Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2024, 18:32

Premiera Songs of Conquest, udanego duchowego spadkobiercy Heroes 3

Songs of Conquest spędziło 2 lata we wczesnym dostępie, zachwycając wielu fanów Heroesów 3. Dziś gra ukazała się w wersji 1.0.

Źródło fot. Hjalmar Wahlin / Lavapotion / Coffee Stain Publishing.
i

AKTUALIZACJA:

Wersja 1.0 gry Songs of Conquest jest już dostępna. Z tej okazji produkcja doczekała się promocji na Steamie – do 27 maja możecie ją kupić za 103,20 zł. Zachęcam również do zapoznania się z naszą recenzją:

 1. Recenzja gry Songs of Conquest – bez Might and Magic w tytule, za to z Heroesami w sercu

Ciepło przyjęte Songs of Conquest zadebiutuje dziś w wersji 1.0. Dzieło studia Lavapotion spędziło ponad 2 lata we Wczesnym dostępie Steama, ale o godzinie 18:00 czasu polskiego w końcu doczekamy się pełnoprawnej premiery tej turowej produkcji inspirowanej kultowym Heroes of Might and Magic 3.

 1. Produkcja jest dostępna na Steamie oraz na platformie Epic Games Store w cenie 129 zł.
 2. Poza podstawką do kupienia jest także tzw. Pakiet patrona (Supporter Pack). Za 71,99 zł nabywcy otrzymują garść cyfrowych bonusów: unikatową odznakę, dwie dodatkowe barwy drużyn oraz zwierzaki dla jednostki powiernik. Ten dodatek stanowi też część Edycji Patrona, wraz ze ścieżką dźwiękową (dostępna również osobno). Cena: 169 zł (Epic Games Store) / 189,59 zł (Steam).
 3. Songs of Conquest jest dostępne w kinowej polskiej wersji językowej, tj. z napisami.

Nie wiemy jeszcze, co dokładnie przyniesie ze sobą debiut wersji 1.0. Dotychczasowa „mapa drogowa” i komentarze twórców wskazywały, że do gry zmierza kolejna kampania, liczne poprawki błędów oraz usprawnienia sztucznej inteligencji (w tym poziomu trudności oraz skrócenie oczekiwania na zakończenie tury).

Oczywiście wydanie pełnej wersji SoC to nie koniec rozwoju tej gry. Szwedzki deweloper droczył się już z fanami, informując o „sekretnych ogłoszeniach” czekających na graczy.

Niemniej nawet bez większych nowości Songs of Conquest zdążylo już zyskać uznanie internautów. Zarówno na Steamie, jak i w EGS tytuł jest dobrze oceniany przez użytkowników. Co prawda 7,3 tysiąca recenzji na platformie firmy Valve trudno uznać za imponujący wynik po 2 latach wczesnego dostępu, ale faktem jest, że 87% z tych opinii jest pozytywnych.

Nasza recenzja Songs of Conquest ukaże się wraz z premierą gry.

 1. Songs of Conquest – poradnik do gry

Songs of Conquest – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 2. Procesor: Intel Dual Core i5 / AMD Ryzen 5
 3. Karta graficzna: Intel HD
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. Miejsce na dysku: 4 GB

Songs of Conquest – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 2. 7Procesor: Intel Dual Core i5 / AMD Ryzen 7
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon RX 570
 4. Pamięć RAM: 16 GB
 5. Miejsce na dysku: 8 GB

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej