Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2022, 08:27

Battlefield 2042 nie zostanie porzucony. EA ma plan

Prezes Electronic Arts, Andrew Wilson, zapewnił inwestorów, że firma nie porzuci Battlefielda 2042, a cała marka będzie dalej rozwijana.

Firma Electronic Arts udostępniła raport z wynikami finansowymi za pierwszy kwartał tego roku. Tradycyjnie towarzyszyła temu rozmowa prezesa Andrew Wilsona z inwestorami. W jej trakcie poruszono kwestię przyszłości Battlefield 2042 oraz całej marki.

  1. Pomimo porażki BF2042 Electronic Arts nie zamierza porzucać najnowszej odsłony cyklu.
  2. Wilson uważa, że Battlefield to jedna z największych marek w branży gier i jest przekonany, iż seria w przyszłości będzie dalej zyskiwała na popularności i pozostanie kluczowym cyklem dla wydawcy na długie lata.
  3. Optymizm prezesa nie jest bezpodstawny. Napędza go fakt, że Vince Zampella (współzałożyciel studiów Infinity Ward i Respawn Entertainment) przejął pieczę nad marką w grudniu tego roku.
  4. Ponadto zmieniono menadżera studia DICE – teraz tę funkcję pełni Rebecka Coutaz, która wcześniej pracowała w Ubisoft Annecy.
  5. Andrew Wilson uważa, że Zampella i Coutaz wyprowadzą markę na prostą i zmienią sposób projektowania gier w DICE.
  6. Prezes wytłumaczył, że Zampella ma mocno odmienną filozofię tworzenia gier, w ramach której priorytetem jest jak najszybsze uczynienie produkcji miodną, a dopiero potem budowanie na tym obszernej zawartości i innych elementów projektu.

Przypomnijmy, że w kwietniu ukazał się duży patch 4.0, który wprowadził kilkaset poprawek. Kolejna spora aktualizacja ma zadebiutować w tym miesiącu.

Na razie wciąż nie wiadomo za to, kiedy ruszy pierwszy sezon gry. Jego premierę przełożono na lato tego roku, ale na razie nie podano dokładnego terminu. Podczas rozmowy z inwestorami Andrew Wilson stwierdził, że zespół deweloperski wpierw musi doprowadzić podstawowe elementy gry do odpowiedniego poziomu i dopiero na tych fundamentach zbuduje zawartość.

Battlefield 2042 desperacko potrzebuje ratunku. Sądząc po wynikach na Steamie, sytuacja gry jest zła. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w tym serwisie w produkcję bawiło się nieco ponad 2 tysiące osób równocześnie. Dla porównania – wtorkowy rekord aktywności dla Battefielda V wyniósł 15 tys użytkowników jednocześnie.

  1. Battlefield 2042 – recenzja. Dla każdego coś multiplayerowego
  2. Battlefield 2042 – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii Battlefield