Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CS GO - poradnik do gry

CS GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne w CS GO poradnik CS GO

Porady na start w Counter Strike to 21 ważnych tipsów, o których warto pamiętać. Tłumaczymy m.in, co daje bieganie z nożem i czy warto mieć defuse kit.

Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2018

Kluczowe porady w CS GO, które pomogą odnieść sukces:

 1. Komunikacja jest kluczem do sukcesu dlatego spróbuj "zakolegować się" z drużyną.
 2. Jeśli nie masz/nie macie mikrofonu, używajcie komend in-game oraz chata.
 3. Pamiętaj, że najszybciej biega się z nożem w ręku.
 4. Jeśli to możliwe to graj korzystając ze słuchawek. W ten sposób będziesz w stanie zareagować nawet na najmniejszy hałas, gdy np. przeciwnik odda niepotrzebny strzał lub przebiegnie korytarzem znajdującym się niedaleko Twojej pozycji.
 5. Pamiętaj, że możesz podnieść broń przeciwnika.
 6. Pamiętaj, że zakupioną lub znalezioną broń możesz przekazać sojusznikowi. Jeśli przykładowo ktoś z drużyny jest ekspertem w posługiwaniu się określoną bronią, a Ty nie radzisz sobie z nią zbyt dobrze, przemyśl opcję przekazania broni.
 7. Poruszając się po mapie staraj się mieć oko także na sojuszników i w razie niebezpieczeństwa od razu poinformuj ich o zamiarach przeciwników.
 8. Kupuj granaty - one naprawdę przydają się w trakcie rozgrywki.
 9. Rzucając granatem upewnij się, że nie odbije się on od któregoś z sojuszników i nie spadnie Wam pod nogi. Jest to szczególnie istotne w trakcie przeprowadzania szturmu w kilka osób.
 10. Unikaj otwartych przestrzeni. Przeciwnik może korzystać z broni snajperskiej i tylko czekać na taką okazję do strzału.
 11. Jeśli dysponujesz znacznymi zasobami gotówki pomyśl o kolegach z drużyny, czy nie potrzebują lepszego uzbrojenia.
 12. Jeśli zostało Ci bardzo mało zdrowia, a runda jeszcze się nie skończyła, postaraj się gdzieś przyczaić, aby ocalić broń.
 13. Zanim wejdziesz do zamkniętego pomieszczenia postaraj się sprawdzić wszystkie jego kąty i narożniki. Przeciwnicy czasem czają się zaraz za drzwiami.
 14. Przed wkroczeniem na otwarty teren skorzystaj z granatu dymnego lub oślepiającego.
 15. Jeśli to możliwe, schowaj się za jakąś przeszkodę na czas przeładowania broni. Wykonując tę czynność na otwartym terenie wystawiasz się na obstrzał.
 16. Zawsze staraj się strzelać na końcu ruchu. Strzelanie w trakcie ruchu znacznie obniża Twoją celność.
 17. Pamiętaj, że granatami możesz rzucać na różne dystanse: LPM - daleki dystans, PPM - bliski dystans, LPM+PPM - średni dystans.
 18. Zainwestuj w kamizelkę i hełm, aby móc przyjąć nieco więcej obrażeń. W ten sposób zwiększasz swoją przeżywalność.
 19. Grając po stronie Antyterrorystów zadbaj o to, aby chociaż jeden członek drużyny posiadał zestaw do rozbrajania bomby.
 20. Jeśli sojusznik posiadał zestaw do rozbrajania bomby i niestety został zlikwidowany, postaraj się zakraść do tego miejsca i podnieść narzędzia, które mogą być niezbędne do wygrania rundy.
 21. Jeśli Terroryści zdołali podłożyć bombę i jeszcze nie zostali zlikwidowani skorzystaj z bardzo prostego tricku: podejdź do bomby, zacznij ją rozbrajać po czym natychmiast przerwij tę czynność i zacznij rozglądać się po okolicy. Przeciwnik na pewno wyjdzie z ukrycia gdy tylko usłyszy dźwięk rozbrajania bomby więc będziesz mieć okazję żeby go zestrzelić. Po wyeliminowaniu zagrożenia rozbrój bombę.