Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CS GO - poradnik do gry

CS GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Parametry startowe w CS: GO poradnik CS GO

Na tej stronie wyjaśniamy, jak uruchomić CS: GO z parametrem startowym. Parametry startowe to przydatne komendy, dzięki którym możecie dostosować CS'a do własnych potrzeb.

Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2018

CS: GO posiada wiele opcji konfiguracyjnych, które możesz ustawić według własnych potrzeb lub wymagań Twojego systemu. Wiele z opcji możesz pozmieniać w samej grze, ale część z nich ustawiamy w konsoli gry, a nawet jeszcze przed uruchomieniem samej gry. Najczęściej uruchomienie z parametrem startowym stosuje się, aby wyłączyć intro, ale również po to, aby wczytać własny plik konfiguracyjny (wcześniej przygotowany). Istnieje wiele parametrów startowych, które wpłyną na działanie programu.

Jak ustawić parametry startowe?

Aby ustawić parametr startowy, należy uruchomić Steam. Po przejściu do Biblioteki i wybraniu CS:GO, klikamy prawym przyciskiem myszy (PPM) i przechodzimy do Właściwości programu. Następnie szukamy zakładki "Ogólne", w której znajdziemy "Opcje uruchamiania gry". To właśnie tutaj dodajemy odpowiedni parametr, który uruchomi CS'a w taki sposób, jak tego chcemy.

Uwaga! Parametry startowe dodajemy wraz z dywizem - i bez spacji! Np. -nojoy.

Spis ważnych parametrów startowych:

-language - ustawienie języka w grze. Dzięki temu parametrowi możecie zmienić język CS: GO z polskiego na angielski i odwrotnie.

-novid - wyłącza intro przy uruchomieniu CS'a, co znacząco wpływa na szybkość uruchomienia gry. Wszyscy przecież chcemy od razu przejść do strzelania, prawda?

+violence_hblood 0 - ustawienie wyświetlania krwi. Parametr ustawiony na zero powoduje wyłączenie krwi w grze, co może - szczególnie na starszych systemach - wpłynąć na FPS'y w grze. Uwaga: parametr -lv już nie działa, obecnie możemy jedynie wyłączyć krew.

-nod3d9ex - parametr ten wyłącza niektóre funkcje starego Directx'a 9. Na starszych systemach użycie tego parametru może spowodować przyśpieszenie gry.

-nojoy - parametr wyłącza wsparcie dla dżojstika w grze, co może zwiększyć wpłynąć na szybkość ładowania gry.

-windowed - otwiera CS'a w oknie. Przydatne dla streamerów.

-full - uruchamia CS'a w pełnym oknie.

-noborder - wyłącza ramki wyświetlanego programu w oknie.

+exec autoexec.cfg - dzięki temu parametrowi wskazujesz własny plik konfiguracyjny.