Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2021, 20:59

11 bit studios nawiązuje współpracę z Epic Games i zapowiada 10 gier na Unreal Engine

Twórcy This War of Mine i Frostpunka z polskiego 11 bit studios nawiązali współpracę z firmą Epic Games. W jej ramach powstanie 10 gier na Unreal Engine 4 i 5. Deweloperzy zaprezentowali „sneak peek” jednej z nich – jej kodowa nazwa to Projekt 8.

Polscy producenci gier święcą coraz większe triumfy, a wielcy branży zaczynają to dostrzegać. Dziś swoim sukcesem pochwaliło się 11 bit studios. Twórcy This War of Mine i Frostpunka podpisali kontrakt z firmą Epic Games. Umowa obejmuje opracowanie dziesięciu tytułów napędzanych silnikami Unreal Engine 4 i 5. Część z nich ma zostać wyprodukowana bezpośrednio przez „11 bitów”, a inne przez zewnętrznych deweloperów. Na zapowiedź niektórych z nich musimy poczekać do 2022 roku.

Z tej okazji w mediach społecznościowych studia pojawił się „sneak peek” jednego z powstających tytułów. Słyszeliśmy o nim już jakiś czas temu – jego kodowa nazwa to Projekt 8. Z krótkiego filmiku nie dowiadujemy się zbyt wiele, ale trzeba przyznać, że prezentuje się on naprawdę nieźle.

Epic Games miało być zachwycone trudnymi wyborami z gier 11 bit studios. Nic dziwnego, bo polscy deweloperzy znają się na nich jak nikt inny. Więcej na ten temat znajdziecie w poniższym artykule.

Twórcy nie sprecyzowali, na której wersji Unreal Engine powstaje Projekt 8. CEO 11 bit studios, Przemysław Marszał, skomentował zaś podpisaną umowę następującymi słowami:

Wyobraźnia nie zna granic, a dzięki Unreal Engine również nasze możliwości są nieograniczone. Całkowicie nowa technologia silnika piątej generacji również na nas robi wrażenie, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać w naszych grach jej pełen potencjał. To, co robimy, zaiste jest nierealne!

Cóż, miejmy nadzieję, że jakość oferowanych przez rodzimych deweloperów produkcji nie spadnie wraz ze wzrostem ich liczby. Pozostaje czekać na więcej informacji, zastanawiając się, dokąd tym razem zabierze nas 11 bit studios.