Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2021, 22:05

autor: Maycuzai

EA planuje rozwój uniwersum Battlefield

Wiemy, kto będzie nadzorować rozwój serii Battlefield po odejściu Fawziego Mesmara z EA DICE. Dodatkowo EA podzieliło się planami stworzenia w pełni funkcjonującego uniwersum Battlefield z pomocą Respawn Entertainment.

Chłodno przyjęty przez graczy Battlefield 2042 dopiero co zadebiutował, a Electronic Arts (wydawca gry) już snuje plany odnośnie przyszłości serii. Co najważniejsze, od teraz Vince Zampella, współzałożyciel studia Respawn Entertainment, będzie nadzorować kolejne odsłony cyklu po odejściu Fawziego Mesmara – byłego już kierownika działu projektowania w EA DICE. W wywiadzie dla serwisu GameSpot Zampella zapowiedział, że nowym celem „elektroników” jest stworzenie funkcjonującego uniwersum Battlefield, nad którym będą pracować studia zlokalizowane zarówno w USA, jak i Europie:

Będziemy nadal rozwijać Battlefielda 2042, przy równoczesnym odkrywaniu nowych rodzajów doświadczeń oraz modeli biznesowych, które możemy dodać do tej marki, aby zapewnić naszym graczom jeszcze więcej niesamowitych wrażeń. To uniwersum jest połączone wspólnymi postaciami i narracją. Jest również budowane dzięki naszej społeczności, ponieważ wykorzystujemy moc trybu Portal i treści generowanych przez użytkowników, które oddają kreatywność w ręce graczy.

Oprócz piastowania nowego stanowiska, Zampella będzie dalej pełnił swoje dotychczasowe obowiązki kierownicze w Respawn. Obejmują one nadzór nad rozwojem Apex Legends oraz innymi niezapowiedzianymi projektami studia, z których jeden to najprawdopodobniej sequel Star Wars Jedi: Fallen Order.

Dodatkowo Oskar Gabrielson, dyrektor generalny zespołu EA DICE, również odchodzi, by zająć się nowym przedsięwzięciem spoza marek EA. Zastąpić go ma Rebecka Coutaz, która wcześniej pełniła funkcję kierownika studia Ubisoft Annecy (odpowiadającego m.in. za niedawne Riders Republic).

Co ciekawe, Marcus Lehto – człowiek mający na koncie m.in. design Master Chiefa z serii Halo – tworzy w tym momencie zupełnie nowy zespół w Seattle, który skupić ma się na wdrożeniu większej ilości narracji do przyszłych tytułów z uniwersum Battlefield oraz kolejnych sezonów Battlefielda 2042. Odpowiadające za tryb Portal studio Ripple Effect Studios zajmie się zaś dodawaniem nowej zawartości do niego.

Dodatkowo EA ma mieć w planach zwiększenie liczby deweloperów opiekujących się cyklem Battlefield. Zarówno DICE, jak i Ripple Effect Studios oraz tajemnicze studio Lehto będą pracować nad ulepszaniem Battlefielda 2042, zaś inne tworzone w tym momencie projekty z uniwersum BF mają służyć jako jego swoiste rozszerzenia. Jednym z nich jest najpewniej zmierzające na urządzenia mobilne Battlefield Mobile, ale kto wie, może nawet dostaniemy pełnoprawną strategię Battlefield lub potencjalne Bad Company 3?