Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2024, 18:00

autor: Maciej Gaffke

Wystarczył tydzień, by twórcy Songs of Conquest mogli pochwalić się pierwszym sukcesem. Strategia dla fanów kultowego Heroes 3 otrzyma duży dodatek i 4 małe DLC

Turowa strategia Songs of Conquest osiągnęła ważny kamień milowy tydzień po opuszczeniu early accessu. Studio Lavapotion przedstawiło plan rozwoju gry na kolejny rok.

Źródło fot. Lavapotion
i

Studio Lavapotion pochwaliło się świetnymi wynikami sprzedaży gry Songs of Conquest. Tydzień po opuszczeniu wczesnego dostępu – co miało miejsce 20 maja – produkcja rozeszła się w 500 tysiącach egzemplarzy. To jednak nie wszystkie dobre wiadomości dla fanów duchowego następcy Heroes 3. Twórcy zaprezentowali bowiem rozbudowaną „mapę drogową” dla swojego tytułu na najbliższe kilkanaście miesięcy.

Jak możemy przeczytać we wpisie na Steamie, Songs of Conquest dostatnie jedno duże rozszerzenie oraz 4 mniejsze DLC. Na razie poznaliśmy tytuły dwóch nadchodzących dodatków, które nie mają jeszcze konkretnej daty premiery. Autorzy zaznaczyli w swoim komunikacie, że poprzez owe DLC chcą opowiedzieć dalszą część historii uniwersum (nazwanej Tales of Conquest) i jednocześnie rozwinąć gameplay. Według planu, jaki sobie wyznaczyło studio, pierwsze dwa dodatki mają ukazywać się w 3-miesięcznych odstępach.

  1. Pierwsze DLC zatytułowano Powstanie pradawnych i ma już ono kartę na Steamie. W owej „opowieści” wcielimy się w Kastusa Maala, który został zamordowany w bitwie pod Szarowieżą, a po powrocie do żywych szuka zemsty. Dodatek ma zadebiutować jesienią 2024 r.
  2. Drugie DLC to Essence Awakened (tytułu nie przetłumaczono jeszcze oficjalnie na język polski) i ma skupić się na frakcji Arleon. Premiera tego dodatku ma nastąpić zimą.
  3. Dwa pozostałe DLC pojawią się zaś na rynku dopiero w drugiej połowie 2025 r. Jedno z nich opowie więcej o frakcji Barya, drugie natomiast o frakcji Rana.
  4. Jeśli zaś chodzi o „duże” rozszerzenie, to studio Lavapotion chce dostarczyć je graczom wczesnym latem 2025 r. W ramach nowej kampanii single player wprowadzi ono dwie grywalne frakcje: Vanir i Roots.

Należy podkreślić, że za każde DLC oraz owo „duże” rozszerzenie będziemy musieli zapłacić. Niemniej część nowości twórcy udostępnią za darmo graczom Songs of Conquest. Dla przykładu: najbliższy dodatek ulepszy mechanikę czy wprowadzi świeże artefakty. Pozostałe atrakcje sprawdzicie na poniższej grafice.

Poza dostarczaniem nowej zawartości do gry, deweloperzy rozwijają również multiplayer. Chodzi konkretnie o poprawki do trybów PvP i kooperacji. Ponadto trwają prace nad klasycznym trybem z różnymi frakcjami.

Mapa drogowa rozwoju gry Songs of ConquestLavapotion

Aktualnie Songs of Conquest jest dostępne wyłącznie na PC. Na PlayStation 5 i Xboxy Series X/S gra prawdopodobnie trafi jesienią 2024 r., jak sugeruje załączona wyżej grafika.

  1. Recenzja gry Songs of Conquest – bez Might and Magic w tytule, za to z Heroesami w sercu
  2. Songs of Conquest – poradnik do gry

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej