Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3
Okładka Real Steel (X360)

Real Steel

Gra bokserska, w której zawodnikami są humanoidalne roboty, sterowane i konstruowane przez graczy. Tytuł wyprodukowany został na podstawie filmu „Real Steel”, w Polsce znanego lepiej pod tytułem „Giganci ze stali”.

Sportowe

Okładka Real Steel (X360)

producent: Yuke's

wydawca: Yuke's

Strona oficjalna

data premiery gry:

12paź2011

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Real Steel jest zręcznościową grą bokserską, w której zawodnikami są walczące humanoidalne roboty. Gracze przyjmują rolę trenera, który konstruuje i steruje mechanicznymi sportowcami. Całą grę oparto na licencji filmowej obrazu pod tytułem Real Steel, w Polsce lepiej znanego jako Giganci ze stali. Za produkcję gry odpowiada japońskie studio Yuke`s, dobrze znane dzięki stworzonym przez siebie seriom sportowym, takim jak UFC Undisputed (boks) i WWE (wrestling).

Fabuła tytułu nie jest szczególnie rozbudowana, a znajomość historii przedstawionej w filmie nie jest niezbędna by cieszyć się całą grą. Wcielamy się w trenera, którego marzeniem jest wygranie mistrzostw bokserskich robotów i zdobycie najważniejszych laurów w tej dyscyplinie. Zaczynamy jednak z ograniczonymi finansami pozwalającymi na zakup najtańszych części i maszyn oraz dostępem do najsłabszej ligi. Wygrywając poszczególne walki zdobywamy pieniądze, które przeznaczyć możemy na zakup nowych części lub całych robotów. Bez ich pomocy nie poradzimy sobie z silniejszymi przeciwnikami pojawiającymi się pod koniec kampanii. Poza ulepszeniami mechanicznymi, roboty stają się silniejsze również dzięki wygranym pojedynkom, w których zyskują doświadczenie, pomagające wzmocnić ich obronę i ataki.

Rozgrywka w Real Steel nie odbiega od modelu, który naleźć możemy w innych grach bokserskich. Na ringu zawsze znajduje się dwóch zawodników, walka podzielona jest na rundy i kończy się gdy, któryś z nich jest niezdolny do dalszych działań. Jeżeli oba roboty wytrzymują do końca, zwycięzca zostaje ten, który wygrał większą liczbę rund. Mechaniczni bokserzy dysponują całym zestawem ruchów. Mogą blokować ciosy w głowę czy tors, a także unikać ich odskakując lub uchylając się. Jeżeli chodzi o ofensywę, wykorzystują niskie i wysokie ciosy czy ciosy głową oraz specjalne ataki, które możemy zakupić za zdobyte pieniądze.

Poza kampanią singleplayer gracze mogą zmierzyć się w serii pojedynków innymi osobami z całego świata, dzięki możliwości gry sieciowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Real Steel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Real Steel

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360