Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2022, 19:05

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Blizzard weźmie się za organizacje oferujące boosting w WoW

Blizzard ogłosił zmiany w polityce zasad, które zostały wymierzone w organizacje oferujące „boosting” w World of Warcraft. Studio sprostowało także, jak reformy te wpłyną na gildie.

W SKRÓCIE:
  1. Blizzard „zdelegalizował” organizacje oferujące „boosting” w World of Warcraft.
  2. Członkowie takowych organizacji, którzy nie zastosują się do nowych zasad, zostaną zbanowani.
  3. Część społeczności ma obawy co do ogłoszonych zmian.

„Boosting” w grach sieciowych nie jest zjawiskiem nowym – szczególnie w World of Warcraft. W październiku zeszłego roku pisaliśmy o jednym z szefów Blizzard Entertainment, który otwarcie przyznał się do „raid boostingu”. Wczoraj studio wydało oświadczenie, w którym ogłosiło zmiany w polityce zasad wobec tego zjawiska.

„Boosting” w grach sieciowych odnosi się do różnej maści usług – często płatnych – oferowanych przez zaawansowanych graczy. W jego ramach wykonują oni określone czynności w danej grze, dzięki którym ich klient zyskuje.

Przykładem może być zalogowanie się na konto mniej doświadczonego gracza przez osobę oferującą „boosting” w celu podniesienia rangi tego pierwszego w danym tytule. W większości tytułów takie usługi nie są zabronione, dopóki nie oferuje się ich za opłatą.

Komunikat Blizzarda

Od dziś zakazujemy działalności organizacji, które oferują „boosting”, matchmaking, depozyty [ang. escrow] lub inne nietradycyjne usługi, w tym te za złoto. Wobec kont w World of Warcraft naruszających tę politykę zostaną podjęte odpowiednie działania. Mogą one obejmować ostrzeżenie, zawieszenie konta i, jeśli to konieczne, trwałe jego zamknięcie.

  1. Blizzard sprostował także, jak zmiany te wpłyną m.in. na gildie:

Ta aktualizacja zasad nie ogranicza indywidualnym osobom ani gildiom możliwości korzystania z udostępnionych w grze narzędzi (czat na „kanale handlowym") do kupowania lub sprzedawania przedmiotów. To samo tyczy się świadczenia różnych działalności za grową walutę. Jednakże „boostowanie społeczności", zwłaszcza tych, które działają na wielu serwerach, nie jest już dozwolone.

  1. Omawiane organizacje często zbierają się na zewnętrznych platformach (pokroju Discorda), gdzie mogą objąć zasięgiem o wiele większą część społeczności WoW-a niż gildie w grze.

Obawy społeczności

  1. Choć powyższa aktualizacja zasad na pewno zmieni wiele aspektów World of Warcraft na lepsze, niektórzy gracze wyrazili swoje obawy względem niej. Twierdzą oni, że organizacje specjalizujące się w „boostingu” najpewniej przeniosą się teraz na wspomniany w komunikacie czat, by tam spamować promocjami swoich usług – tym samym zupełnie go dominując.
  1. Shadowlands to niezły dodatek do World of Warcraft. Oto nasza recenzja
  2. World of Warcraft Battle for Azeroth - poradnik do gry
  3. World of Warcraft – strona oficjalna