Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2024, 17:02

Fani Heroes 3 mogą się radować, duchowy następca kultowej strategii wreszcie opuści wczesny dostęp. Songs of Conquest z datą premiery

Znamy datę premiery pełnej wersji gry Songs of Conquest, czyli duchowego następcy serii Heroes of Might and Magic.

Źródło fot. Lavapotion
i

Fani starszych odsłon cyklu Heroes of Might and Magic powinni zaznaczyć sobie w kalendarzu datę 20 maja, albowiem to właśnie wtedy nastąpi premiera pełnej wersji jego duchowego spadkobiercy, Songs of Conquest.

Produkcja zadebiutowała we wczesnym dostępie 10 maja 2022 roku. Od tamtego momentu minęły już niemal dwa lata, a studio Lavapotion wypuściło wiele aktualizacji wprowadzających świeżą zawartość oraz usuwających błędy. Dodane zostały m.in. nowa kampania oraz generator losowych map.

Podróż deweloperska prowadząca do tego momentu była po prostu niesamowita, a wszystko zawdzięczamy Wam, naszej niesamowitej społeczności! Wasze opinie i wsparcie ukształtowały Songs of Conquest na grę, jaką jest dzisiaj. Wiadomość ta wydaje się mocno spóźniona, ale mieliśmy duże ambicje względem gry i nie chcieliśmy wypuścić wersji 1.0, dopóki nie uznaliśmy, że jej stan jest dobry! W końcu nadszedł jednak ten czas!

Songs of Conquest nie zawiodło fanów i spotkało się z bardzo dobrym odbiorem. W szczytowym momencie zgromadziło ponad 4 tysiące graczy jednocześnie. Zachwalana była większość elementów, zarówno tych bazujących na starych odsłonach HoMM, jak i tych unikalnych, wymyślonych przez Lavapotion.

Studio zaznaczyło również, że premiera wersji 1.0 nie oznacza końca rozwoju gry, a plany dotyczące dalszej zawartości są już finalizowane i poznamy je w najbliższej przyszłości.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej