Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2013, 10:36

autor: luckie

Take-Two nowym wydawcą serii WWE

Po upadku firmy THQ seria symulatorów wrestlingu WWE będzie wydawana przez Take-Two Interactive. Strony zaangażowane w sprawę, w tym studio Yuke’s, federacja WWE, Take-Two i samo THQ, doszły do porozumienia, w wyniku którego gry z cyklu nadal będą powstawały bez zakłóceń.

Z całej sytuacji cykl WWE wyszedł zwycięsko - Take-Two nowym wydawcą serii WWE - wiadomość - 2013-02-14
Z całej sytuacji cykl WWE wyszedł zwycięsko

Firma Take-Two Interactive, właściciel m.in. Rockstar Games i 2K Games, oficjalnie zgodziła się przejąć serię gier sportowych na licencji World Wrestling Entertainment (WWE), tworzonych przez japońskie studio Yuke’s. Tym samym korporacja zastąpi upadłą firmę THQ w wydawaniu przyszłych tytułów z cyklu WWE.

Wszystkim zainteresowanym udało się dojść do korzystnego porozumienia na drodze sądowej. Federacja WWE zgodziła się zrzec kilkudziesięciomilionowych żądań za przedwczesne zerwanie kontraktu ze strony Yuke’s na rzecz nowej umowy z Take-Two. Za gry z cyklu WWE, sprzedane w okresie ochrony przed upadłością, THQ zwróci federacji sportowej 650 tysięcy dolarów.

Pożegnalnym „prezentem” od THQ dla Yuke’s będzie zwrot 14 procent akcji studia wartych 4,5 miliona dolarów oraz honorarium w wysokościu 250 tysięcy dolarów. W zamian Japończycy zrzekną się żądań w wysokości 15-20 milionów dolarów w związku z wydanym w tamtym roku WWE 2013.

Gry spod szyldu WWE trafią zatem do nowego domu, ludzie z Yuke’s zachowają posady, Take-Two zyskało nową markę, a i samo THQ nie wyjdzie na układzie najgorzej. Powyższe postanowienia czekają jeszcze na zgodę sądową, ale z tym nie powinno być problemów.

W styczniu, miesiąc po tym, jak firma THQ ogłosiła upadłość, zorganizowano aukcję, na której sprzedano oddzielnie studia i marki należące do bankruta. W związku z tym Studio Relic Entertainment (Company of Heroes 2) trafiło pod skrzydła firmy Sega, a studio Volition (seria Saints Row) kupione zostało przez firmę Koch Media. Wydawców znalazły też takie takie marki gier jak Homefront (nabyło je studio Crytek), Evolve (Take-Two), Metro (Koch Media), South Park: The Stick of Truth (firma Ubisoft – choć tu sytuacja jest jeszcze niejasna). Wciąż nierozstrzygnięte są losy marek Darksiders i Homeworldzainteresowanie tą drugą wyraziło małe studio teamPixel, które poprosiło fanów serii o pomoc finansową w „uratowaniu” cyklu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

WWE '13

WWE '13