Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5PS4XONEXSX
Okładka Like a Dragon: Infinite Wealth (PC)
OkładkaLike a Dragon: Infinite Wealth (PC)

Like a Dragon: Infinite Wealth

Yakuza 8

Ósma odsłona cyklu Yakuza, która, podobnie jak poprzednia część serii, jest jRPG-iem TPP z turowym systemem walki. Like a Dragon: Infinite Wealth oddaje nam do dyspozycji dwóch grywalnych bohaterów – Ichibana Kasugę oraz Kazumę Kiryu.

RPG | TPP | turowe | gangsterskie | Japonia | jRPG | Find Your Next Game

Like a Dragon: Infinite Wealth Premiera

25sty2024

PC

26sty2024

PS4 XONE PS5 XSX

Like a Dragon: Infinite Wealth jest ósmą główną odsłoną cyklu Yakuza / Like a Dragon, a zarazem bezpośrednią kontynuacją wydanej w 2020 roku gry Yakuza: Like a Dragon. Tytuł, będący jRPG-iem, został opracowany przez czuwający nad rozwojem serii zespół Ryu Ga Gotoku Studio, a jego wydaniem zajęła się sprawująca pieczę nad marką firma Sega.

Fabuła

Akcja gry Like a Dragon: Infinite Wealth toczy się po wydarzeniach przedstawionych w siódmej części serii. Ichiban Kasuga, czyli główny bohater poprzedniej gry, a także zasłużony dla cyklu Kazuma Kiryu wplątują się w łańcuch nieoczekiwanych wydarzeń, które popychają ich na ścieżkę iście szalonych przygód.

Wydarzenia z Infinite Wealth toczą się zarówno w japońskiej Jokohamie, znanej z wcześniejszych przygód Ichibana, jak również w Honololu na Hawajach, gdzie protagonista trafia docelowo w poszukiwaniu bliskiej osoby. Podobnie jak w innych częściach cyklu Yakuza / Like a Dragon, w trakcie rozgrywki pojawiają się nie tylko nowi, ale również powracający bohaterowie i złoczyńcy, którzy mogą być uwikłani w główny wątek fabularny bądź występować w różnorakich pobocznych misjach.

Gra jest bardzo bogata w zawartość i samo ukończenie głównego wątku może zająć kilkadziesiąt godzin.

Mechanika

Pod względem mechaniki Like a Dragon: Infinite Wealth podąża szlakiem wytyczonym przez poprzedniczkę. Podczas zabawy akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a przemierzając otwarty świat, realizujemy zadania popychające fabułę do przodu oraz poświęcamy czas (w zasadzie mnóstwo czasu) na rozmaite misje oraz aktywności poboczne.

Wśród tych ostatnich ponownie prym wiodą liczne minigry – w Infinite Wealth możemy m.in. odwiedzać salony gier i karaoke, grać w rzutki i pokera, realizować zwariowane zlecenia kurierskie czy brać udział w walkach w koloseum.

Na naszej drodze stają liczni przeciwnicy, z którymi toczymy turowe potyczki, rodem z klasycznych jRPG-ów. System walki został mocno rozbudowany względem poprzedniej części i pozwala teraz m.in. na poruszanie bohaterami po polu bitwy przed wykonaniem akcji. Może to umożliwiać m.in. aktywowanie silniejszych ciosów wymierzonych w plecy czy łączenie ataków różnych bohaterów.

Każdy członek drużyny ma wybrany zawód i powiązany z nim zestaw umiejętności, a dodatkowo można wyposażać go w coraz lepsze bronie, stroje i elementy ozdobne, które mogą dodać nowe zdolności i podnieść ogólne statystyki. W grze obecny jest też system „levelowania” postaci, który wpływa na poziom wyzwania. Gra pozwala gromadzić punkty doświadczenia przede wszystkim dzięki rozgrywaniu walk; dostępne są też m.in. losowo generowane lochy, w których oprócz silnych przeciwników na bohaterów czekają unikalne skarby.

Aktywna drużyna może składać się z maksymalnie czterech członków. Infinite Wealth pozwala ponownie przejąć kontrolę nad Ichibanem Kasugą jako głównym bohaterem, którego utrata w trakcie bitwy oznacza automatyczne przegranie danej potyczki. Skład grupy mogą stopniowo uzupełniać osoby napotykane w trakcie odkrywania fabuły. Nie zabrakło wśród nich ikonicznego dla całej serii Kazumy Kiryu.

Na liście pozostałych bohaterów znajdują się zarówno powracające postacie (np. Adachi, Nanba czy Saeko), jak i zupełnie nowi towarzysze. Ze wszystkimi członkami drużyny można nawiązywać bliższe relacje – wypytywać ich o ulubione tematy, podarowywać im prezenty czy spędzać wspólnie wolny czas. Budowanie więzi z sojusznikami gwarantuje różnorakie premie, np. w postaci nowych typów łączonych ataków.

Kwestie techniczne

Like a Dragon: Infinite Wealth działa w oparciu o ulepszoną wersję technologii Dragon Engine. Dzięki temu produkcja ma oprawę graficzną wysokiej jakości, a także zaawansowany silnik fizyczny, który odgrywa istotną rolę podczas starć.

Gra oferuje zarówno oryginalne japońskie głosy, jak i opcję przełączenia się na angielski dubbing. Ciekawostką jest fakt, że z racji umiejscowienia części akcji na Hawajach bohaterowie spotykają więcej postaci mówiących w tym drugim języku, co może to prowadzić do zabawnych scen problemów w komunikacji.

Debiutujące w grze miasto Honolulu jest największą i najbardziej zróżnicowaną mapą w dotychczasowej historii cyklu. Składa się ono z różnorakich dzielnic miejskich, parków, wielopiętrowych centrów handlowych i hotelów czy urokliwych plaż, na których wypoczywają turyści. W trakcie pobytu na Hawajach gracze mogą też doświadczać m.in. nagłych opadów deszczu czy urokliwych wschodów i zachodów słońca, gwarantowanych przez opcję zmiany pory dnia.

Ostatnia modyfikacja 18 stycznia 2024

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,4 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Like a Dragon: Infinite Wealth cena w dniu premiery: 299,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Like a Dragon: Infinite Wealth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Like a Dragon: Infinite Wealth Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • (30 fps / 1080p) Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon RX 460 lub lepsza
 • 82 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • (60 fps / 1080p) Intel Core i7-4790 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce RTX 2060 / 8 GB Radeon RX 5700 lub lepsza
 • 82 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS5
XSX
PS4
XONE