Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Evasive Space (Wii)
OkładkaEvasive Space (Wii)

Evasive Space Wii

Gra zręcznościowa, w której wcielamy sie w pilota statku kosmicznego. W przeciwieństwie do większości podobnych tytułów, tutaj nie mamy możliwości niszcznia wrogów i przeszkód - zamiast tego musimy ich unikać.

Zręcznościowe | science fiction | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Evasive Space Premiera Wii

16lutego2009

producent: High Voltage Software wydawca: Yuke's Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Evasive Space to gra zręcznościowa przypominające kosmiczne shoot 'em upy w stylu Tyriana, z tą jednak różnicą, że tutaj musimy polegać wyłącznie na szybkości naszego statku, a nie potężnym uzbrojeniu. Za jej postanie odpowiedzialna jest firma High Voltage Software tworząca produkcje przeznaczone na różne platformy sprzętowe. Z innych tytułów na Wii jakie przygotowała możemy wymienić Animales de la Muerte, Ben 10: Protector of Earth i Gyrostarr.

Wątek fabularny z pewnością nie należy do szczególnie rozbudowanych - kosmiczny przestępca Dr. Dark Matter wraz ze swoją szajką ukradli znaczną część tak zwanych Constellation Stones, czyli kamieni dających gwiazdom blask - bez nich światło ciał niebieskich zacznie pomału gasnąć aż w końcu wszechświat spowije całkowita ciemność. Na szczęście jest ktoś, kto może temu zapobiec - nasza bohaterka, Obrończyni Gwiazd (Stellar Guardian) - Konki. Oczywiście powierzona jej misja odnalezienia Kamieni nie jest wcale taka prosta - część z nich kryminaliści sprzedali już innym łotrom, a część zgubili w trakcie ucieczki.

Statek, który prowadzimy jest bardzo szybki, niestety przez to pozbawiony jakiegokolwiek uzbrojenia, dlatego zamiast niszczyć potencjalne zagrożenia musimy nauczyć się ich unikać. Po uderzeniu w przeszkodę, na przykład wrogi okręt, asteroidę lub nawet ścianę tracimy nieco energii i nasz pojazd zatrzymuje się na kilka sekund. O ile jednak energię łatwo możemy uzupełnić, to chwilowe spowolnienie może nawet doprowadzić do niepowodzenia misji gdyż na wykonanie większości z nich mamy wyznaczony limit czasu. W uniknięciu niektórych przeszkód pomóc może specjalny system holowniczy, dzięki któremu odciągniemy dany obiekt w inne miejsce na planszy.

Na kampanię singleplayer składa się w sumie dwadzieścia różnych plansz w czterech odmiennych światach. Lokacje, które odwiedzimy nie są z pewnością monotonne - między innymi musimy przetrwać wśród pól asteroidów, pierścieni planetarnych lub odnaleźć drogę wyjścia z przypominających labirynt korytarzy stacji kosmicznych i jaskiń. Wykonanie misji ułatwiają nam porzucane na mapie power-upy - na przykład dzięki Chronosphere zyskamy trochę dodatkowego czasu z kolei zebranie dziesięciu diod pozwoli na ulepszenie statku. Jednak aby móc zmodernizować silniki lub osłony, trzeba najpierw znaleźć element odpowiedzialny za upgrade danej części.

Kiedy już znudzi nam się samotna zabawa, możemy również zmierzyć się z maksymalnie czterema innymi graczami w sześciu następujących trybach rozgrywki: Hero Timed, Hero Point Total, Hero Team Player, Collector Timed, Collector Point Total i Collector Team Player. Niestety rywalizować możemy wyłącznie za pośrednictwem jednej konsoli, gdyż twórcy nie przewidzieli sieciowego multiplayera. System sterowania jest bardzo prosty do opanowania - za pomocą Wii Remote'a prowadzimy kursor wskazujący kierunek lotu naszego statku, a im bardziej odsuniemy wskaźnik od okrętu, tym szybciej będzie się on przemieszczał.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Evasive Space: Odpowiednia dla każdego wieku.