Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CS GO - poradnik do gry

CS GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ustawienia myszy w CS GO poradnik CS GO

Czym jest DPI myszy, czułość mu i akceleracja? Poniżej dowiesz się, jak skonfigurować myszkę w CS GO.

Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2018

Mysz to główny kontroler w grach FPS. Od jej poprawnego funkcjonowania zależą Twoje wyniki w grze dlatego warto zadbać o to, aby była poprawnie skonfigurowana. Ustawiając czułość myszy należy kierować się własnymi preferencjami, a nie informacjami ściągniętymi z sieci. Poniżej znajdziesz informacje jak poprawnie skonfigurować mysz przed rozpoczęciem rozgrywki.

Czułość myszy

Czułość myszy odpowiedzialna jest za reakcję Twojej postaci na ruch myszki. Ustawiając odpowiednią czułość należy brać pod uwagę fakt, że gdy wartość ta będzie zbyt mała to nie zdążysz obracać kamerą, aby odpowiednio reagować na zmieniającą się sytuację na mapie. Obrócenie postaci o 360 stopni będziesz wymagało parokrotnego przesunięcia myszką po podkładce co znacznie utrudni rozgrywkę, a dodatkowo nadwyręży Twój nadgarstek. Z kolei gdy czułość będzie zbyt wysoka, nawet lekki ruch myszki sprawi, że kursor będzie poruszał się w szalonym tempie co skutecznie uniemożliwi poprawne wycelowanie. Warto poświęcić trochę czasu, aby znaleźć złoty środek pomiędzy szybkością ruchu, a celnością.

Z pomocą może przyjść tutaj dodatkowa mapa treningowa Training_Aim_CSGO, którą można pobrać z poziomu Warsztatu Steam. Po wejściu na mapę (Wybierz trening z Botami, a następnie przejdź do map z Warsztatu) możesz wybrać odpowiednią broń i uruchomić trening. Po chwili na tarczy zaczną pojawiać się czerwone kropki w które należy trafić, aby zaliczyć punkt. Po oddaniu strzału natychmiast powróć do środka tarczy zanim poruszysz ręką w kierunku kolejnego celu. Jeśli po ruchu nadgarstka celownik zatrzyma się przed celem oznacza to, że należy zwiększyć czułość myszy. Z kolei jeśli celownik zatrzyma się za celem, czułość myszy należy zmniejszyć. Po każdej zmianie ustawień wykonaj kolejny test, aby sprawdzić, jak Ci pójdzie.

Po zdobyciu zadowalających rezultatów w pierwszym teście z panelu bocznego wybierz opcję Amount i ustaw liczbę celów na 50 lub 100 - Ustawienia myszy w CS GO - CS GO - poradnik do gry

Po zdobyciu zadowalających rezultatów w pierwszym teście z panelu bocznego wybierz opcję "Amount" i ustaw liczbę celów na 50 lub 100. Teraz postaraj się trafić jak najwięcej celów pamiętając o tym, aby po każdym oddanym strzale powrócić do środka planszy.

Porady ustawień myszy

  1. Gdy ustawisz czułość myszy, pograj parę godzin na takich ustawieniach, aby sprawdzić czy rezultaty są zadowalające.
  2. Jeśli trafisz na odpowiednia ustawienia - nie zmieniaj ich! Granie na takich samych ustawieniach pozwoli na wyrobienie pamięci mięśniowej dzięki czemu wiele ruchów będziesz wykonywać intuicyjnie. Po zmianie ustawień zaobserwujesz znaczne pogorszenie wyników.
  3. Nie kopiuj ustawień Pro-Gamerów. Podawane przez nich ustawienia mogą być odpowiednie, ale przeważnie tylko dla nich ponieważ rozegrali na nich setki, jak nie tysiące godzin.

Akceleracja myszy

Akceleracja to nic innego, jak uzależnienie drogi pokonywanej przez kursor na ekranie od szybkości poruszania myszką przez gracza - Ustawienia myszy w CS GO - CS GO - poradnik do gry

Akceleracja to nic innego, jak uzależnienie drogi pokonywanej przez kursor na ekranie od szybkości poruszania myszką przez gracza. W praktyce wygląda to tak, że przy wyłączonej akceleracji kursor myszy na ekranie przesunie się o dokładnie taką samą odległość, jak mysz na podkładce. Przykładowo, jeśli przesuniesz mysz o około 2cm, kursor na ekranie również przesunie się o taką samą odległość. Przy włączonej akceleracji dystans przebyty przez kursor na ekranie jest uzależniony od tego z jaką prędkością przesuniesz mysz po podkładce. Przykładowo, jeśli przesuniesz mysz o wcześniej wspomniane 2cm, ale bardzo powoli, kursor na ekranie pokona znacznie mniejszą drogę. Z kolei jeśli wykonasz ten sam ruch bardzo szybko, kursor na ekranie przesunie się nawet o parę centymetrów dalej. Co za tym idzie, akceleracja w grach FPS nie jest pożądana ze względu na ograniczanie precyzji ruchu. Z odpowiednimi ustawieniami myszy i wyłączoną akceleracją jesteś w stanie wycelować natychmiast w którykolwiek cel na ekranie, ograniczając się tylko i wyłącznie do własnej zręczności. Z włączoną akceleracją musisz przesuwać kursor myszy poniżej pewnego progu prędkości, aby uzyskać zadowalającą celność. Dlatego też akceleracja myszki nie jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich Graczy, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad celownikiem. Uniemożliwia ona poprawne wykształcenie pamięci mięśniowej.