Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2022, 18:58

1. sezon rozgrywek w Battlefield 2042 dopiero latem; EA DICE obiecuje poprawki

Battlefield 2042 ma kolejne problemy. EA DICE poinformowało, że pierwszy sezon rozgrywek sieciowych rozpocznie się dopiero latem. W międzyczasie studio zamierza wprowadzić kilka wyczekiwanych funkcji.

O fatalnym starcie, jaki zaliczył Battlefield 2042, powiedziano i napisano już chyba wszystko – dobrze oddaje go nasza infografika, do której Was odsyłam, jeśli nie wiecie, w czym rzecz. Wygląda jednak na to, że problemy będą ciągnąć się za najnowszą strzelanką od studia EA DICE co najmniej do lata. Dopiero wtedy ma bowiem wystartować pierwszy sezon rozgrywek sieciowych, który – teoretycznie – już powinien był się zacząć. Deweloper zadecydował o jego przesunięciu, gdyż obecnie „na kilku frontach podejmuje akcje mające na celu uwzględnić odzew społeczności i wprowadzić kluczowe poprawki do gry”.

Źródło: Twitter.

Zaczynasz przygodę z Battlefieldem 2042? Zajrzyj do naszego poradnika i zapoznaj się ze wskazówkami na start:

Pierwsza z zaplanowanych aktualizacji powinna zostać udostępniona w marcu. Ma ona przynieść odświeżone tablice wyników – osobną dla każdej drużyny, a nie jedną wspólną, jak jest obecnie. W kolejnych patchach producenci skupią się zaś na dodaniu komunikacji głosowej (VoIP) na wszystkich platformach oraz profilów dla graczy, poprawieniu systemu pingu, wprowadzeniu zmian w rozgrywce w oparciu o sugestie społeczności, a także poszerzeniu trybu Battlefield Portal o nowe warianty zabawy, narzędzia i niezbędne usprawnienia.

Osoby, które nabyły przepustkę roku 1. – kosztujący 179 zł dodatek (269 zł w przypadku wersji Ultimate), w ramach którego wraz ze startem pierwszego sezonu rozgrywek miały zyskać czworo nowych specjalistów, tyleż przepustek bojowych i trzy epickie zestawy skórek – mogą liczyć na drobną rekompensatę za zaistniałe opóźnienie. Przy okazji marcowej aktualizacji mają one otrzymać „ekskluzywny zestaw” zawierający skórki dla specjalisty, broni i pojazdu, a także broń do walki wręcz oraz kartę gracza (patrz poniżej).

1. sezon rozgrywek w Battlefield 2042 dopiero latem; EA DICE obiecuje poprawki - ilustracja #2
Przykładowa karta gracza. Źródło: EA DICE.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej