Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 grudnia 2021, 12:35

Matrix Zmartwychwstania na kolejnym zwiastunie

W sieci zadebiutował nowy zwiastun filmu Matrix Zmartwychwstania, czyli czwartej odsłony kultowego cyklu filmów akcji. Premiera dzieła zaplanowana jest na 22 grudnia.

Niecały miesiąc dzieli nas od dość istotnego wydarzenia w świecie filmowym. Otóż 22 grudnia, po przeszło osiemnastu latach od premiery trzeciej części, powróci kultowy Matrix. Zmartwychwstania, gdyż tak będzie się nazywała jego czwarta odsłona, trafią na platformę HBO Max (dostępną w wybranych krajach) oraz do kin (przedsprzedaż biletów wystartuje 6 grudnia). Aby nieco podgrzać atmosferę przed premierą, udostępniono nowy, krótki zwiastun produkcji, który nosi prostą, aczkolwiek bliską fanom Matrixa nazwę – Déja Vu (wystąpienie tego zjawiska w uniwersum marki oznacza błąd w symulacji). Możecie go obejrzeć poniżej.

Matrix Zmartwychwstania został wyreżyserowany przez Lanę Wachowski (oryginalna trylogia Matrix, Atlas chmur). Ponownie będziemy mieli okazję śledzić losy Thomasa Andersona, znanego również jako Neo. Mężczyzna zaczyna powoli odkrywać, że rzeczywistość wokół niego nie jest do końca taka, jaka wydaje się na pierwszy rzut oka. Szczegóły fabuły Matrix Zmartwychwstań wciąż są owiane tajemnicą. Scenarzysta produkcji zapewnia jednak, że nie będzie to tylko „kolejny sequel”, lecz „coś autonomicznego, co jednocześnie zawiera w sobie trzy poprzedzające filmy”. O tym, jak jest w istocie, przekonamy się już niedługo.

  1. Oficjalna strona Warner Bros.