Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2021, 22:12

autor: ZieZie

The Matrix Awakens odnalezione w bazie PSN

Według przecieków powstaje gra Matrix Awakens na Unreal Engine 5, która ma być powiązana fabularnie z filmem Matrix: Zmartwychwstania.

W skrócie:

  • Doszło do przecieku z PSN, z którego dowiedzieliśmy się o istnieniu nowej gry w uniwersum MatrixaMatrix Awakens.
  • Obecnie wiadomo tylko, że wyjdzie na PS5 i tworzona jest na Unreal Engine 5, a jej grafika promocyjna była na PSN.
  • Więcej o tytule dowiemy się najprawdopodobniej albo w okolicach premiery filmu, albo w trakcie domniemanego matrixowego wydarzenia w Fortnite.

Wraz ze zbliżającą się premierą filmu Matrix: Zmartwychwstania coraz bardziej rozkręca się jego machina promocyjna. Według udostępnionych na Reddicie przecieków z PlayStation Network, jednym z jej elementów ma być gra Matrix Awakens, powiązana fabularnie z wyżej wspomnianą produkcją. Niestety obecnie jedyne informacje o tym tytule to grafika wyciągnięta z PSN oraz to, że ma wyjść na PS5 i jest tworzony na Unreal Engine 5.

The Matrix Awakens odnalezione w bazie PSN - ilustracja #1
https://twitter.com/ShiinaBR/status/1466428193062240261

Według ShiinaBR, znanego leakera Fortnite’a, wysoce prawdopodobne jest, że gra wyjdzie w jednym z dwóch terminów. Pierwszym z nich jest oczywiście światowa premiera filmu (22 grudnia), drugim zaś może być przypadający też na drugą połowę grudnia domniemany crossover Fortnite'a z Matrixem, o którym plotkuje się już od kilku tygodni.

Na podstawie dostępnych obecnie informacji ciężko jest wywnioskować, jak dokładnie miałby wyglądać ten tytuł. Tak czy owak nie byłby to pierwszy raz, kiedy marka romansuje z interaktywną rozrywką. Wystarczy tylko przypomnieć sobie o istnieniu takich pozycji jak wydana w 2003 roku przygodowa gra akcji Enter the Matrix, The Matrix: Path of Neo z 2005 roku oraz MMORPG The Matrix Online – niestety od dawna zamknięte.

Zważywszy, że premiera filmu Matrix: Zmartwychwstania będzie miała miejsce już 22 grudnia, to raczej nie przyjdzie nam czekać zbyt długo na konkrety odnośnie tej produkcji – o ile przeciek się potwierdzi, rzecz jasna.