Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2023, 20:07

autor: Adam Celarek

Fani Heroes 3 dostali dobry powód, by wrócić do Songs of Conquest - jest nowa kampania

Twórcy ze studia Lavapotion nie zwalniają tempa. Do Songs of Conquest trafiła właśnie nowa kampania fabularna.

Źródło fot. Lavapotion
i

Autorzy Songs of Conquest w ponad rok od startu wczesnego dostępu nie dają zapomnieć o swojej udanej produkcji. W ramach kolejnej dużej aktualizacji do gry trafiła nowa kampania dla pojedynczego gracza.

Mroczny wątek fabularny

W tej przygodzie gracz wcieli się w dowódcę sił Baronii Loth. Tragiczna historia znanego z nekromancji oraz mrocznych rytuałów stronnictwa opowiedziana została na przestrzeni czterech misji. Zgodnie z zapowiedziami twórców, nowa kampania stanowić ma dalszy rozdział w dziejach świata Aerboru.

Fani Heroes 3 dostali dobry powód, by wrócić do Songs of Conquest - jest nowa kampania - ilustracja #1

Źródło: Lavapotion

Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich linii narracyjnych skupionych wokół konkretnych frakcji, historia w przerywnikach filmowych opowiadana jest w formie pieśni.

Spróbuj swoich sił w Songs of Conquest. Kup na Ceneo i zaoszczędź!

Nowe misje dostępne są na trzech różnych poziomach trudności.

Dalszy etap rozwoju

Songs of Conquest odbiło się w społeczności graczy szerokim echem ze względu na znaczące podobieństwo do niezwykle popularnej serii Heroes of Might and Magic (a przynajmniej jej pierwszych, kultowych odsłon).

Klasyczna formuła w nowoczesnym wydaniu przyjęta została niezwykle ciepło, zaś stabilny rozwój produkcji dodatkowo wpłynął na pozytywny wizerunek niezależnego studia Lavapotion. Rok 2023 też stoi pod znakiem nowej zawartości, o czym świadczy zaprezentowany w styczniu plan rozwoju gry - ponadto na koniec trzeciego kwartału zaplanowano wyjście z wczesnego dostępu.

Miejmy nadzieję, że twórcy nie zwolnią tempa, a w kolejnych miesiącach doczekamy się kolejnych pozytywnych informacji związanych z rozwojem Songs of Conquest.

  1. Notka dewelopera dotycząca aktualizacji
  2. Songs of Conquest na platformie Steam
  3. Nasz poradnik do Songs of Conquest

Adam Celarek

Adam Celarek

Grami interesuje się od najmłodszych lat. Absolwent filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obronił pracę z zakresu ludologii. Pracę w GRY-Online.pl rozpoczął na początku 2023 roku. W redakcji pełni rolę autora poradników. Entuzjasta RPG-ów, nietuzinkowych gier indie oraz kompetytywnych tytułów e-sportowych (głównie bijatyk oraz gier MOBA). Poza grami interesuje się także papierowymi grami fabularnymi oraz karciankami kolekcjonerskimi. Miłośnik oldskulowej technologii i stylu retro.

więcej