Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CS GO - poradnik do gry

CS GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tryby gry w CS GO poradnik CS GO

Tryby gry w Counter Strike to rozmaite rodzaje gameplayu, znacznie róźniące się od siebie. Poniżej tłumaczymy zasady trybu casual, demolki, wyścigu zbrojeń, deathmatchu i gry rankingowej.

Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2018

W Counter Strike: Global Offensive do dyspozycji Gracza oddano kilka różnych trybów rozgrywki. Każdy z nich zapewni Graczowi zupełnie inne doznania i przetestuje jego umiejętności. Niektóre z nich mogą być traktowane jako rozgrzewka przed rankingowymi meczami, a inne zapewnią świetną zabawę i mogą być traktowane z przymrużeniem oka.

Najważniejszy tryb w CS:GO - Tryby gry w CS GO - CS GO - poradnik do gry

Rozgrywka rankingowa 5na5

Najważniejszy tryb w CS:GO. Jak sama nazwa wskazuje, od postępów w trybie rankingowym zależy ranga Gracza. Drużyny składają się z 5 Graczy, a rozgrywka została podzielona na 30 2-minutowych rund. Wygrywa drużyna która wygra 16 rund, a w przypadku remisu 15:15 o ostatecznym zwycięstwie zadecyduje dogrywka. W rozgrywce rankingowej można wziąć udział w dwóch następujących trybach:

 1. Mapy na których zadaniem Terrorystów jest podłożenie bomby, a Antyterroryści starają się to uniemożliwić.
 2. Terroryści przetrzymują zakładników, a Antyterroryści starają się ich odbić.

Poza wyżej wymienionymi celami do osiągnięcia, rundę można także zakończyć poprzez wyeliminowanie całej drużyny przeciwnika.

Porady, które mogą wpłynąć na zdobycie lepszej rangi:

 1. Wyjście z rozgrywki w trakcie trwania meczu karane jest niemożnością rozpoczęcia kolejnej rozgrywki rankingowej przez określony czas: 30 minut, 2 godziny, 24 godziny, a nawet 7 dni!
 2. W rozgrywce rankingowej bratobójczy ogień nie jest wyłączony więc staraj się nie ranić sojuszników, aby nie działać na niekorzyść drużyny.
 3. W tym trybie nie ma włączonej przenikalności przez modele innych Graczy więc uważaj, aby nie blokować ich mobilności.
 4. Zanim zaczniesz rozgrywkę rankingową wejdź na jedną z map treningowych i postrzelaj przez kilka minut, aby się rozgrzać.
 5. Przed rozpoczęciem rozgrywki rankingowej postaraj się skupić na grze i kontrolować swoje emocje. Złoszczenie się na członków własnej drużyny lub przeciwników w niczym Ci nie pomoże, a jedynie negatywnie wpłynie na Twoje wyniki.
 6. Jeżeli masz taką możliwość, zawsze staraj się grać z osobami, których znasz i wiesz, że dobrze się uzupełniacie. W ten sposób macie znacznie większe szanse na zdobycie lepszej rangi w grze. Jeśli jednak musisz skorzystać z losowej wyszukiwarki, staraj się nie dyktować innym Graczom, jak mają grać ponieważ możesz ich w ten sposób jedynie rozzłościć. Skup się na własnym stylu gry i staraj się jak tylko możesz, aby pozytywnie wpłynąć na przebieg rozgrywki.
 7. Grając z losowymi Graczami nie oczekuj, że ktoś będzie Cię osłaniał lub pomoże, gdy znajdziesz się sam na miejscu podłożenia bomby. Nie masz też co liczyć na przemyślanie strategie. Przystępując do rozgrywki z losowymi Graczami musisz przeważnie polegać na własnych umiejętnościach, a jeśli jednak ktoś zechce współpracować, tym lepiej.
 8. Poprawne używanie granatów na pewno wpłynie na sukces Twojej drużyny. Postaraj się kupować granaty prawie w każdej rundzie w następującej kolejności: granat dymny, granat błyskowo-hukowy, inne granaty. Granaty dymne pozwalają na kontrolowanie planszy co jest bardzo istotną kwestią w CS:GO.
 9. Postaraj się dobrze poznać każdą mapę turniejową zanim zaczniesz rozgrywkę. Wiedza jest kluczem do sukcesu. Kiedy dobrze poznasz mapę wiesz w którym miejscu możesz spodziewać się zagrożenia i instynktownie sprawdzać te miejsca.
 10. Staraj się poprawnie wydawać zarobione pieniądze i miej oko na portfel przeciwnika. Wiedza na temat posiadanej przez przeciwnika gotówki może być bezcenna ponieważ otrzymujesz sygnał kiedy przeciwnicy są w stanie zakupić lepszą broń, a kiedy ich na to nie stać.
 11. Zanim podłożysz bombę postaraj się dobrze sprawdzić i oczyścić odpowiednie miejsce. Sprawdź rogi i miejsca w których może chować się przeciwnik.
 12. Jeżeli zostałeś sam i reszta Twojej drużyny została wyeliminowana, pozostań z podłożoną bombą przez pierwsze sekundy zanim rozpoczniesz ewakuację. Zbyt szybkie opuszczenie miejsca podłożenia bomby może skutkować łatwym jej rozbrojeniem i przegraną rundą.
 13. Podkładając bombę upewnij się, że będziesz mieć dobrą widoczność jeśli ktoś będzie starał się ją rozbroić. Ewentualnie, że ktoś z drużyny może mieć na nią oko.
 14. Zanim podłożysz bombę możesz postarać się oszukać przeciwnika i po rozpoczęciu procedury uzbrajania bomby natychmiast przerwać operację i zobaczyć, czy ktoś nie czekał na ten moment, aby Cię zestrzelić.
 15. Kiedy bomba zostanie podłożona, rozdzielcie się, aby asekurować miejsce jej podłożenia z każdej możliwej strony. Co więcej, utrudniasz w ten sposób przeciwnikowi zlikwidowanie wszystkich celów za jednym zamachem.
 16. Pamiętaj, że w trakcie rozbrajania bomby nie musisz patrzeć bezpośrednio w jej kierunku. Po rozpoczęciu procedury rozbrajania bomby możesz kucać, rozglądać się po okolicy, a nawet okręcać dookoła własnej osi. Dzięki temu możesz obserwować, czy ktoś nie spróbuje przeszkodzić Ci w rozbrojeniu bomby.
 17. Zawsze staraj się komunikować z drużyną, nawet jeśli grasz z losowymi Graczami. Możesz w ten sposób uchronić ich od śmierci lub dać znać w którym miejscu znajduje się przeciwnik dzięki czemu będziecie mogli w łatwy sposób go zlikwidować.
 18. Jeżeli któryś z sojuszników Cię blokuję - daj mu znać na czacie głosowym, ale w grzeczny sposób, aby nie dać mu powodów do robienia tego ponownie w złośliwy sposób.
 19. Jeżeli jesteś pewny, że trafiłeś przeciwnika i wyrządziłeś mu poważne szkody - poinformuj o tym sojuszników, aby wiedzieli, że wystarczy jeden strzał na dobicie przeciwnika.
 20. Pamiętaj, że każdy popełnia błędy. Pozostań pozytywny i staraj się podnosić morale drużyny.

Tryb uproszczony

Mniej rygorystyczna wersja rozgrywki rankingowej. W tym trybie Gracze mogą toczyć pojedynki bez obawy o utratę punktów rankingowych. W każdej drużynie znajduje się po 10 zawodników, a mecz został podzielony na 15 2-minutowych rund, a więc zwycięstwo zapewni wygranie 8 rund. Podobnie, jak w przypadku rozgrywki rankingowej, w razie remisu o ostatecznym zwycięstwie zadecyduje dogrywka. W trybie uproszczonym Gracze na początku każdej rundy otrzymują zestaw kamizelka + hełm dzięki czemu nie muszą zbierać na to pieniędzy.

 1. Pomimo tego, że w trybie uproszczonym nie ma włączonej opcji bratobójczego ognia, staraj się wyrobić w sobie dobry nawyk nie strzelania w sojuszników. Na pewno zaowocuje to po przejściu do trybu rankingowego.
 2. Staraj się pozostawać pozytywnym i nie ubliżać innym graczom ponieważ nie sprawisz w ten sposób, że będą lepiej grać.
 3. Zawsze staraj się komunikować z drużyną nawet jeśli mają to być proste komendy głosowe. Możesz w ten sposób przekazać wiele istotnych informacji, które mogą wpłynąć na przebieg meczu.
 4. Nie dyktuj innym Graczom jak mają grać ponieważ w większości przypadków po prostu to zignorują i będą starać się robić Tobie na złość.
 5. Zawsze podchodź do rozgrywki z maksymalnym zaangażowaniem i staraj się polepszać własne wyniki.
 6. Jeżeli to możliwe, staraj się kupować granaty w każdej rundzie. Najważniejsze są granaty dymne i błyskowo-hukowe.
 7. Podnoś użyteczne bronie na koniec rundy, jak np. AWP lub AK-47. Jeśli sam nie będziesz ich używać to zawsze możesz przekazać je innemu graczowi co pozwoli drużynie zaoszczędzić nieco gotówki.

Demolka

Połączenie trybu uproszczonego z wyścigiem zbrojeń. Gracze zostają podzielni na dwie drużyny, a mecz składa się z 20 rund. W trybie Demolka Gracze nie mają możliwości kupowania dodatkowych broni lecz otrzymują je automatycznie po zakończonej rundzie, jeśli udało im się zabić przeciwnika.

 1. Podobnie, jak w przypadku wyścigu zbrojeń, tryb demolki zmusza Gracza do umiejętnego posługiwania się różnymi rodzajami broni.
 2. Staraj się współpracować z drużyną, aby osiągnąć określony cel.
 3. W tym trybie rozgrywka toczy się na skróconych mapach z jednym miejscem podłożenia bomby przez co rozgrywka jest bardziej dynamiczna.
 4. Za wykonanie określonego zadania przy pomocy aktualnie posiadanej broni można zyskać dodatkowe granaty.

Wyścig zbrojeń

Wyścig zbrojeń charakteryzuje się natychmiastowym trybem odrodzenia. Gracz zaczyna rozgrywkę z neutralną bronią, a każde zdobyte zabójstwo nagradzane jest zmianą aktualnie posiadanej broni. Po zdobyciu odpowiedniej ilości zabójstw wymaganą bronią, do dyspozycji Gracza pozostaje jedynie złoty nóż. Rozgrywkę kończy zabójstwo przy pomocy tego noża.

 1. Wyścig zbrojeń zmusza Gracza do posługiwania się dużą ilością różnorodnej broni, a więc pozwala na poznanie ich mechaniki co może zaowocować w trakcie standardowej rozgrywki.
 2. Przeważnie wymagane są 2 zabójstwa konkretną bronią, aby przejść do kolejnej.
 3. Staraj się śledzić przebieg pojedynku i nie przeoczyć informacji o tym, że któryś z Graczy doszedł do poziomu złotego noża.
 4. Pamiętaj, aby otrzymane bronie wykorzystywać jak najefektywniej, np. strzelby nie nadają się do walki na daleki dystans więc musisz zakraść się blisko przeciwnika lub poczekać na dogodny cel tuż za rogiem.
 5. Gdy widzisz, że przeciwnik z nożem biegnie w Twoim kierunku lub w stronę sojuszników, natychmiast staraj się go wyeliminować, aby nie zakończył całego pojedynku.

Deathmatch

Gracze zostają rozstawieni na mapie z losowymi miejscami odrodzenia. W rozgrywce Deathmatch dostępne są wszystkie bronie, które można dowolnie zmieniać w miejscu odrodzenia. Zabójstwa zdobyte przy pomocy określonej broni nagradzane są odpowiednią ilością punktów. Rozgrywkę wygrywa Gracz, który na końcu meczu będzie dysponował największą ilością punktów.

 1. Raz na jakiś czas będziesz mieć możliwość zmiany broni na taką, która będzie nagradzać Gracza dodatkowymi punktami przez określony czas. Warto wtedy natychmiast zmienić używaną broń (domyślnie przycisk G) i wykorzystać ten moment, aby zdobyć dodatkowe punkty.
 2. W trakcie rozgrywki musisz mieć oczy dookoła głowy i wytężać słuch ponieważ w każdej chwili przeciwnik może odnowić się tuż za Twoimi plecami.
 3. Zawsze staraj się celować w głowę. Oddanie jednego celnego strzału często wymaga mniej zachodu niż kontrolowanie rozrzutu pocisków z dalekiej odległości. Pamiętaj, że na mapie znajduje się znacznie więcej celów więc oddanie jednego celnego strzału pozwala skierować uwagę na kolejny cel.
 4. Stanie w jednym miejscu i czekanie na przeciwnika nie jest najlepszym sposobem zdobywania zabójstw w trybie Deathmatch. Przemieszczaj się po mapie, staraj się szukać przeciwnika i strzelać pod różnymi kątami, celować w głowę i kontrolować rozrzut broni.