Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. jRPG - Gry Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Gry o tematyce jRPG na platformę Nintendo 3DS ułożone według popularności.

3DS
jRPG
Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG80
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Yo-kai Watch
Yo-kai Watch

RPG 11 lipca 2013

Opracowana przez doświadczone, japońskie studio Level 5 gra RPG z turowym systemem walki, wzorowana na popularnej serii Pokemon. W Yo-Kai Watch wcielamy się w postać małego chłopca, który - dzięki otrzymanemu od tajemniczej istoty magicznemu zegarkowi - jako jedyny jest w stanie dostrzegać tytułowe yokai, czyli sympatyczne duszki, zamieszkujące nasz świat. Zadaniem bohatera jest zaś pomaganie innym ludziom, w czym przeszkadzają mu inne, mniej przyjazne yokai.

Bonds of the Skies
Bonds of the Skies

RPG 9 listopada 2017

Klasyczny przedstawiciel gatunku jRPG, w którym gracz trafia do fantastycznego świata, by stawić czoła złowrogiemu demonowi. Heros korzysta z pomocy napotkanych towarzyszy, a także bóstw zwanych Grimoa. Gra została opracowana przez studio Hit-Point (znane z jRPG Chronus Arc).

Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls
Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls

RPG 30 lipca 2014

Druga odsłona popularnej serii gier jRPG przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców, która jest największym konkurentem cyklu Pokemon. Gracze ponownie zaprzyjaźniają się z blisko dwustoma duchami/stworkami Yo-kai, które wykorzystują w walce z innymi duszkami.

Yo-kai Watch 2: Psychic Specters
Yo-kai Watch 2: Psychic Specters

Akcji 29 września 2017

Trzecia, po Bony Spirits oraz Fleshy Souls, wersja drugiej odsłony cyklu jRPG-ów tworzonych przez studio Level-5. Gracze po raz kolejny wcielają się w Nathana lub Katie, którzy padają ofiarą tajemniczego Yo-kai (nadprzyrodzonego bytu). Duch wymazał ich wspomnienia, a także pamięć zaprzyjaźnionych z nimi istot. Prowadzona przez nas postać musi zatem raz jeszcze wykorzystać tytułowy zegarek umożliwiający jej kontakt z tymi bytami i podjąć próbę odnalezienia sprawcy całego zamieszania.

Yo-Kai Watch Blasters
Yo-Kai Watch Blasters

RPG 7 września 2018

Przygotowana z myślą o trybie kooperacyjnym zabawna gra RPG, w której gracze kontrolują postacie znane z serialu animowanego Yo-Kai Watch. Produkcja została wykonana przez studio Level-5.

Chronus Arc
Chronus Arc

RPG 1 października 2015

Dwuwymiarowa gra jRPG inspirowana 16-bitowymi tytułami z konsoli SNES. Gracze przenoszą się do klasycznego uniwersum fantasy i wcielają w młodego, początkującego rycerza o imieniu Loka, wplątującego się w intrygę, której stawką są losy świata.

7th Dragon III Code: VFD
7th Dragon III Code: VFD

RPG 15 października 2015

Kolejna odsłona serii taktyczno-strategicznych gier jRPG firmy SEGA, zapoczątkowanej w 2009 roku na handheldach Nintendo DS. Fabuła 7th Dragon III Code: VFD łączy wątki przedstawione w poprzednich grach, a jej akcja rozgrywa się w trzech różnych epokach. W grze przenosimy się więc 10 tysięcy lat wstecz, zwiedzając podwodne królestwo Atlantydy, a następnie do Tokio roku 2100 oraz fikcyjnego, fantastycznego świata Eden.

Elminage Gothic
Elminage Gothic

RPG 8 sierpnia 2013

Elminage Gothic to opracowana przez zespół Starfish gra RPG. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem pełnych potworów, skarbów i pułapek lochów. Walka toczona jest w systemie turowym, ruch odbywa się w sposób skokowy, a rozglądanie się ograniczono do obrotów o 90 stopni.

Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2: Record Breaker
Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2: Record Breaker

RPG 19 stycznia 2015

Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 to kontynuacja wydanej w 2009 roku gry z gatunku jRPG autorstwa firmy Atlus. Gracze wcielają się w tokijskiego licealistę, który jest jednym z 13 władców demonów, mogących przeciwstawić się inwazji obcej rasy na Japonię. Tytuł stanowi mieszankę elementów RPG oraz strategii i utrzymany jest w stylistyce anime.

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked
Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked

RPG 23 sierpnia 2011

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked to wyprodukowana przez firmę Atlus gra jRPG. Akcja osadzona została we współczesnym Tokio, które zaatakowane zostaje przez demony.

Grinsia
Grinsia

RPG 8 maja 2014

Grinsia to wyprodukowana przez japońskie studio Kemco gra z gatunku jRPG. Gracz kieruje poczynaniami kilkuosobowej drużyny łowców skarbów, która przypadkowo wikła się w skomplikowaną intrygę mogącą odmienić losy świata. Produkcja nawiązuje stylistycznie do gier z epoki komputerów 16-bitowych.

Etrian Mystery Dungeon
Etrian Mystery Dungeon

RPG 5 marca 2015

Spin-offowa odsłona popularnego cyklu jRPG Etrian Odyssey, rozwijanego przez studio Spike Chunsoft na przenośnych konsolkach firmy Nintendo. Fabuła Etrian Mystery Dungeon pełni drugorzędną rolę, a podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad poszukiwaczami przygód, którzy przybywają do miasta Aslarga, położonego nieopodal tytułowego labiryntu pełnego skarbów oraz groźnych potworów. Całość korzysta z formuły i modelu rozgrywki poprzednich odsłon cyklu.

The Snack World: Trejarers
The Snack World: Trejarers

RPG 10 sierpnia 2017

Gra RPG opracowana przez firmę Level 5. Jej akcja została osadzona w fantastycznym świecie, a główny bohater to Chup – młody chłopiec planujący wziąć odwet na najeźdźcach, którzy doszczętnie spalili jego rodzinną wioskę. Na szczęście heros nie jest sam – towarzyszą mu bowiem przyjaciele Mayone oraz Pepperon. W Snack World akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a rozgrywka została oparta na eksploracji oraz na kolekcjonowaniu rozmaitych przedmiotów.

Return to PoPoLoCrois: A Story of Seasons Fairytale
Return to PoPoLoCrois: A Story of Seasons Fairytale

RPG 30 czerwca 2015

Przygotowane przez studio Marvelous nietypowe RPG w konwencji fantasy, stanowiące połączenie założeń cyklu Harvest Moon z elementami taktycznej, turowej gry fabularnej, osadzonej w uniwersum mangi PoPoLoCrois. Fabuła gry opowiada o losach 13-letniego księcia Pietro Pakapuki, który wyrusza na pomoc mieszkańcom nawiedzonego przez mroczne siły świata Galariland.

Inazuma Eleven 3
Inazuma Eleven 3

RPG 27 grudnia 2012

Gra jRPG z elementami piłki nożnej wyprodukowana przez studio Level 5 (twórcy m.in. serii Ni no Kuni). Akcja rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w poprzednich odsłonach. Tym razem znani piłkarze zostają wybrani do reprezentacji narodowej Japonii, by wziąć udział w turnieju Football Frontier International.

Yo-kai Watch 3
Yo-kai Watch 3

RPG 7 grudnia 2018

Trzecia odsłona serii turowych gier jRPG, rozwijanych przez studio Level 5 na przenośnych konsolkach Nintendo 3DS. Akcja gry rozgrywa się w amerykańskim miasteczku St. Peanutsburg, gdzie główny bohater cyklu przeprowadza się wraz z rodzicami. Szybko okazuje się, że miejsce to zamieszkują również sympatyczne stworki Yo-Kai, których nikt poza naszym protagonistą nie jest w stanie zobaczyć.

RPG Maker Fes
RPG Maker Fes

RPG 24 listopada 2016

Mobilna odsłona RPG Makera opracowana przez studio Kadokawa Games. Deweloperzy oddają do naszej dyspozycji intuicyjne w użyciu narzędzia pozwalające na tworzenie nieskomplikowanych gier RPG, bez konieczności żmudnej nauki programowania. Możemy stworzyć od podstaw głównych bohaterów, warstwę fabularną oraz mapę świata, a nawet opracować zasady, jakimi w obrębie danego tytułu ma się rządzić walka z przeciwnikami.

Project X Zone 2
Project X Zone 2

RPG 12 listopada 2015

Kontynuacja taktycznej gry jRPG Project X Zone z 2012 roku, w której ponownie mamy okazję pokierować drużyną złożoną z bohaterów wiodących serii koncernów SEGA, Capcom i Namco Bandai, takich jak Resident Evil, Tekken, Megaman X, Devil May Cry czy Sakura Wars. Opowiedziana historia rozgrywa się w fikcyjnym świecie, stanowiącym połączenie lokacji i budowli znanych z wymienionych wyżej gier, a do dyspozycji graczy oddano kilkuset unikalnych bohaterów, których możemy wcielić do drużyny.

Atelier Rorona Plus: The Alchemist Of Arland
Atelier Rorona Plus: The Alchemist Of Arland

RPG 26 marca 2015

Ulepszona i rozszerzona o nowe opcje wersja gry Atelier Rorona: The Alchemist of Arland, która ukazała się na PlayStation 3 w 2010 roku. Tytuł posiada zupełnie nowe scenariusze, system walki i alchemii znany z najnowszych odsłon cyklu, a także poprawioną oprawę graficzną.

Etrian Odyssey V: Beyond the Myth
Etrian Odyssey V: Beyond the Myth

RPG 17 października 2017

Piąta pełnoprawna odsłona klasycznej, turowej gry jRPG firmy Atlus, znanej z przenośnych konsolek firmy Nintendo. Akcja Etrian Odyssey V osadzona została w tajemniczej kranie Arcadii, zamieszkiwanej przez cztery rasy.

Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past
Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past

RPG 16 września 2016

Remake klasycznego japońskiego RPG-a z PlayStation, który ukazał się na początku XXI wieku. Wersja na przenośną konsolę Nintendo otrzymała nową oprawę audiowizualną oraz szereg dodatków.

Girls RPG: Cinderella Life
Girls RPG: Cinderella Life

RPG 8 marca 2012

Nietypowa gra jRPG, w której wcielamy się w postać kelnerki zabawiającej klientów rozmową, autorstwa studia Level-5. Rozgrywka opiera się na prowadzeniu dialogów i upiększaniu swojej postaci, celem pozyskania lojalności klientów. Gra odznacza się mangową, humorystyczną grafiką.

Etrian Odyssey Untold: Millennium Girl
Etrian Odyssey Untold: Millennium Girl

RPG 27 czerwca 2013

Etrian Odyssey Untold: Millennium Girl to odświeżona wersja pierwszej odsłony cyklu dungeon crawlerów firmy Atlus. Autorzy rozbudowali wątek fabularny, dodali bohaterów z wyrazistymi osobowościami oraz wprowadzili liczne poprawki w oprawie graficznej.

Tales of the World: Reve Unitia
Tales of the World: Reve Unitia

RPG 23 października 2014

Turowa strategia RPG, której bohaterami są postacie znane z niezliczonych część serii Tales of, a więc jednego z najbardziej znanych i wiekowych cykli jRPG. Akcja gry rozgrywa się w zupełnie nowym świecie fantasy, znanym jako Revalia. W trakcie przygody gracze kontrolują grupę bohaterów, którzy wraz z rozgrywką zdobywają doświadczenie oraz nowe umiejętności.