Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2022, 18:10

Do Songs of Conquest zmierza tona nowości, m.in. kampanie i losowe mapy

Odpowiedzialne za Songs of Conquest studio Lavapotion ogłosiło plan rozwoju gry na 2022 i 2023 rok. Czekają nas nowe kampanie, ulepszenia systemu walki, osiągnięcia i wiele więcej.

Songs of Conquest zaliczyło udany debiut we wczesnym dostępie, lecz na tym nie koniec. Odpowiedzialne za grę studio Lavapotion wreszcie ogłosiło szczegółowy plan jej dalszego rozwoju (patrz: grafika poniżej). Obejmuje on elementy, które mają wzbogacić „hirołsopodobną” produkcję w 2022 i 2023 roku.

Pierwsze koty za płoty

Deweloper zapewnia, że wsłuchuje się w głos społeczności. Nie są to słowa bez pokrycia, gdyż w publicznej wersji testowej Songs of Conquest została już zaimplementowana wyczekiwana przez społeczność funkcja jednoczesnych tur. Na prośbę fanów dostosowano również nieco poziomy trudności kampanii – na „normalu” powinno być teraz trochę łatwiej, zaś na „hardzie” czeka nas jeszcze większe wyzwanie. Twórcy przestrzegają, że obie nowości nie działają na razie idealnie.

Songs of Conquest w 2022 roku

Są one jednak tylko wierzchołkiem góry lodowej zmian, które czekają nas w mniej i bardziej odległej przyszłości. Priorytetowo zostaną potraktowane dodatkowe kampanie – każda frakcja ma otrzymać jedną – i generator losowych map, który powinien wpłynąć bardzo pozytywnie na żywotność gry.

Plan rozwoju Songs of Conquest na 2022 i 2023 rok. Źródło: Steam.

Możemy spodziewać się również usprawnień AI, naprawy błędów, lepszej optymalizacji i nowych wersji językowych (polska na szczęście już jest). Ponadto jednostki otrzymają dodatkowe cechy oraz umiejętności, a w rozgrywkach sieciowych pojawi się licznik odmierzający ilość czasu pozostałą do końca tury (być może będzie opcjonalny).

Songs of Conquest w 2023 roku

W dalszej perspektywie czeka nas natomiast w pełni ukończony edytor map, drużynowy tryb kooperacji, większa liczba wrogo nastawionych jednostek niezwiązanych z żadną frakcją oraz implementacja systemu osiągnięć.

Studio Lavapotion zdaje sobie, oczywiście, sprawę, że tym, czego fani oczekują najbardziej, są nowe grywalne stronnictwa. Deweloper zaznacza jednak, iż ich tworzenie jest bardzo czasochłonne. Może więc zdarzyć się tak, że większą liczbę frakcji w Songs of Conquest uświadczymy dopiero po premierze wersji 1.0, której można się spodziewać w okolicy maja 2023 roku (wczesny dostęp ma bowiem potrwać ok. dwunastu miesięcy, a gra zadebiutowała w nim 10 maja 2022 r.).

Zaczynasz przygodę z Songs od Conquest? Zajrzyj do naszego poradnika i zapoznaj się ze wskazówkami na start:

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej