Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2016, 11:42

autor: Góral

2K Games podpisało wieloletnią umowę z federacją WWE

Fani wirtualnego wrestlingu mają powody do radości, gdyż firma 2K Games przedłużyła umowę z federacją WWE, dzięki czemu w kolejnych latach będziemy dostawać nowe produkcje z cyklów WWE 2K oraz WWE SuperCard.

Prawa do gier sygnowanych nazwą WWE pozostały w rękach firmy 2K Games. - 2K Games podpisało wieloletnią umowę z federacją WWE - wiadomość - 2016-01-29
Prawa do gier sygnowanych nazwą WWE pozostały w rękach firmy 2K Games.

W 2013 roku, w wyniku upadku firmy THQ, koncern Take-Two Interactive przejął prawa wydawnicze do gier sportowych tworzonych na licencji federacji World Wrestling Entertainment (WWE). Dzięki temu udało się wypuścić trzy produkcje – WWE 2K14, WWE 2K15 oraz zeszłoroczne WWE 2K16. Rzeczone tytuły najwyraźniej cieszą się niezłym zainteresowaniem fanów wrestlingu, gdyż 2K Games, należące do wspomnianego Take-Two Interactive, postanowiło przedłużyć umowę z WWE. Nie ujawniono szczegółów nowego kontraktu, ale ma on zapewniać obecnemu wydawcy wyłączność na gry spod szyldu federacji przez „wiele lat”. Tytuły z serii WWE 2K dalej będą produkowane przez studia Visual Concepts i Yuke’s, a WWE SuperCard, czyli mobilna karcianka od Cat Daddy Games – pobrana 9 milionów razy – doczeka się kolejnych odsłon.

„Jesteśmy zachwyceni z pozytywnego pędu serii WWE 2K, która z roku na rok staje się coraz większa, oraz sukcesu osiągniętego przez WWE SuperCard. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rozszerzenia naszej współpracy z WWE” – powiedział David Ismailer, szef działu operacyjnego w firmie 2K Games.

Cóż, my też się cieszymy i czekamy na kolejne efekty pracy studia Yuke’s oraz pozostałych ekip.

2K Games podpisało wieloletnią umowę z federacją WWE - ilustracja #3

Seria WWE 2K to cykl gier sportowych – tworzonych przez studia Visual Concepts i Yuke’s – przeznaczonych dla miłośników wrestlingu. Marka funkcjonuje na rynku od kilku lat, ale wcześniej ekipa Yuke’s wyprodukowała szereg innych tytułów o tej tematyce – od WWF SmackDown! (2000 rok) na konsolę PlayStation przez WWE SmackDown! vs. Raw (2004) na PlayStation 2, aż po najnowsze WWE 2K16.