Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Earth Defense Force: Iron Rain (PC)

Earth Defense Force: Iron Rain

Earth Defense Force: Iron Rain to kolejna odsłona serii TPS-ów, w której gracz wciela się w żołnierza walczącego z przerośniętymi insektami. Bohater reprezentuje wybraną specjalizację, a na polu walki wykorzystuje liczne rodzaje broni oraz rozmaite gadżety.

Akcji | TPP | science fiction | multiplayer | na 2 osoby | TPS | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Okładka Earth Defense Force: Iron Rain (PC)

producent: Yuke's

wydawca: D3 Publisher

Strona oficjalna

data premiery gry:

11kwi2019

PS4

15paź2019

PC

Earth Defense Force: Iron Rain to kolejna odsłona cyklu strzelanin, nad którym pieczę wydawniczą sprawuje firma D3 Publisher. Za jej stworzenie odpowiada natomiast studio Yuke’s, znane do tej pory przede wszystkim z kolejnych odsłon cyklu WWE.

Fabuła

Earth Defense Force: Iron Rain zabiera nas w podróż do 2040 roku. W trakcie zabawy wcielamy się w członka tytułowej jednostki militarnej, która próbuje powstrzymać inwazję ze strony kosmicznych najeźdźców; mowa o przerośniętych insektach, olbrzymich potworach czy wreszcie potężnych maszynach bojowych. Państwa zjednoczone pod sztandarem Earth Defense Force nie przebierają w środkach, posyłając do boju elitarnych żołnierzy stawiających twardy opór śmiertelnemu niebezpieczeństwu.

Mechanika

W Earth Defense Force: Iron Rain akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na grę składa się ponad pięćdziesiąt misji, które możemy sprawdzić na jednym z pięciu poziomów trudności. W każdej z nich prowadzimy do boju przedstawiciela jednej z czterech profesji.

Postacie zróżnicowano pod kątem umiejętności, preferowanego arsenału, a także możliwości egzoszkieletu (tak zwanego PA Gear); dodatkowo możemy swobodnie modyfikować ich wygląd. Podczas gdy Trooper jest najbardziej uniwersalną klasą, Jet Lifter posiada stosunkowo kiepski pancerz, jednak nadrabia to wysoką zwinnością i możliwością unoszenia się w powietrzu; poza tym na sprawdzenie czeka ciężki i powolny, lecz przy tym odporny na obrażenia Heavy Striker, natomiast listę zamyka Prowl Rider wyposażony w futurystyczny miecz i linkę z hakiem zapewniającą mu dużą mobilność.

Na polu walki korzystamy z szerokiego wachlarza broni palnej (karabiny maszynowe i snajperskie, broń laserowa, wyrzutnie rakiet) oraz rozmaitych gadżetów (jak choćby granaty) zapewniających nam przewagę na polu walki. W wybranych momentach możemy też przejąć kontrolę nad gigantycznym mechem siejącym spustoszenie w szeregach adwersarzy. Punkty zdobywane w zamian za eliminację olbrzymich mrówek, szerszeni czy pająków możemy przeznaczyć na zakup rozmaitych bonusów, które mogą w pewnym stopniu ułatwić nasze zmagania.

Tryby gry

W Earth Defense Force: Iron Rain można grać zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy – na ukończenie czekają tutaj misje fabularne, które opracowano z myślą o samotnikach oraz specjalne etapy stworzone na potrzeby kooperacji (przez Internet lub na podzielonym ekranie).

Kwestie techniczne

Earth Defense Force: Iron Rain wprowadza szereg zmian i usprawnień do serii – wybór nowego dewelopera pozwolił firmie D3 Publisher na jej gruntowne odświeżenie, co znalazło odzwierciedlenie również w nieco wyższej niż dotychczas jakości oprawy graficznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Cena gry w dniu premiery: 214,99 PLN

Gry podobne do Earth Defense Force: Iron Rain

Wymagania wiekowe Earth Defense Force: Iron Rain

12+

Wymagania sprzętowe Earth Defense Force: Iron Rain

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza, 24 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-8100 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon HD 7790 lub lepsza, 24 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

PS4
PC