Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CS GO - poradnik do gry

CS GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poruszanie się w CS GO poradnik CS GO

Movement w CS GO - czyli poruszanie się - to umiejętność, po której odróżnisz dobrego lub profesjonalnego gracza od newbie. Poniżej przedstawiamy kilka technik do nauki movementu w Counter Strike.

Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2018

Pozostawanie w ciągłym ruchu jest bardzo ważnym elementem gry w Counter Strike: Global Offensive. Wiadomo, że znacznie trudniej trafić w poruszający się w cel niż w ten, który stoi w miejscu. Aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie na polu walki warto wykorzystywać kilka przydatnych technik

Technika, która jest wykorzystywana w każdej grze FPS - Poruszanie się w CS GO - CS GO - poradnik do gry

Strefowanie

Technika, która jest wykorzystywana w każdej grze FPS. Polega na bezustannym poruszaniu się na boki (rzadko do przodu/tyłu) lub po okręgu (w bardzo bliskim kontakcie) w trakcie strzelania. Aby poprawnie wykorzystywać Strafing należy utrzymywać celownik na przeciwniku przez cały czas trwania ruchu więc wymaga to wiele praktyki. Wiadomo, że w trakcie rozgrywki przeciwnicy będą się wiercić na boki więc musisz przewidywać ich ruchy.

Stutter-step

Technika, która wykorzystywana jest w trakcie korzystania z broni. Polega na natychmiastowym zatrzymaniu postaci, aby oddać maksymalnie celny strzał. Aby wykonać Stutter-step należy:

  1. Poruszać się w jednym kierunku (przykładowo D).
  2. Zwolnić klawisz kierunku (D).
  3. Natychmiast stuknąć klawisz przeciwnego kierunku (A), aby zatrzymać postać.
  4. Oddać strzał.

Technika jest bardzo trudna do wykonania i wymaga wiele praktyki, ale pozwala na oddanie maksymalnie celnego strzału w momencie dostrzeżenia przeciwnika.

Sprawdzanie rogów i kątów

W trakcie rozgrywki warto także pamiętać o odpowiednim zabezpieczaniu wszelkiego rodzaju rogów, kątów i przejść. Pozostając poza walką zawsze staraj się trzymać celownik tuż za rogiem, gdzie spodziewasz się zobaczyć głowę przeciwnika. Dzięki temu będziesz w stanie rozpocząć natychmiastowy atak zanim przeciwnik w ogóle zorientuje się w sytuacji.

Wykorzystywanie przeszkód terenowych

Mapy w Counter Strike: Global Offensive zostały wzbogacone o różnego rodzaju przeszkody terenowe, jak np. beczki, skrzynki, ścianki, drzewa itd. W trakcie walki możesz wykorzystać te elementy jako solidną zasłonę przed ostrzałem przeciwnika. Zza takiego elementu możesz również prowadzić skuteczny ostrzał wykorzystując metodę strafingu do wychylenia się zza przeszkody, oddania strzału i natychmiastowego powrotu na bezpieczną pozycję.