Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. jRPG - Gry Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce jRPG na platformę Nintendo 3DS ułożone według popularności.

3DS
jRPG
Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG80
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Fire Emblem Fates: Revelation
Fire Emblem Fates: Revelation

RPG 9 lipca 2015

Rozszerzenie do Fire Emblem Fates: Birthright i Fire Emblem Fates: Conquest, które wymaga do działania jednej z tych gier. Dodatek został opracowany przez studio Intelligent Systems i pozwala poznać dodatkowe wątki opowieści – tym razem Corrin ani nie współpracuje z Hoshido, ani nie opowiada się po stronie Nohr, postanawiając odkryć prawdę kryjącą się za konfliktem dwóch stronnictw.

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King
Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King

RPG 27 sierpnia 2015

Kolejna odsłona bestsellerowej serii jRPG-ów, rozwijanej od drugiej połowy lat osiemdziesiątych. Jest to zarazem pierwsza gra z cyklu dostępna na konsoli PlayStation 2. W Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King gracz dowodzi drużyną śmiałków, którzy muszą powstrzymać złego Dhoulmagusa i zdjąć rzuconą przez niego klątwę z króla i księżniczki. Wraz z postępami w grze bohaterowie zyskują nowe umiejętności i przedmioty, a także stają się coraz silniejsi.

One Piece: Romance Dawn
One Piece: Romance Dawn

RPG 8 sierpnia 2013

Produkcja z gatunku jRPG oparta na popularnej japońskiej serii komiksowej One Piece. Gracze wcielają się w głównego bohatera cyklu i wraz z nim przeżywają pierwsze przygody na jego drodze do zostania prawdziwym piratem.

Etrian Odyssey Nexus
Etrian Odyssey Nexus

RPG 5 lutego 2019

Ostatnia odsłona popularnego cyklu dungeon-crawlerów Etrian Odyssey przeznaczona na konsolę Nintendo 3DS. Tytuł jest zwieńczeniem serii, oferującym największą liczbę dostępnych klas postaci, a także dopracowany model rozgrywki korzystający z doświadczeń poprzednich części.

Shin Megami Tensei IV: Apocalypse
Shin Megami Tensei IV: Apocalypse

RPG 10 lutego 2016

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier jRPG, opartego na prozie Aya Nishitaniego. Za produkcję i wydanie tytułu odpowiada jak zawsze japońskie studio Atlus. Shin Megami Tensei IV: Apocalypse przenosi gracza do zrujnowanego Tokio z roku 2030, w którym walczą ze sobą armie demonów z aniołami. Wcielamy się w wojownika, który po śmierci powraca z zaświatów jako sługa bóstwa Dagda. Zmartwychwstały jest w stanie ujarzmiać demony i kazać im walczyć po swojej stronie.

Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux
Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux

RPG 15 maja 2018

Remake gry Shin Megami Tensei: Strange Journey, wydanej w 2009 roku na konsoli Nintendo DS. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, opracowanie omawianej produkcji spoczęło na barkach studia Atlus. Deweloperzy wprowadzili szereg zmian i usprawnień, jakie obejmują nie tylko warstwę audiowizualną (usprawniono mimikę postaci, kwestie dialogowe otrzymały aktorski dubbing) oraz interfejs użytkownika, lecz także mechanikę rozgrywki.

Xenoblade Chronicles 3D
Xenoblade Chronicles 3D

RPG 2 kwietnia 2015

Stworzona z myślą o handheldach Nintendo 3DS konwersja gry jRPG autorstwa Tetsuyi Takahashiego, która pojawiła się pierwotnie w 2010 roku na konsoli Wii. Akcja Xenoblade Chronicles 3D rozgrywa się w dwóch światach ulokowanych na ciałach poległych w bitwie bogów i zamieszkiwanych przez rywalizujące ze sobą rasy ludzi oraz istot mechanicznych. Opowiedziana historia koncentruje się zaś na losach młodego sieroty Shilka, który wraz ze swoją drużyną stara się przygotować ludzkość na atak wroga.

Devil Summoner: Soul Hacker
Devil Summoner: Soul Hacker

RPG 30 sierpnia 2012

Japońskie RPG będące grą poboczną w stosunku do kultowego cyklu Shin Megami Tensei. Akcja toczy sie głównie wewnątrz wirtualnego świata, wykorzystywanego do handlowania ludzkimi duszami. Zabawa polega na kontrolowaniu drużyny bohaterów podczas eksploracji podziemi i walk z wrogami. Istotną częścią rozgrywki jest system przywoływania demonów.

Harvest Moon: Skytree Village
Harvest Moon: Skytree Village

RPG 8 listopada 2016

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier jRPG, stworzona przez zespół Natsume Inc. Gracz trafia do tytułowej wioski Skytree, mieszczącej się w krainie zwanej Oasis of the Harvest Goddess. Po tym, jak czuwająca nad tym miejscem Harvest Goddess zaczęła słabnąć, wioska popadła w ruinę. Zadaniem, jakie stawiają przed nami deweloperzy, jest wcielenie się w rolę właściciela niewielkiego gospodarstwa i przywrócenie całej okolicy jej dawnego blasku.

Conception II: Children of the Seven Stars
Conception II: Children of the Seven Stars

RPG 22 sierpnia 2013

Druga odsłona cyklu japońskich gier RPG, wzbogaconych o elementy charakterystyczne dla gatunków visual novel oraz dungeon crawler. Tym razem gracz wciela się w rolę jednej z kilku dostępnych postaci, a zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest pokonanie potworów czających się w Labiryncie Pandory. Rozgrywka w dużym stopniu przypomina schemat opracowany na potrzeby pierwszej części serii.

Project X Zone
Project X Zone

RPG 11 października 2012

Niecodzienny crossover, w którym pojawiają się popularne postacie trzech wielkich firm: Capcom, SEGA, Namco Bandai. Gra jest taktycznym japońskim RPG z fabułą rozgrywającą się w fikcyjnym świecie, podobnym miejscami do natywnych światów występujących w grze bohaterów.

Tales of the Abyss 3D
Tales of the Abyss 3D

RPG 30 czerwca 2011

Tales of the Abyss 3D to przygotowana przez deweloperów z firmy Namco Tales Studio konwersja hitu znanego posiadaczom konsoli PlayStation 2. Gra należy do typowych produkcji z gatunku jRPG. Gracze kierują poczynaniami cierpiącego na amnezję księcia - Luke'a, który wraz z tajemnicza kobietą imieniem Tear znalazł się na terytorium wrogiego państwa. Tytuł wykorzystuje możliwości trójwymiarowego wyświetlacza wbudowanego w konsolę Nintendo 3DS.

The Alliance Alive
The Alliance Alive

RPG 27 marca 2018

Klasyczna, turowa gra jRPG, opracowana we współpracy studia Cattle Call z legendarnym deweloperem Yoshitaką Murayamą. The Alliance Alive przenosi graczy do fantastycznego świata, który przed setkami lat padł ofiarą inwazji ze strony obcej cywilizacji Asmodians, a kres jej panowaniu próbuje położyć ruch oporu znany jako Night Crows.

Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity
Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity

RPG 23 listopada 2012

Pokémon Mystery Dungeon: Gates to Infinity to gra jRPG z rodzaju „roguelike”, wyprodukowana przez japońskie studio Spike Chunsoft. Gracz kieruje poczynaniami tytułowych pokemonów przemierzających usiane niebezpieczeństwami labirynty. Tytuł wykorzystuje elementy tzw. rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality).

Pokemon Super Mystery Dungeon
Pokemon Super Mystery Dungeon

RPG 17 września 2015

Szósta odsłona serii spin-offów głównego cyklu Pokemon, której stworzeniem zajęło się studio Spike Chunsoft. Gracze wcielają się w rolę młodzieńca niespodziewanie zamienionego w tytułowego stworka i przeniesionego do zamieszkiwanego przez te fantastyczne istoty świata. Protagonista staje przed koniecznością zwiedzenia fascynującej krainy i zdjęcia tajemniczej klątwy, zamieniającej żywe stworzenia w kamień.

Story of Seasons: Trio of Towns
Story of Seasons: Trio of Towns

RPG 13 października 2017

Kontynuacja wydanej w 2014 roku gry rolniczej Story of Seasons, stworzonej przez studio Marvelous, które wcześniej zajmowało się m.in. produkcjami z cyklu Harvest Moon. Ogólne założenia rozgrywki nie uległy zmianie, a podczas zabawy przejmujemy pieczę nad podupadającym gospodarstwem rolnym, starając się przywrócić mu dawną świetność.

Yo-kai Watch 2: Bony Spirits
Yo-kai Watch 2: Bony Spirits

RPG 30 lipca 2014

Druga odsłona popularnej serii gier jRPG przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców, która jest największym konkurentem cyklu Pokemon. Gracze ponownie zaprzyjaźniają się z blisko dwustoma duchami/stworkami Yo-kai, które wykorzystują w walce z innymi duszkami.

Harvest Moon: A New Beginning
Harvest Moon: A New Beginning

RPG 23 lutego 2012

Kolejna odsłona popularnej serii gier o życiu farmera, którą przygotowało studio Natsume. Wersja na 3DS-a zawiera kilka niespotykanych wcześniej w Harvest Moon nowości, m.in. możliwość dowolnego kształtowania wyglądu bohatera i jego gospodarstwa.

Kingdom Hearts: Dream Drop Distance
Kingdom Hearts: Dream Drop Distance

RPG 29 marca 2012

Dream Drop Distance to siódma odsłona popularnej serii RPG-ów Kingdom Hearts, w której przeplatają się światy stworzone przez SquareEnix i Disneya.

Harvest Moon: A Tale of Two Towns
Harvest Moon: A Tale of Two Towns

RPG 11 października 2011

Kolejna odsłona popularnej serii gier o prowadzeniu własnego gospodarstwa wiejskiego, tym razem przygotowana wyłącznie na przenośne konsole Nintendo.

Heroes of Ruin
Heroes of Ruin

RPG 17 lipca 2012

Heroes of Ruin to RPG akcji, w którym główny nacisk został położony na grę wieloosobową i funkcje społecznościowe. Podczas zadań gracze zdobywają doświadczenie oraz elementy wyposażenia, za pomocą których mogą modyfikować swoich bohaterów.

Super Robot Wars UX
Super Robot Wars UX

RPG 14 marca 2013

Super Robot Wars UX to gra jRPG z taktycznym systemem walki, wyprodukowana przez studio Banpresto. Tytuł stanowi pierwszą odsłonę cyklu Super Robot Wars stworzoną z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo 3DS. Gracz kieruje poczynaniami pilota futurystycznego robota bojowego i toczy widowiskowe pojedynki z użyciem rozmaitych rodzajów uzbrojenia oraz specjalnych ataków.

Lord of Magna: Maiden Heaven
Lord of Magna: Maiden Heaven

RPG 2 października 2014

Gra jRPG stworzona przez zespół Marvelous znany z takich produkcji jak Harvest Moon: A New Beginning czy też Forbidden Magna. W produkcji wcielamy się w Luchsa, który znajduje bransoletkę Lachryma. Zamknięta w krysztale wróżka ratuje życie głównemu bohaterowi, a ten w zamian postanawia jej pomóc odzyskać pamięć.

Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight
Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight

RPG 27 listopada 2014

Remake drugiej odsłony cyklu jRPG Etrain Odyssey, która zadebiutowała w 2008 r. na konsolce Nintendo DS. W grze stajemy na czele drużyny śmiałków, która celem zdobycia skarbu ukrytego w tajemniczym, podniebnym zamku, musi przedostać się przez mroczny, wielopoziomowy labirynt pełen potworów i innych niebezpieczeństw.