Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2022, 20:19

autor: Zuzanna Domeradzka

Koniec z powtarzalnością map w Songs of Conquest; dodano generator plansz

Songs of Conquest otrzymało aktualizację wprowadzającą zapowiadany generator losowych map, jak i inne, ciekawe nowości.

Źródło fot. store.steampowered.com
i

Zgodnie z planem rozwoju opublikowanym jakiś czas temu przez zespół Lavapotion, do Songs of Conquest trafiły kolejne nowości. Chyba najważniejszą z nich jest generator losowych map, dostępny zarówno w rozgrywce przeciwko botom, jak i multiplayerze.

Jak na razie tryb ten jest dostępny dla map dla dwóch, czterech, sześciu oraz ośmiu graczy. Jak przyznają twórcy, nie spodziewali się, że generator losowych map będzie drugą (zaraz po dodatkowych grywalnych frakcjach) najbardziej wyczekiwaną przez fanów nowością – bazując na ich stronie do głosowania.

Koniec z powtarzalnością map w Songs of Conquest; dodano generator plansz - ilustracja #1
Źródło: steamcommunity.com.

Kolejnym ciekawym aspektem, jaki wprowadza aktualizacja, jest opcja włączenia czasomierzu w potyczkach. Dzięki niej będzie można dowolnie ustawiać ich podstawowy czas trwania, jak i ten dla dogrywek.

Ponadto dodano dwie zupełnie nowe mapy: Eye for an Eye (mała arena dla potyczek 1 na 1) oraz Lion’s Den (ogromna plansza dla 8 graczy). Został również zmieniony wizualnie interfejs użytkownika oraz system obrony w celu lepszej przejrzystości; poza tym naprawiono sporo błędów w grze oraz zbalansowano rozgrywkę. Wszystkie nowości mają być jeszcze usprawniane. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Twórcy zwrócili też uwagę na to, że wciąż pracują nad ulepszaniem zachowań sztucznej inteligencji (co było już przez nich wspominane we wrześniu) i efekty niektórych z tych działań ma być widać w najnowszej aktualizacji.

Songs of Conquest znajduje się we wczesnym dostępie na Steamie, GOG-u oraz w Epic Games Store.

  1. Songs of Conquest – oficjalna strona
  2. Songs of Conquest na Steamie