aegis Rim (PS4)

13 Sentinels: Aegis Rim

Unikatowa gra RPG stworzona przez twórców produkcji takich jak Muramasa: The Demon Blade, Odin Sphere i Dragon's Crown. Akcja gry osadzona została we współczesnym Tokio, w którym pojawia się trzynaście ogromnych mechów.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | tower defense | mechy i roboty | 2D | podróże w czasie | Japonia | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka 13 Sentinels: Aegis Rim (PS4)

producent: Vanillaware

wydawca: Atlus

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PSV

22wrz2020

PS4

13 Sentinels: Aegis Rim na PS4 i PSVto dwuwymiarowe RPG science-fiction, którego akcja osadzona została we współczesnym Tokio. Za stworzenie gry odpowiada utytułowane japońskie studio Vanillaware oraz reżyser i ilustrator George Kamitani. Zespół pod przewodnictwem Kamitaniego ma na swoim koncie szereg świetnie ocenianych tytułów, takich jak GrimGrimoire, Muramasa: The Demon Blade, Odin Sphere i Dragon's Crown. Wszystkie z nich odznaczają się dopracowaną i pełną detali animowaną dwuwymiarową oprawą graficzną, której jakość pozostawia w tyle efekty pracy wielu innych producentów. 13 Sentinels: Aegis Rim zostało zapowiedziane w 2015 roku. Tytuł odchodzi od klasycznej estetyki fantasy, z której korzystały wszystkie poprzednie dzieła studia, na rzecz science-fiction inspirowanego seriami anime z mechami.

Akcja 13 Sentinels: Aegis Rim rozgrywa się we współczesnej Japonii. Bohaterzy gry to uczniowie jednego z tokijskich liceum, którzy są w tajemniczy sposób związani z trzynastoma potężnymi mechami, pojawiającymi się na ulicach metropolii.

13 Sentinels: Aegis Rim oferuje unikalną oprawę graficzną. Podobnie jak np. w Odin Sphere, gracze obserwują rozgrywkę w sposób podobny do tego z klasycznych platformówek lub beat 'em upów. Bohaterowie poruszać mogą się więc jedynie w czterech kierunkach na dwumiarowym planie (góra, prawo, lewo, dół). Dzięki sztuczkom graficznym linearne lokacje posiadają jednak głębię, podobną do tej z produkcji korzystających z trójwymiarowych silników 2.5D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Gry podobne do 13 Sentinels: Aegis Rim

Klasyfikacja PEGI 13 Sentinels: Aegis Rim

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
PSV