Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 listopada 2021, 16:00

autor: Edyta Jastrzębska

Keanu Reeves przeciwny dołączeniu Neo i Johna Wicka do Mortal Kombat

Promując film Matrix Zmartwychwstania, Keanu Reeves udziela wielu wywiadów. Podczas jednego z nich wypowiedział się na temat tego, czy chciałby, żeby grani przez niego bohaterowie pojawili się w serii gier Mortal Kombat.

Wygląda na to, że Keanu Reeves nie jest przekonany do pomysłu, aby Neo i John Wick pojawili się w Mortal Kombat. Podczas ostatniego wywiadu z Esquire aktor został zapytany o to, czy - gdyby zależało to od niego - zgodziłby się, żeby grani przez niego bohaterowie pojawili się w serii gier studia NetherRealm. Aktor odpowiedział w ten sposób:

Gdyby to zależało ode mnie? Nie! Mortal Kombat jest świetny na wiele sposobów, ale myślę… No wiesz. Neo i John Wick robią swoje, a Mortal Kombat robi swoje.

Nad serią Mortal Kombat pracuje NetherRealm Studios, które należy do Warner Bros. (podobnie jak marka Matrix), więc dołączenie do gry Neo nie jest tak nieprawdopodobnym pomysłem. Tym bardziej, że Ed Boon, współtwórca Mortal Kombat, przyznał podczas wywiadu z Game Informer, iż podczas tworzenia dziewiątej odsłony serii zaproponowano im właśnie Neo jako postać, którą mogliby udostępnić graczom w formie DLC. Koniec końców nie zdecydowano się na niego. W innym wywiadzie Boon opowiedział o tym, że było całkiem blisko, żeby bohater Matrixa znalazł się w grze Injustice 2, ale ostatecznie ten pomysł również nie doszedł do skutku.

Choć nie zobaczymy Keanu Reevesa w Mortal Kombat, już niebawem obejrzymy go na ekranach kin w filmie Matrix Zmartwychwstania, którego premiera zaplanowana jest na 22 grudnia. A w przyszłym roku, konkretnie 27 maja, do kin trafi kolejny film z tym aktorem – John Wick 4.