Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2016, 11:42

autor: Góral

2K Games podpisało wieloletnią umowę z federacją WWE

Fani wirtualnego wrestlingu mają powody do radości, gdyż firma 2K Games przedłużyła umowę z federacją WWE, dzięki czemu w kolejnych latach będziemy dostawać nowe produkcje z cyklów WWE 2K oraz WWE SuperCard.

Prawa do gier sygnowanych nazwą WWE pozostały w rękach firmy 2K Games. - 2K Games podpisało wieloletnią umowę z federacją WWE - wiadomość - 2016-01-29
Prawa do gier sygnowanych nazwą WWE pozostały w rękach firmy 2K Games.

W 2013 roku, w wyniku upadku firmy THQ, koncern Take-Two Interactive przejął prawa wydawnicze do gier sportowych tworzonych na licencji federacji World Wrestling Entertainment (WWE). Dzięki temu udało się wypuścić trzy produkcje – WWE 2K14, WWE 2K15 oraz zeszłoroczne WWE 2K16. Rzeczone tytuły najwyraźniej cieszą się niezłym zainteresowaniem fanów wrestlingu, gdyż 2K Games, należące do wspomnianego Take-Two Interactive, postanowiło przedłużyć umowę z WWE. Nie ujawniono szczegółów nowego kontraktu, ale ma on zapewniać obecnemu wydawcy wyłączność na gry spod szyldu federacji przez „wiele lat”. Tytuły z serii WWE 2K dalej będą produkowane przez studia Visual Concepts i Yuke’s, a WWE SuperCard, czyli mobilna karcianka od Cat Daddy Games – pobrana 9 milionów razy – doczeka się kolejnych odsłon.

„Jesteśmy zachwyceni z pozytywnego pędu serii WWE 2K, która z roku na rok staje się coraz większa, oraz sukcesu osiągniętego przez WWE SuperCard. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rozszerzenia naszej współpracy z WWE” – powiedział David Ismailer, szef działu operacyjnego w firmie 2K Games.

Cóż, my też się cieszymy i czekamy na kolejne efekty pracy studia Yuke’s oraz pozostałych ekip.

2K Games podpisało wieloletnią umowę z federacją WWE - ilustracja #3

Seria WWE 2K to cykl gier sportowych – tworzonych przez studia Visual Concepts i Yuke’s – przeznaczonych dla miłośników wrestlingu. Marka funkcjonuje na rynku od kilku lat, ale wcześniej ekipa Yuke’s wyprodukowała szereg innych tytułów o tej tematyce – od WWF SmackDown! (2000 rok) na konsolę PlayStation przez WWE SmackDown! vs. Raw (2004) na PlayStation 2, aż po najnowsze WWE 2K16.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.