Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2022, 09:11

Songs of Conquest nie zawiodło fanów Heroes; świetne recenzje na Steam

Songs of Conquest zadebiutowało we wczesnym dostępie i od razu spodobało się graczom. Produkcja może pochwalić się wieloma pozytywnymi recenzjami na Steamie.

W SKRÓCIE:
  • Songs of Conquest przypadło do gustu fanom Heroes of Might and Magic.
  • Gra zbiera bardzo pozytywne opinie użytkowników na Steamie.
  • Tytuł zanotował także przyzwoite wyniki aktywności graczy.

Wczoraj fani gier z serii Heroes of Might and Magic doczekali się premiery duchowego spadkobiercy swoich ulubionych produkcji. Songs of Conquest zadebiutowało na Steamie we wczesnym dostępie.

Na szczęście gra przypadła do gustu graczom – tytuł może pochwalić się masą pozytywnych recenzji użytkowników.

Godny spadkobierca HoMM

Aktualnie gra zbiera na Steamie niemal same entuzjastyczne opinie. 92% zamieszczonych recenzji jest pozytywnych, co jest naprawdę imponującym wynikiem.

Gracze dzielący się swoimi doświadczeniami zachwalają tytuł, który ma być godnym następcą kultowych „Hirołsów”. Wśród zamieszczonych na platformie Valve komentarzy znajdziemy wiele głosów polskich fanów serii.

Heroes 3 na potężnych sterydach. Widać, że gra stworzona przez wielbicieli Heroesów. Jest po prostu przepięknie. Jest miodnie. Sporo nowych mechanik, ale wszystko wpisuje się w znany obraz sprzed wielu lat. Siadłem z moimi synami i pograliśmy 2 godziny. Czas nam zleciał szybko.

– Suert_YT [pisownia oryginalna]

Dawno się tak nie bawiłem. Godny następca Might&Magic do grania ze znajomymi.

– [S.G.W]Navarog [pisownia oryginalna]

Gra jest wspaniała – styl, gameplay i mechaniki są wyjątkowo dopracowane. Wygląda przepięknie, ale niech was to nie zwiedzie – starcia są świetne, mają odpowiednie tempo i potrafią być naprawdę trudne.

– BrinSnuk

Jeśli szukałeś duchowego spadkobiercy HoMM3, to właśnie go znalazłeś.

– ZMEUL

W ogólnym rozrachunku gracze zachwalają większość elementów Songs of Conquest. Fanom przeważnie podobają się też nowe rozwiązania zastosowane przez twórców ze studia Lavapotion.

Osoby, które zakupiły grę, często zwracają uwagę, że rozgrywka w SoC to nostalgiczna podróż w przeszłość. Produkcja ma jednak nie polegać jedynie na tym wrażeniu.

Udany debiut

Deweloperów odpowiedzialnych za Songs of Conquest powinno również ucieszyć zainteresowanie, z jakim spotkała się ich gra. Tytuł w dniu premiery uruchomiło sporo osób.

Według SteamDB w szczytowym momencie w SoC grało blisko 4 tysiące osób. Wynik ten może nie dorównuje największym hitom, w które grają dziesiątki tysięcy graczy, lecz należy pamiętać, że mamy do czynienia z mimo wszystko niszową produkcją.

Ponadto mówimy o grze, która na razie zadebiutowała tylko we wczesnym dostępie. Już teraz cieszy się jednak sporym zainteresowaniem, co widać także na Twitchu.

W szczytowym momencie transmisje z rozgrywek oglądało jednocześnie niemal 8 tysięcy osób. Być może część z nich wkrótce dołączy do grona stałych graczy SoC.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej