Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CS GO - poradnik do gry

CS GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO poradnik CS GO

Recenzja i opisy broni CT: pistolety USP, P2000, P250, Five Seven, CZ75 Auto, Dwie Beretty, Deasert Eagle (digielek); karabiny: FAMAS, M4A4, M4A1-S, AUG, SCAR 20 (autosniper), SSG08 (scout), AWP; SMG: MP9, PP Bizon, MP7, UMP 45, P90; broń ciężka (pompa i karabiny): MAG 7, Nova, XM1014, M249, Negev - czyli która broń CT jest najlepsza?

Ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2019

Poniżej znajduje się opis broni dostępnych dla Antyterrorystów wraz z podziałem na rodzaj. Każdy opis wzbogacono dodatkowo o kilka istotnych informacji, które mogą przydać się w trakcie rozgrywki.

Obrazek - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Pistolety

Obrazek

Opis

USP-S - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

USP-S

Pistolet, który dodatkowo dysponuje tłumikiem. Obrażenia, które jest w stanie wyrządzić na krótkim i średnim dystansie kształtują się następująco: 140 gdy przeciwnik nie posiada hełmu, a 70 gdy przeciwnik jest opancerzony. Wyrządza większe szkody niż Glock-18, ale posiada zaledwie 12 naboi w magazynku. Podobnie jak w przypadku Glocka, zawsze staraj się celować w głowę ponieważ strzały w korpus nie wyrządzają dużych obrażeń.

P2000 - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

P2000

Kolejny pistolet startowy Antyterrorystów, który nie różni się zbytnio od USP-S poza tym, że posiada dodatkowy nabój w magazynku, ale za to nie dysponuje tłumikiem.

P250 - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

P250

Świetny pistolet, który można dostać za jedyne 300$. Za jego pomocą możesz zabić przeciwnika jednym strzałem w głowę z bliskiej lub średniej odległości niezależnie od tego, czy posiada on hełm, czy nie. Ze względu na spore obrażenia, ale mniejszą precyzję niż w przypadku Glocka lub USP-S, P250 najlepiej spisuje się na średnim i krótkim dystansie. Pistolet ten posiada niewielki rozrzut pocisków więc najlepiej jest oddawać krótkie serie po 4-5 pocisków. P250 jest świetną alternatywą dla początkowych pistoletów i bardzo dobrze spisuje się w rundzie ekonomicznej.

Five-Seven - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Five-Seven

Za 500$ otrzymujesz świetny pistolet, który wyrządza duże szkody i mieści aż 20 naboi w magazynku. Za sprawą 1 celnego strzału w głowę jesteś w stanie zlikwidować opancerzonego przeciwnika. Five-Seven posiada bardzo prosty do kontrolowania rozrzut pocisków ponieważ dwa pierwsze strzały lecą prosto w cel, a kolejne już nieco wyżej więc wystarczy w dobrym momencie opuścić delikatnie lufę pistoletu. Pistolet ten jest zawsze dobrym wyborem, gdy możesz zainwestować dodatkową gotówkę w broń pomocniczą.

CZ75-Auto - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

CZ75-Auto

Unikatowy, automatyczny pistolet. Wyrządza większe szkody niż Glock i USP-S ponieważ z bliskiej odległości jest w stanie natychmiast zabić przeciwnika trafionego w głowę bez względu na to, czy posiada pancerz, czy nie. Świetnie spisuje się na krótkim dystansie. Niestety, posiada bardzo niewiele naboi w magazynku, małą precyzję i ciężko kontrolować jego rozrzut przez co w walce na daleki dystans spisuje się tragicznie.

Dwie Beretty - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Dwie Beretty

Niestety, Dwie Beretty nie wyrządzają zbyt sporych szkód więc aby zabić opancerzonego przeciwnika będziesz potrzebować dwa celne strzały w głowę. Biorąc pod uwagę, że w grze dostępne są znacznie lepsze pistolety, Dwie Beretty nie są warte swojej ceny.

Desert Eagle - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Desert Eagle

Za 700$ otrzymujesz pistolet, który jest zabójczy na każdym dystansie. Desert Eagle wyrządza największe szkody ze wszystkich dostępnych pistoletów. Dzięki tak wielkiej sile rażenia wystarczy 1 strzał w głowę i zaledwie 2 strzały w korpus, aby zlikwidować opancerzonego przeciwnika, który znajduje się nawet daleko od Twojej pozycji. Niestety, broń posiada zaledwie 7 naboi w magazynku i ma bardzo durzy odrzut co sprawia, że jest trudna do kontrolowania. Przy ciągłym strzelaniu nie będziesz w stanie zapanować na bronią więc najlepiej oddawać strzały pojedynczo.

Karabiny

Obrazek

Opis

FAMAS - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

FAMAS

Najtańszy z karabinów dostępny jedynie dla Antyterrorystów. Przy pomocy tej broni możesz zabić przeciwnika nie posiadającego hełmu za pomocą jednego strzału. W przypadku opancerzonego przeciwnika sytuacja niestety nie wygląda już tak różowo ponieważ FAMAS niezbyt dobrze radzi sobie z penetracją pancerza. Broń posiada dwa tryby strzelania i najlepiej spisuje się na krótkim i średnim dystansie. Niestety, FAMAS posiada bardzo długi czas przeładowania magazynku.

M4A4 - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

M4A4

Najpopularniejsza broń Antyterrorystów. Za 3100$ otrzymujesz karabin, który jest w stanie zabić strzałem w głowę przeciwnika bez hełmu. Na opancerzonego przeciwnika będziesz musiał stracić 2 naboje. Biorąc pod uwagę obrażenia, M4A4 przegrywa z AK-47 dostępnym po stronie Terrorystów. M4A4 mieści 30 naboi w magazynku, a rozrzut pocisków przy strzelaniu nie jest trudny do kontrolowania. Aby zapanować nad rozrzutem wystarczy ściągać lufę karabinu ku dołowi przez pierwsze 7 pocisków, a następnie nieco w prawo i dół przez 3 pociski. Kolejne 10 pocisków leci w prawą stronę więc należy ściągać mysz w lewo. Aby zapanować nad ostatnimi pociskami wystarczy przesunąć mysz nieco w prawą stronę przez 5 pocisków, a ostatnie 5 nie wymaga kontry. Przy nauce kontroli M4A4 warto podzielić rozrzut na kilka etapów:

 1. Najpierw postaraj się zapanować nad pierwszymi 7 pociskami więc strzelaj krótką serią ściągając lufę ku dołowi.
 2. Następnie dodaj do serii kolejne 3 pociski, aby wyćwiczyć kolejny kontrujący ruch nadgarstka.
 3. Teraz postaraj się dodać kolejne 10 pocisków, które kontrujesz poprzez ruch myszki w lewo.
 4. Dodaj 5 pocisków poprzez kontrę myszką w prawą stronę. Pozostałe 5 pocisków nie wymaga korekty.

Jeżeli należysz do agresywnych Graczy, lubisz atakować i grać blisko przeciwnika, mieć możliwość wystrzelenia większej ilości pocisków w trakcie walki z przeciwnikiem - M4A4 jest dla Ciebie najlepszym wyborem.

M4A1-S - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

M4A1-S

M4A1-S jest zamiennikiem wcześniej wspomnianej wersji M4A4. W odróżnieniu od M4A4, M4A1-S mieści jedynie 20 naboi w magazynku, ale za to posiada tłumik wyciszający strzały. Jeżeli chodzi o rozrzut pocisków, w przypadku tej broni jest jeszcze prostszy do skontrowania. Aby zapanować nad rozrzutem wystarczy ściągać lufę karabinu ku dołowi przez pierwsze 7 pocisków, a następnie nieco w prawo i dół przez 3 pociski (nieco lżej niż w przypadku M4A4). Kolejne 10 pocisków leci w prawo więc należy ściągać mysz w lewo. Przy nauce kontroli M4A1-S warto podzielić rozrzut na kilka etapów:

 • Najpierw postaraj się zapanować nad pierwszymi 7 pociskami więc strzelaj krótką serią ściągając lufę ku dołowi.
 • Następnie dodaj do serii kolejne 3 pociski, aby wyćwiczyć kolejny kontrujący ruch nadgarstka.
 • Teraz postaraj się dodać kolejne 10 pocisków, które kontrujesz poprzez ruch myszki w lewo.

Jeżeli masz bardziej defensywny styl gry i wolisz trzymać przeciwnika na dystans, atakować z ukrycia i mieć większą kontrolę nad bronią - M4A1-S jest prawdopodobnie lepszym wyborem dla Ciebie od M4A4.

AUG - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

AUG

Karabin, który nie należy do najtańszych, ale cechuje się dobrą celnością i dużą szybkostrzelnością. Co więcej, AUG posiada tryb z zoomem optycznym dzięki czemu masz możliwość dokładniejszego celowania. Rozrzut pocisków trakcie strzelania nie jest trudny do skontrowania przez co AUG bardzo dobrze spisuje się na każdym dystansie. Co ciekawe, AUG wyrządza większe szkody od M4A4 dzięki czemu jesteś w stanie zabić opancerzonego przeciwnika 1 strzałem w głowę z bliskiej odległości. Pamiętaj, aby korzystać z zoomu jedynie na dalsze odległości i zanim zobaczysz przeciwnika ponieważ w innym przypadku stracisz cenne sekundy w trakcie których mógłbyś wystrzelić kilka pocisków.

SCAR-20 - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

SCAR-20

Bardzo drogi karabin, dysponujący dodatkowym zoomem optycznym, krótkim czasem przeładowania i łatwym do skontrowania rozrzutem pocisków. Dodatkowo, SCAR-20 zadaje bardzo duże obrażenia, ale niestety jest też bardzo drogi i ciężki.

SSG08 - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

SSG08

Za niewielką ilość gotówki możesz otrzymać całkiem niezły karabin snajperski, który zadaje spore obrażenia i pozwoli na szybkie przemieszczanie się po mapie. Jak na prawdziwą broń snajperską przystało, SSG08 posiada lunetę za pomocą której możesz przybliżyć obraz dwukrotnie. Co ciekawe, w trakcie korzystania z lunety wciąż możesz przemieszczać się z pełną szybkością.

Obrazek - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry
 1. AWP
 2. AWP to najpotężniejsza broń snajperska w grze, która posiada podwójny zoom i niezwykłą celność. Jej olbrzymia moc sprawia, że nawet z najdalszej odległości wystarczy jeden celny strzał, aby natychmiast zlikwidować namierzony cel. Co więcej, pociski posiadają tak dużą penetrację, że przeciwnik nie może czuć się bezpieczny chowając się za drzwiami lub inną przeszkodą terenową. Z minusów można wymienić cenę, ciężar broni i słabą skuteczność w bliskim kontakcie i przeciwko większej ilości celów. Co więcej, AWP posiada 10 naboi w magazynku i przed każdym kolejnym strzałem, Twoja postać musi załadować kolejny nabój do komory co dość znacznie wydłuża czas potrzebny do oddania kolejnego strzału.
 3. Gdy runda dobiega końca, a zauważysz AWP na ziemi - podnieś broń i zabierz ją do następnej rundy. Nawet jeśli nie będziesz jej używać to w Twoim zespole na pewno znajdzie się ktoś chętny, a zaoszczędzicie dzięki temu bardzo dużo gotówki.
 4. Do używania AWP w defensywie na pewno trzeba cierpliwości. Zazwyczaj trzeba ustawić się w dogodnej pozycji, która w idealnym scenariuszu zapewnia ochronę z 3 stron, ustawić celownik na przejściu/drzwiach/za rogiem gdzie myślisz, że pojawi się przeciwnik i czekać...
 5. W ofensywie korzysta się z tzw. szybkiego przybliżenia. Przy wychodzeniu zza rogu i dojrzeniu przeciwnika włączasz zoom na tyle szybko, aby oddać pojedynczy strzał po czym powracasz do normalnego widoku.
 6. Zazwyczaj korzysta się z pojedynczego przybliżenia. Podwójne przydaje się tylko na bardzo dalekie dystanse.
 7. Przybliżenie rozmywa obraz w trakcie ruchu co utrudnia trafienie w cel. Zawsze strzelaj na końcu ruchu kiedy efekt rozmycia minie.
 8. Biorąc pod uwagę fakt, że AWP nie jest najlepszą bronią do walki na krótki dystans, zawsze warto zaopatrzyć się w dobry dodatkowy pistolet, jak np. P250 lub Five-seven.

SMGs

Obrazek

Opis

MP9 - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

MP9

Najtańsza broń maszynowa po stronie Antyterrorystów, która niestety cechuje się bardzo słabą celnością, szczególnie w trakcie strzelania krótkimi seriami. W trakcie strzelania długą serią należy na początku ściągać lufę pistoletu nieco ku dołowi, aby skontrować odrzut. Po chwili pociski ściągają nieco w lewo, a następnie ściągają na prawo tworząc charakterystyczną literę T. W trakcie strzelania zawsze staraj się celować w głowę ponieważ MP9 posiada bardzo słabą penetrację pancerza. MP9 spisuje się najlepiej na krótkim dystansie.

PP-Bizon - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

PP-Bizon

Zdecydowanie najgorsza broń z rodziny SMGs. PP-Bizon cechuje się bardzo słabą penetracją pancerza przez co wyrządza bardzo małe szkody. Biorąc pod uwagę fakt, że kosztuje więcej od znacznie lepszego UMP-45, nie bierz pod uwagę PP-Bizon w trakcie zakupu broni.

MP7 - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

MP7

Broń, która dysponuje już znacznie lepszą celnością od MP9 oraz posiada łatwiejszy do kontrolowania rozrzut pocisków. Ze względu na to, MP7 może być skuteczną bronią na krótkim i średnim dystansie.

UMP-45 - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

UMP-45

Podobnie, jak w przypadku MP7, UMP-45 cechuje się dobrą celnością i łatwym do opanowania rozrzutem pocisków. Dzięki temu, UMP-45 może być wykorzystywany zarówno na krótkim, jak i średnim dystansie. Biorąc pod uwagę, że UMP-45 kosztuje aż 500$ mniej od MP7 i zadaje większe obrażenia jest zdecydowanie lepszym wyborem w trakcie rozgrywki.

P90 - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

P90

P90 to najdroższa broń z grupy SMGs. Broń cechuje się dużą ilością naboi w magazynku, szybkostrzelnością i niską wagą przez co jesteś w stanie szybko przemieszczać się po mapie. Niestety, jednym strzałem w głowę możesz zabić jedynie nieopancerzonego przeciwnika. Kolejną wadą jest bardzo długi czas przeładowania magazynku co może okazać się fatalne w skutkach, gdy zostaniesz złapany na otwartym terenie bez odpowiedniej ilości amunicji w magazynku. P90 najlepiej spisuje się na średnim i krótkim dystansie. W trakcie korzystania z broni najlepiej jest strzelać nieprzerwaną serią ponieważ rozrzut pocisków jest bardzo łatwy do kontrolowania.

Bronie ciężkie

Obrazek

Opis

MAG-7 - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

MAG-7

Cechuje się bardzo dobrą celnością nawet w trakcie skoku, jak i bardzo dużymi obrażeniami przez co jest najczęściej wybieranym shootgunem w grze. Przy bardzo bliskim kontakcie, MAG-7 jest w stanie zabić przeciwnika jednym strzałem nie tylko przy celowaniu w głowę, ale także przy celowaniu w klatkę piersiową, ramię lub brzuch. Co bardzo istotne, w odróżnieniu od innych strzelb, MAG-7 nie jest w stanie strzelać w trakcie doładowywania pocisków i trzeba w nim po prostu zmienić cały magazynek.

Nova - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Nova

Bardzo tania strzelba, która cechuje się całkiem dobrą celnością na krótkim i nieco dalszym dystansie ze względu na bardzo mały rozrzut pocisków. Niestety, Nova wystrzeliwuje pociski bardzo powoli więc czasem możesz mieć tylko jedną szansę na zlikwidowanie przeciwnika. Ze względu na to, że Nova wyrządza mniej szkód od pozostałych strzelb dobrym nawykiem jest celowanie w głowę.

XM1014 - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

XM1014

Najszybciej strzelająca strzelba, która potrafi wyrządzić naprawdę dużo szkód. Ze względu na swoją szybkość i penetrację pancerza, nadaje się do walki na krótkim dystansie. Niestety, XM1014 jest bardzo drogą bronią, jak na strzelbę więc lepiej ulokujesz gotówkę wybierając inną broń.

M249 - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

M249

Broń, która cechuje się szybkostrzelnością i bardzo pojemnym magazynkiem. Trafiając w głowę możesz zabić przeciwnika jednym strzałem. Niestety, M249 jest także strasznie drogi, ciężki, przeładowanie magazynka zajmuje wieczność, a rozprysk pocisków jest trudny do okiełznania.

Negev - Bronie antyterrorystów, broń CT | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Negev

Negev jest na pewno lepszym wyborem niż M249. Cechuje się wysoką szybkostrzelnością, pojemnym magazynkiem, dużymi obrażeniami i penetracją pancerza/drzwi i innych zasłon. Co ciekawe, po wystrzeleniu 15 pocisków broń nie posiada rozrzutu dzięki czemu możesz strzelać niezwykle celnie w punkt nie puszczając spustu. Niestety, podobnie jak w przypadku M249, Negev jest bardzo ciężki i przeładowanie magazynka zajmuje sporo czasu.