Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Lavapotion

Firma producent

Szwedzkie studio deweloperskie z siedzibą w Göteborgu, które koncentruje się na tworzeniu produkcji strategicznych. Debiutanckim projektem tego zespołu była gra Songs of Conquest, wyraźnie inspirowana kultowym Heroes of Might and Magic II.

Historia

Studio Lavapotion zostało założone w 2017 roku. Zespół składał się z osób, które wcześniej pracowały zarówno w świecie gier wideo, jak i w branży filmowej oraz telewizyjnej.

Ekipa szybko zabrała się do pracy nad swoim debiutanckim dziełem. Celem, który jej przyświecał, było tworzenie „niesamowitych gier strategicznych”, toteż właśnie ten gatunek miał reprezentować jej pierwszy projekt. Na targach E3 2019 studio zaprezentowało go szerokiej publiczności.

Mowa o Songs of Conquest, czyli strategii turowej, która czerpała garściami z kultowego Heroes of Might and Magic II. Wyraźnych podobieństw można było doszukać się zarówno w stylistyce oprawy graficznej oraz sposobie prezentowania akcji, jak i w mechanice. Produkcja zmierzała na komputery osobiste, choć musiało minąć sporo czasu od pierwszej prezentacji, nim ostatecznie trafiła do sprzedaży. Jej wydaniem miała zająć się firma Coffee Stan Publishing.


Gry w produkcji i planach

Songs of Conquest: Powstanie pradawnych PC2024

Wydawcy gier Lavapotion

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Lavapotion:


Coffee Stain Publishing

Wyprodukowane gry