Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Yuke's

Firma producent wydawca

Yuke’s to japoński deweloper gier, zajmujący się przede wszystkim produkcją tytułów z serii WWF, WWE i UFC Undisputed. Firma założona została 26 lutego 1993 roku przez Yukinoriego Taniguchiego. Główna siedziba Yuke’s znajduje się w japońskiej Osace, ponadto dodatkowe oddziały mieszczą się w Jokohamie (Japonia) i Los Angeles (Stany Zjednoczone). W sumie rzeczone przedsiębiorstwo daje zatrudnienie około 190 osobom. Yuke’s znane jest ze współpracy z największymi wydawniczymi gigantami w branży elektronicznej rozrywki, w tym Sony Computer Entertainment, Ubisoft Entertainment, 2K Sports czy Bandai Namco Games.

Historia firmy Yuke’s

W listopadzie 2005 roku założony został pierwszy amerykański oddział Yuke’s, którego siedziba znajdowała się w amerykańskiej Kalifornii. Nieco ponad rok później przeniesiono go do Illinois, natomiast w czerwcu 2010 roku został całkowicie zlikwidowany. Jego rolę przejęło założone we wrześniu 2009 roku Yuke’s LA z siedzibą w Kalifornii.

wydawane serie gier: